Vlada FBiH

brzi
Posts: 2413
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vlada FBiH

Post by brzi »

Koliko se sjećam, ... navedene su bile elektroprivrede, Aerodrom, Ceste FBiH i JP Autoceste.
Dakle ne radi se o nekim firmama o stečaju niti firmama koje duguju doprinose.
Na kraju krajeva doprinosi pripadaju fondovima.
Potpuno je nejasna ta egzibicija.
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Oni mogu uplatiti porez na dobit, mogu uplatiti naknade za koncesije i slično ali to je sve tačno definisano zakonom i nema prodaje potraživanja privatnim licima.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

slavuj wrote: 08 May 2020, 09:07 Svi su oni dio sistema.Radi se samo po nalogu tuzilaca.A oni izgleda cekaju da vide kako neko stoji!Cekaju da ga "puste niz vodu"U slucaju ovog Fikreta mozda nesto i bude.Jer postoji i druga strana,ona kojoj su ovo uzeli ispred nosa.Naravno ako se ne poravnaju na nekoj drugoj javnoj nabavcu.
Danas se ipak nisu poravnali.Definitivno za bilo kakvo procesuiranje mora postojati zainteresirana strana u tuzilastvima.Evo jedni likuju a drugi ukazuju na napad na narod i drzavu.I bit ce jos napada,kaze Prvi u Bosnjaka.A ako je to stvarno tako,ispada da Mujo,Edina i Edin Mulahasanovic ,i nisu Bosnjaci!Ili je mozda problem u tome sto je glavna na tom nivou,nasa,ili preciznije,njihova.
Da ne bi bilo zabune,ja sam potpuno siguran u to da je oovo sve pozureno jer tako zeli jedna interesna skupina ,koja se poklapa sa jednom nacionalnom organizacijom.Ali sam takodjer siguran da niti jedna istraga u kojoj sam na neki nacin nesto znao,nije nikad okoncana zato sto je tako htjela jedna druga interesna skupina,,koja se predstavlja kao stranka jednog naroda.U ostalom,to su danas potvrdili prvaci.Jedni pozdravljaju,a drugi pitaju gdje su drugi procesi.SSve su karte otvorene.Sve se jos moze promjeniti novim djeljenjem.Prave partije se uvujek igraju po nocii!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

Direktni napad Hrvatske na SDA znači da je srušen dosadašnji konsenzus interne podjele vlasti tri nacionalne koruptokratije. Silina i fokus napada ukazuje na ozbiljnost akcije. Poklopili su se mnogi faktori, vanjski i unutrašnji, napad je pokrenut. Bakirova orijentalna politika odvela ga je u ćorsokak i postat će plijen napadača. Potpisat će sve da spasi sebe i svoj uži krug. Jedno vrijeme će braniti neodbranjivo iscrpiti i malo sange što ima i ubrzo tapkati rukom čineći submission. Kineski general Sun Tzu je postavio pravilo specijalnih operacija "Tko nije mudar i oštrouman, pravedan i čovječan, ne može upotrebljavati tajne agente. A onaj tko nije pažljiv i tankoćutan, ne može steći njihovo povjerenje". Nepažnjom i oslanjanjem na pogrešne ljude postali su ranjivi.
Sistem koji funkcioniše na Fadilu, Fahrudinu i Fikretu jeste antisistem.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Nema jos odluke Suda.A ja sam potpuno siguran da nema nista ni od Novalicevog pritvora!Kako sada stvari stoje puno lakse ja bilo dokazati da su na primjer,dionice FDS vrijedile bar dvostruko vise od cijene po kojoj je Novalic prodao jaranima Vladin dio,nego dokazati da je bas on nesto usicario na kupovini ovih ventilatora.Ali takvo sto nije padalo ni na pamet ni njegovoj zamjenici JELKI,ni Glavnoj tuziteljici Gordani Tadic,jer to posvoj prilici nije aminovao ni onaj iz Glavnog stana!A to sto je Vlada ostecena za oko 40 miliona,a mali dionicari za isto toliko,ni to ne zanima ni jedne ni druge!
I sad nam predstoji trakavica oko dugogodisnjeg dokazivanja da su preostala dvojica zapravo podvalili Vladi muda pod bubrege.A Novalic to eto nije mogao ni znati jer eto on i nije doktor!
I sad oni sto kradu u prisustvu vlasti ,mogu izvuci dvije poruke iz svega ovog.Nastaviti sa kradjama racunajuci na kratkotrajni pritvor i na nesto negativnog publiciteta uz pozitivno svrstavanje medju predvodnike svog naroda,ili odustati,jer mozda,ali stvarno samo mozda,nekad neko i iskoraci iz estrade i posalje lopove tamo gdje im je mjesto.Mozda jednom neko odbije naredbe poglavara,ma kakvi bili!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

Upravo se događa ono što je predvidio Adižes na početku korona pandemije. Socijalne pukotine se pretvaraju u fatalne provalije.
Postojeći sistem se raspada od Amerike do Baščaršije.
U Americi je predrevoluciono stanje kao u Rusiji 1917, 60 miliona gladnih ljudi tumara gradovima i organizuje se u anarhističke horde, sve je dodatno usloženo rasnom mržnjom.
Kod nas prvo puca najslabija karika sistema, SDA koruptokracija. Sve će eskalirati u bezakonje i anarhiju. Ne postoji autoritet i ideja okupljanja koji stvaraju hijerarhiju. Bit će opšta borba za hranom i energijom. Svako protiv svakog. Raspad antisistema je neminovan. Najmanje je važno ko je prvi povukao obarač, u ovom slučaju to je hrvatska obavještajna mreža u BiH.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Vlada FBiH

Post by adnan1987 »

I može li sada Fadil voditi sjednice Vlade ili je Vlada na stand by do daljnjeg ?
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Nagradno pitanje je da li bi podnio ostavku da se plata normalno isplaćuje?
Amer Bekrić podnio je neopozivu ostavku na mjesto direktora Agencije za privatizaciju Federacije BiH, saznaje "Avaz".

