Bosnalijek

slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovu tvoju latinsku htio sam zamijeniti jednostavnijom,narodski rečeno :Moram se fatat džume!Što će reći,ima Boga,a koliko vidjet će mo!A opet šta ću na džumi,tamo su skoro svi oni što su prodavali Hadenu ispod kupovne cijene,s nadoplatom parama kriminalnog porijekla.I po njima je to u redu.Preteće onih pristaša Islamske države!Istina ovo je samo kriminal,ali je zločin prema svojoj zemlji,svom narodu!Nisam siguran da ćemo nekoga od njih vidjeti među svjedocima,među optuženima možda.
A najlakše je optužiti Nikšića.Potpuno je izvjesna šteta koju će on napraviti Federaciji sa ovom svojom organizacijom.Zapravo,oni su se i udružili s ciljem da što jeftinije kupe vladin i Libijski dio.dakle,to bi trebalo da bude cilj ovog udruživanja radi činjenja krivičnog djela.Šteta koju će Vlada pretrpiti biti će mjerljiva kada se Vladin dio proda po znatno nižoj cijeni od one koju je ranija Vlada odbila!Ili ako se uopće ne proda!Tu varijantu će pokušati obezbjediti zločinačka organizacija!Nikšić sigurno nije imao valjan odgovor tužiocu na pitanje zašto nije utvrdio kandidate za NO Bosnalijeka.Ili je možda pokušao umanjiti mznačaj činjenice da Vlada ni do danas nema svoga predstavnika u NOBosnalijeka.Kao ni u NO FDS,a u Sarajevo osiguranju ima samo dva.Sve je to Nikšićevo maslo,zapravo kajmak,jer on je za sve to pokupio kajmak!
I za sve to treba ga procesuirati,odvojeno od njegove organizacije.Za primjer drugim korumpiranim zvaničnicima!
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... ista-ucine

Oslobođenje nastavlja zajedno sa malim dioničarima.Treba pročitati cio tekst iz printanog izdanja!
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Jutros promjena na registru emitenata.Profesor JAHIĆ MEHMED darovao 32000(0.4087%) dionica bosnalijeka JAHIĆ DŽENANU.Prema informacijama koje sam dobio od brokera profesor je u zadnjih 6 mjeseci kupovao preko brokerske kuće SEE INVESTMENT SOLUTION d.o.o. Sarajevo po cijeni između 9,80-10,80 KM.Sigurno je poznavajući profesora da ova njegova investicija nije bez razloga jer je nekako u isto vrijeme kad je počeo sa kupovinom bosnalijeka krenuo i u kupovinu dionica hidrogradnje gdje je već stekao značajan udio.Evo već nekoliko dana veće količine na kupovini što iskren da vam budem već odavno nije bilo.Ako u narednom periodu probije cijenu od 11 KM siguran sam da bi ovo mogla biti ponovo aktuelna priča.Ako neko ima nekih informacija po pitanju dešavanja u kompaniji neka stavi na forum.Molim vas bez politike.
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Do mene odozgo iz Bosnalijeka uglavnom dolaze novosti koje imaju političku pozadinu.Najnovija je da je Uzunović debelo prešišao Arslu iz najboljih vremena!
Kupio je ,naravno parama dioničara,Audi A8 za 170.000 KM.E sad,reći će te ,kakve to ima veze sa politikom!Pa boga mi i ima.jer da političari nisu pokrivali hadenizaciju Bosnalijeka,sada bi gore u NO bila najmanje dva,a vjerovatno i tri člana u ime dioničara izvan Hadena,koji bi se ovome suprostavili!Vladi bi dakle ostalo samo iz te cijene 34.000 KM!
Dobra strana ove rastrošnosti je to što se sada sa velikom vjerovatnoćom može kao partner u Hadenu,isključiti Luka Rajić.Unatoč činjenici da njegov bivši uposlenik Milan Lazarević sada gore jedan od izvršnih direktora,a drugi ,također bivši njegov ,direktor BSL firme u Beogradu.Izgleda da je ovo ipak projekat onih preko Ivana i Preko Drine,jer ne vjerujem da bi bilo koji vlasnik dozvolio ovoliku rastrošnost pred njegovim očima!Biće da to onaj Bogdan dovodi sebi pojačanja!
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

Tacno je sto kaze slavuj kupljen je audi a8 12/2013 proizvodnja cijena 109.955 Km , a vlasnik vozila niti su Uzunovic niti Bosnalijek ...

