Vlada FBiH

Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

brzi wrote: 30 Apr 2023, 14:46
Sitna buranija wrote: 30 Apr 2023, 14:31
ljevak wrote: 30 Apr 2023, 14:12

Kao direktni ucesnik sto kao izvodjac, nadzor, projektant mogu reci sa sigurnoscu da je bio najbolji period od rata. Znatno povecan budzet, ravnomjerna raspodjela po gradovima i opcinama kantona. Jedini problem u njegovom radu je bio sa gradom Zenicom, tj. Gradonacelnikom.
Okupio je solidnu ekipu oko sebe i zbog toga je imao rezultate.
To što si "direktni učesnik što kao izvođač, nadzor, projektant" to te diskvalifikuje iz svake objektivne rasprave po ovom pitanju. I ovi direktni učesnici kojima je Šteta dao posao će vjerovatno reći isto što i ti za Štetu i njegovu vladavinu.

Možda i griješim, ali su činjenice takve da ima osnova sumnjati u objektivnost izrečenog. Ali, evo ako Brzi kaže da je to tako kako si ti naveo, prihvatiću da možda i jeste...
Ni za koga ruku u vatru,..
Ranije je jedan SDA ministar,.. odmah po dobijanju pozicije obisao sve koncesionare.
Covjek bi pomislio aktivan,.. a on zapravo samo uzimao reket..
To je to. Zato sam i pitao je li bilo kakvog hajra za zajednicu od te njegove aktivnosti ili samo za njega lično i ove oko njega...
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

Kako god, dosta je vala bilo i ovih. Pa da su savrseni skandinavci pokvarili bi se na vlasti decenijama. Neka ih malo u stranu.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Sitna buranija wrote: 30 Apr 2023, 12:35 Ma da hoće bar isto ostati, ja se boljem uopšte ne nadam. Koliko moraš biti naivan da pomisliš da ljudi koji su već jednom usrali sada mogu spektakularno iznenaditi sve svojim novim pristupom?
https://www.klix.ba/biznis/damir-hadzic ... /230503178

Ipak nema šanse ni da bar isto ostane. Ovo će biti potop epskih razmjera. Jadna nam je majka...
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Vlada FBiH

Post by ummet »

Jadna nam je majka - istina. Ali mora se jednom raskrinkati SDA mafija. Pa kako god.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Da ne bude da branim SDA, ali ova medijska kampanja o korupciji (a o njoj se pričalo samo gdje je SDA) iza koje su stajali stranci koji su u vlast kroz intervencije betonirali SNSD i HDZ, dakle upravo one stranke koje vladaju tamo gdje je zapravo najveća korupcija (a zanimljivo o njoj se ne priča), je zapravo najvećim dijelom i bila upravo medijska kampanja. Ovo ne znači da nije bilo korupcije ovdje, ali daleko najmanje je bilo korupcije tamo gdje je bila ta "mafijaška i zločinačka" SDA. Jer kako objasniti činjenicu da je u tim "SDA firmama", kao što su npr. BHT i EPBiH a koje su ovi "pokrali i uništili", na računima 700 mio KM dok recimo u svim državnim firmama gdje vladaju SNSD i HDZ (zajedno da ih posmatramo) nema tih para? A mi znamo da se ovdje kralo. Ali onda to znači da se tamo kralo na n-tu. I o čemu mi danas pričamo? O uspjehu izbacivanja iz vlasti onih koji su najmanje krali, a betoniranjem onih koji su u "svojoj" avliji sve pokrali, a redovno su zahvatali i u "našu" avliju. Još uz instaliranje onih koji su u periodu 2011.-2014. pokazali da su nesposobni i da su gori od ovih kakvi god oni da su. I još to urade uz korupciju i kupovinu poslanika i uz asistenciju vrlih ambasadora i OHR-a. A upravo oni su bili najglasniji u priči o korupciji, tj. stajali su iza te priče.

Jednostavno mi vrijeđaju inteligenciju...
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Meni više vrijeđa inteligenciju kad bezlični stranački apartčik iz četvrtog ešalona podobnih upravlja budžetom javne institucije vrijednim nekoliko miliona KM na godišnjem nivou pa malo sebi pogoduje a malo stranci.