On je ostavku na ovu funkciju podnio 18. maja i sada je na Vladi FBiH da prihvati i izabere novog direktora umjesto Bekrića.

Ovu informaciju potvrdio je Bekrić, kazavši da su Agenciji za privatizaciju FBiH blokirani računi, a da ih Vlada s premijerom Fadilom Novalićem mjesecima ignorira i ne želi da im pomogne.

-Ne želim više da snosim odgovornost. Mjesecima tražim sastanak s Novalićem i on ne želi da me primi. Iako se Vlada obevezala da će snositi sve troškove izgubljenih sudskih sporova, sada nas ignoriraju. Umjesto da pomognu po presudi da se firmi ''''''''Sa-Dagitim'''''''', koja je pravni sljednik firme ''''''''Stanić Invest'''''''' isplati milionska odšteta, oni tvrde da nisu stranka u postupku, kaže Bekrić.

On tvrdi i da 30 uposlenika već pet mjeseci nije primilo plaću.
brzi
Posts: 2413
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vlada FBiH

Post by brzi »

https://faktor.ba/vijest/mirascic-ponov ... miji/86477

"I imamo onih 100 miliona KM, primici od finansijske imovine. To je u suštini prodaja potraživanja. Vidjet ćemo da li ćemo uopće ići sa tim instrumentom."
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

panzer wrote: 10 Jun 2020, 08:32 Nagradno pitanje je da li bi podnio ostavku da se plata normalno isplaćuje?
Amer Bekrić podnio je neopozivu ostavku na mjesto direktora Agencije za privatizaciju Federacije BiH, saznaje "Avaz".

On je ostavku na ovu funkciju podnio 18. maja i sada je na Vladi FBiH da prihvati i izabere novog direktora umjesto Bekrića.

Ovu informaciju potvrdio je Bekrić, kazavši da su Agenciji za privatizaciju FBiH blokirani računi, a da ih Vlada s premijerom Fadilom Novalićem mjesecima ignorira i ne želi da im pomogne.

-Ne želim više da snosim odgovornost. Mjesecima tražim sastanak s Novalićem i on ne želi da me primi. Iako se Vlada obevezala da će snositi sve troškove izgubljenih sudskih sporova, sada nas ignoriraju. Umjesto da pomognu po presudi da se firmi ''''''''Sa-Dagitim'''''''', koja je pravni sljednik firme ''''''''Stanić Invest'''''''' isplati milionska odšteta, oni tvrde da nisu stranka u postupku, kaže Bekrić.

On tvrdi i da 30 uposlenika već pet mjeseci nije primilo plaću.
Ne znam da li je ovo dobro,ali moram napisati.Ovog Bekrica sam poznavao prije nego je postavljen za direktora.Znao je i on o mojim aktivnostima pa smo se sreli.Razgovarali smo izmedju ostalog i o prodaji Sarajevo osiguranja.I on je tu prodaju zaustavio.Novvalic je to vec bio oobecao svojima,pitanje je bilo kako to realizirati.Bekric je to zaustavio,tu prodaju po modelu Fabrike duhana.I danas nema place,cak ni za one Sda i Hdz oostatke u toj agenciji.A jedino oni su to i zasluzili.Oni su saradjivali sa Stanicem u pljacki Feroelektra.Naravno uz pomoc onog Sda Srbina iz SREBRENICE ,Damira Hadjica iz Sdp,koji je cijelo vrijeme bio Stanicev covjek.A i vrh Sda je bio ukljucen .
Ovo je najveci dokaz koliko je Novalic zapravo izvrsilac naloga kriminalnih skupina.Ovo objasnjava i cinjenicu da ni danas niko ne poteze pitanje Novalicevog ucesca u pljacki drzave i ostalih dionicara.Sada je potpuno jasno zasto Djaferovic i Bakir onako energicno brane ovog pljackasa vlastite Vlade.
Na zalost i Tuzilastvo pokazuje i dokazuje da su ova dvojica upravu.Jer pljacka na FDS je puno veca od one na ventilatorima.Ali ttamo,na kupovini ventilatora,osteceni su pokrovitelji Glavne.A Mujo i Edina kroz fondove pljackaju obican svijet.E taj svijet ne moze ni na koji nacin utjecati na buducnost tuzilaca.Glavna kantonalna ocito to zna.Zato Mujo Selimovic i EDINA Dizdar i povelika kriminalna druzina mogu mirne duuse nastaviti.I kada na svojim kontima predju STO MILIONA.I ocito zure.Nije sigurno da ce poslije Hasana biti Hasan.A i on,Hasan Celam,bio je vazna karika u ovom kriminalnom lancu!
Post Reply