Celex

Post Reply
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Celex

Post by Damirko »

FI je ove godine impresivan. Mene zanima koliko jos SHP moze prebacivati profit u aktivu i tako smanjivati udio malih dionicara.
Konkretno, vlada RS je zbirno imala 15% , a sada oko 13,5%. Mada je free float relativno mali, ipak me cudi da trgovine nije bilo pune 2 godine.
Mozda bi Guardian mogao malo vise o ovome. Vidio sam da se registrovao, ali jos uvijek lurka :-)
capitalist
Posts: 54
Joined: 31 Mar 2010, 11:28

Re: Celex

Post by capitalist »

Guardiane javi se i na druge teme :)
Guardian
Posts: 2
Joined: 06 Apr 2010, 01:25

Re: Celex

Post by Guardian »

Evo me..., jebiga, regstrovao sam se na netov poziv, ali nisam stigao da pogledam forum...

Ja mislim da SHP nema više čime da dokapitalizuje CELX, jer su ispucali adute. Ona firma sa kojom su dokapitalizovali je u suštini bila njihov doo preko koga su izvlačili pare, pa su izgleda odlučili da je dosta, pa samim tim izvršili pripajanje...

Kompanija je dobra, fino posluje, još samo da skrešu dugove do pristojnog nivoa, onda će se i lakše disati. Ali evo, dobio sam podatak od jednog njihovog kooperanta, koji mi reče da su uredan platiša o roku dospjeća dugova.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Celex

Post by Damirko »

Ipak dobar dio profita navodno ide u investicije. Preko 2 milKM. Sa Celexa su danas uklonjeni svi prodajni nalozi.
Za banjalucane i ostale kojima je BLSE bliza, jucer je stavljen "market" nalog na prodaji BVRU, a na kupovnoj strani je bio nalog 0,6, kolika je i bila cijena zatvaranja dan prije.
Ipak je jutros protrgovano na 0,65 i sada je na prodajnoj strani ostao samo taj "market" nalog.
Jasno mi je da je neko uskocio i sprijecio pad, ali nije mi jasno kako je tehnicki to uspio.
Vidio sam da je i na JLLC postavljen "market" nalog. Je li jos uvijek vazi dnevno ogranicenje za sluzbeno trziste +/-20%?

Pozdrav,
Post Reply