Bosnalijek

panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ako do sada u BH privredi ništa nije procesuirano i izrečena kazna(osim par slučajeva koji su gotovo zaboravljeni) zašto bi sada bilo drugačije. Posebno ako je upleteno dosta imena.
Zašto očekivati da neko iz tužilaštva uspije naći i dokazati kršenje zakona u privredi kada je sa ovakvim zakonima tu vrlo teško dokazati nepravilnosti.
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nikako mi se ne dopada ovaj pancerov pesimizam.Znači li to da se ne treba boriti ,da se treba predati!!Ja ne mislim tako.Država jednostavno ne može opstati sa ovoliko kriminala.A ako se to ne može obezbijediti na zakonit način,onda će se u odbranu morati uključiti oni koji su je i odbranili devedesetih,i na način kako su to tada uradili!!Toga moraju biti svjesni svi koji su dužni da štite zakonitost,dakle sve tri komponente vlasti!A i ovi koji pasivno posmatraju to razvaljivanje države.Jer država je definitivno okupirana ,ako joj okupirate imovinu!
Pranje para,što je izgleda glavni predmet ineresovanja tužilaštva u slučaju HADEN,je evropski problem!Jer velijke pare potiču iz velikih kriminala,kao što su trgovina drogom,oružjem,ljudima ,poreske utaje,pljačke.Sve evropske i svjetske agencije sigurno su spremne na saradnju u ovakim krivičnim djelima.
Između ostalog i zbog toga ,treba se nadati.Alternativa je samo jedna!
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

slavuj wrote:Nikako mi se ne dopada ovaj pancerov pesimizam.Znači li to da se ne treba boriti ,da se treba predati!!Ja ne mislim tako.Država jednostavno ne može opstati sa ovoliko kriminala.A ako se to ne može obezbijediti na zakonit način,onda će se u odbranu morati uključiti oni koji su je i odbranili devedesetih,i na način kako su to tada uradili!!Toga moraju biti svjesni svi koji su dužni da štite zakonitost,dakle sve tri komponente vlasti!A i ovi koji pasivno posmatraju to razvaljivanje države.Jer država je definitivno okupirana ,ako joj okupirate imovinu!
Pranje para,što je izgleda glavni predmet ineresovanja tužilaštva u slučaju HADEN,je evropski problem!Jer velijke pare potiču iz velikih kriminala,kao što su trgovina drogom,oružjem,ljudima ,poreske utaje,pljačke.Sve evropske i svjetske agencije sigurno su spremne na saradnju u ovakim krivičnim djelima.
Između ostalog i zbog toga ,treba se nadati.Alternativa je samo jedna!
Ti ocito konzumiras nedozvoljene supstance. Kad se malo otrijeznis, procitaj sta pises.
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

slavuj wrote:Nikako mi se ne dopada ovaj pancerov pesimizam.
Meni ovo nije pesimizam nego realno gledanje stvari. Možda je kod mene ovako što sam "nova generacija" pa ništa od "osam,šezdeset" nema u meni. Ne kažem da se ne treba boriti ali ja ne bih na takav način,pojedinačno, jer ovo je ogromna hobotnica.
SIPA i tužilaštvo je isto tako na dohvat te hobotnice pa i ako ti kao pojedinac pričepiš jedan pipak, već su oko tebe tri nova koja će te odvratiti od bilo kakve borbe.

Ali ako je pojavi neka grupa ljudi koja će biti iznad hobotnice i koja će na pravi način krenuti upravljati državom, onda će se sve riješiti u par godina. IMHO

Sama činjenica da je Arslanagić otišao kao penzioner i da je nakon njega samo prestalo da se radi ono što je on radio(brštanica i rhea expres) a da nije pokrenuta prijava protiv njega dovoljno govori gdje se nalazimo. A isto tako i FDS i tamošnji putevi izvlačenja kapitala iz firme koji još traju.
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Baš su mi falili ovi poput ovoga što mi preporučuje da se skinem sa nedozvoljenih sredstava .Sječate li se onih iz spektra duginih boja što su se kleli kako se gospodin
HADEN upravo vratio sa hadža.A sad ,očito pod uticajem onih Bogdana i inih srbijanaca što su u okupacionoj vlasti,ne priznaju ni domaće pravosudne organe.No sa njima ne mogu polemisati,jer moram prvo da prestanem konzumirati zabranjene stvari,a šarena salata mi upravo nadošla.Moram sačekati da je potrošim.A poslije će prispjeti kiseli kupus u glavicama.Posljedice konzumiranja kiselog kupusa nekad stvarno znaju biti neugodne.Dakle,neću biti spreman sa tu polemiku ni do prolječa!
A što se pancera tiće,njemu samo da poručim:Grupu uvijek čine pojedinci,i uvijek prije grupe postoje pojedinci.A valjda će mo dočekati i te grupe!A sada se treba pridružiti djelovanju popjedinaca,ukoliko su bar djelimično na pravcu koji čekamo.A možda kasnije dođu na red i drugi pravci djelovanja!
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Pa i jest najpametnije da se ovaj forum pretvori u gastro show…zimnica,šarena salata…ionako je burza otišla u pm... :lol: :lol:
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Za one poštenije i optimiste evo malo slovenšćine:

Na Balkanu naj bi Rotnik obračal milijone
3 milijone evrov naj bi v devetih letih na Balkanu zaslužil Rotnik.
Če povsem poenostavimo, naj bi Uroš Rotnik s trgovanjem z delnicami na Hrvaškem in v BiH - za njega je posle sklepal podjetnik iz Osijeka - med letoma 1996 in 2003 zaslužil dobre tri milijone evrov. Skoraj ves zasluženi denar pa je Rotnik posodil Bogdanu Pušniku (glej okvir Pušnik). Začetni kapital naj bi si Rotnik zagotovil z lastnimi prihranki, s posojilom pri starših (glej okvir Posel stoletja) in pri Ivanu Atelšku (glej okvir o direktorju Gorenja).

E ovaj podjetnik iz Osijeka je onaj isti što je "posle sklepal" i za HADEN ili koga već ko stoji iza toga!Vjerovatno je on i ključ ove evropske mreže s kojom su izgleda ovi iz Bosnalijeka potvrdili da smo mi zapravo već u Evropi!
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Istraga
AFERA BOSNALIJEK: Žurnal ekskluzivno otkriva "irsku šemu" za potpuno preuzimanje unosne kompanije!
http://zurnal.ba/novost/18430/afera-bos ... -kompanije

ŠTA SIPA TRAŽI U BOSNALIJEKU
http://zurnal.ba/novost/18427/sta-sipa- ... i-dionicar
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

one wrote:Istraga
AFERA BOSNALIJEK: Žurnal ekskluzivno otkriva "irsku šemu" za potpuno preuzimanje unosne kompanije!
http://zurnal.ba/novost/18430/afera-bos ... -kompanije

Ne znam ko je izvor ovog članka ali je odlično odrađeno. Da kojim slučajem zijina ekipa nije uključena u ovo, Hasan Ćelam bi još prošle godine dao nalog za objavu tendera ali sve sa njihove strane je pokriveno i niko ne zahtijeva nikakvu akciju.

Mene zanimaju ovi iz npr. Raiffeisen brokersa. Samo na osnovu ovoga se može zahtijevati da Komisija za vrijednosne papire reaguje i od Hadena zatraži tender. Ako ne budu reagovali onda Raiffeisen sve može iznijeti u javnost i napraviti zvučniji slučaj odnosno zahtijevati da se konačno uredi tržište kapitala. Bar Raiffeisen ima taj uticaj

Ovakvo stanje ne može ni njima odgovarati jer imaju odjel za tržište kapitala a dnevni prometi na berzi su kao u većoj prodavnici.
slavuj
Posts: 1983
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ostavimo te Irce po strani.Oni su samo unajmljeni,u ostalom kao ime HADEN.Pare su pretežno domaće.Tu nema dileme .Ko bi to svojih deset,dvadeset ili trideset miliona povjerio na upravljanje ekipi koja je okupirala Bosnalijek.Čudim se da su i oni sami sebi to povjerili. Jedan njihov potrčko koji je radio za Arslanagića pa smo zbog toga bili na suprotnim stranama,prije početka ove operacije ,prišao mi je i predložio:Zaboravimo što je bilo!Hajdemo sada ući u Bosnalijek,postaviti svoja tri člana NO,postaviti mendžment i upravljati firmom.Na moje pitanje koga bi to postavili da upravlja ovakvom firmom,rekao je da postoje ljudi koji su završili vani.Za mene to nikad nije bila garancija kvaliteta.A evo šta je to,pored Nikšićeve konjičke veze,bilo garancija da se Vlada neće mješati u svoj posao,kao ni KOMVP,pa čak ni Parlament FBiH.

http://imovinapoliticara.cin.ba/dokumen ... K_2014.pdf
Post Reply