a info je provjerena jer mi kcer radi u salonu gdje je kupljen
panzer
Posts: 12371
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ma ko bi ucjenjivao. To je sve poštena nacija pogotovo kad tumače zakone.

http://www.facetv.ba/novost/9951/erdal- ... sam-podnio
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

Trhulj je izjavio svasta nesto koliko istine ima to ptice ne znaju ali da ima pritisaka ima pogotovo jer nije znao u koje ce carape uci pa je oblacio svakakve pa i razlicite .... a da je cvjeca daleko od toga vjerujem da i on ima dobro masne ruke kad je u pitanju bosnalijek omastio je i on brkove
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Čovjek jasno kaže da je sve rekao tužiocu i da je istraga pokrenuta.To znači da su indicije o počinjenim krivičnim djelima oko Bosnalijeka i oko Hadena,dovoljne za pokretanje istrage!Činjenica da on baš zbog toga neće biti ministar,govori o onima koji su ga pritiskali!Asim Sarajlić,Nermin Nikšić,i drugi,bili su jači!Sad za sad!Ponavljam,čovjek kaže da je sve rekao tužiocu!Pa zato svi koji nešto znaju o tome kako je on ,Trhulj,"omastio brkove",na trolejbus,tranvaj,autobus,a može i kolima,pa pravac Švrakino.Preko puta je čuvan i relativno jeftin parking.I nemojte zaboraviti ni mene,jer ja recimo javno tvrdim da je Nikšić neutvrđivanjem prijedloga kandidata za NO Bosnalijeka u ime Vladinog kapitala,počinio krivično djelo!I evo opet tražim od tužilaštva da ga procesuira!
E sad,možete zamisliti šta ovi kao BranaH,spremaju meni.Ali bujrum.Dosta više šuplje i prazne priče,dosta nagađanja i gluposti,treba djelovati,sve reći tamo gdje treba!
Tek poslije toga može se nadati nekom boljitku,a dotle potpuno su neumjesna očekivanja od eropske štamparije para.Indekse na SASE mogu pokrenuti samo pravosudni organi!
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

Slavuj ja sam tebi davno rekao da te postujem iz prostog razloga sto si ostao dosljedan svojim stavovima i svojoj viziji . ali opet kazem prvi clan zakona ti je " Svako je nevin dok se ne dokaze" istraga je otvorene pozivaju se ljudi ... mozda budes pozvan ti mozda ja ... al ono sto je realno ti imas dionice imam ih i ja sad koliko ko ima druga prica, ja sam davno rekao moja plata iz bosnalijeka je odhranila 5 usta , odskolovala i stigla sve sto se stici moze.

ja ne vidim sta ti to ja spremam! ako se bojis nemoj ;) nemas razloga ako si "nevin" ali ti toliko toga znas onda trebas i znati na toj tvojoj strani ko kome daje pare kome se maste brkovi da se i kako se radi o cijoj se glavi radi ....

mslm smijesno je da se pacakaju ko je " haden" pa i tice na grani vise znaju ko je haden samo je jos kod tebe haden nepoznat kake domace pare i bakraci kakvo pranje ... zvii bili pa vidjeli
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Poštovani BranoH,Ti si mi ovdje samo kao paradigma za sve one koji se iz ovih ili onih razloga svrstavaju uz ove dobro organizirane okupatore.Napisao sam ,dakle,ovakvi kao BranoH,jer i Ti mi ,onako bez ostatka potrčiš da braniš ovu pljačku!Pa šta Ti treba da u to uvlačiš i porodicu!Taj audi,kojeg sam spomenuo onako uz put,registrovan je na Bosnalijek,i neću Ti sad stavljati na uvid saobračajnu.Vidiš,ljudi sve jave,valjda imsami misle da to nije u redu.A što se tiče misterije Haden,u nekim slučajevima se i zna šta znači ovaj sinonim za pljačku!ja sam ,recimo,u slučaju hadenizacije IK Banke Zenica,zaključio da tamo Haden znači:HAstori DEru Narod!Sve u svemu,za mene je to simbol preuzimanja društava na SASE po fiksnoj,manipulacijom utvrđenoj cijeni,uz dodatnu isplatu iz prljavih para!I sve je to već konstanta na Sarajevskoj berzi!I zato sam ja od početka protiv,jer desilo se baš ono čega sam se i bojaoI to je moja strana!A tog gospodina Hadena pored Tebe,popznaje još samo Nikšić.On je od početka najavljivao sastanak s njim.Valjkda negdje oko Konjica!Ne vjerujem da će povesti tamo ni mene ni Tebe!
Post Reply