A pogotovo mi vrijeđa inteligenciju kada mi stranačka vojska već 20 i više na te stvari kaže : ja,i?
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

To bi imalo smisla kada bi umjesto "bezličnog stranačkog apartčika iz četvrtog ešalona podobnih" došao neko pošten i drugačiji. Nažalost, umjesto njega po pravilu dođe nesposobniji i gori (već smo to vidjeli) "bezlični partijski apartčik iz četvrtog ešalona podobnih" koji će isto tako da upravlja budžetom javne institucije vrijednim nekoliko miliona KM na godišnjem nivou pa će malo sebi da pogoduje a malo partijii.

I još ti partijska vojska na to kaže "znamo da baš nije u skladu sa zakonom, ali nama se žuri"...

Ja sam gore govorio o eksploataciji priče o korupciji samo tamo gdje su evo da kažem Bošnjaci većina a sve za političke svrhe i to najviše od strane stranih mentora, iako je zapravo tu najmanje korupcije (a nije da je nema). Međutim, s tim nivoom korupcije ova bi zemlja opet išla naprijed, dok s druge strane prava korupcija koja zapravo uništava ovu zemlju (a koja odlično uspijeva tamo gdje HDZ i SNSD vladaju) nije "prepoznata" ni od strane tih zapadnih demokrata, a ni od strane "naše" dojučerašnje opozicije a današnje vlasti. Naprotiv, sa takvima nas svi oni zajedno vode u svijetliju i bolju budućnost, ubrzanim korakom ka NATO i EU integracijama.

Opet ostaje činjenica, koju ni ti uz sve pokušaje ne možeš ni izbrisati ni promijeniti, da su dvije najveće državne kompanije kojima je vladala ta korumpirana i mrska SDA - BHT i EPBiH zapravo zdrave, stabilne, izuzetno likvidne i dobro kapitalizirane. U periodu kada su njima upravljali ovi koje nam sada prodaju kao osvježenje i nove snage to nisu bile ni približno iste kompanije. Ko god ima nekog poznanika tamo ili je pratio njihovo poslovanje, zna o čemu pričam. S druge strane, kompanije iz tih sektora kojima upravljaju neprikosnoveno HDZ i SNSD uglavnom niti su zdrave, niti stabilne, niti likvidne, niti dobro kapitalizirane. O čemu onda pričamo?
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Vjeruj mi da predhodnom primjeru najmanje pričam o milionima. U njemu je sadržano proteklih 30 i budućih 100 godina.
I radi toga : ja,i ? zaslužuje maksimalnu kaznu.

Za drugove nemam očekivanja. Drugovi imaju svoje viđenje stvari i ja tu ništa ne očekujem.
slavuj
Posts: 1935
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Nema se tu šta očekivati.Sve je već vidjeno.Naravno,osim Rame.
Nikšić je tu već bio i rezultat je nikakav.Nije ček ni dovršio preuzimnje Bosnalijeka.I danas se koplja lome oko njegovog Nedima.A on ,kao Bake ,ponavlja kako se nada da će Nedim dokazati nevinost.A dogadjanja u društvima u Mostaru ga jednostavno ne zanimaju,kao u ostalom i njegovog predhodnika,A to kako ne predložiti kandidate za NO u ime državnog kapitala,uvježbao je još u Bosnaijeku.Čitav svoj mandat je odbijao to uraditi i na taj način obezbjedio Uzunoviću da upravlja Bosnalijekom sa samo nešto višeod 20 posto vlasništva.A prije toga je odbio prijedlog da Vlada kupi paket od IFC-a,kako bi ojačala svoju poziciju.
Da će tako nastaviti pokazao je u Mostaru.Otišao je dolje da se slika sa postavom u kojoj je falio još samo ratni zločin ac Kordić,sa slike sa svečanog svehrvatskog dočeka hrvatskog viteza iz Haga.A glavni gost iz Izraela dolje ima nekoh problema sa zakonom.
Već tri mandata ukupno,on i hvatać društava u slobodnom padu održavaju Staniću šansu da opljačka ono što je još ostalo od nekada nekretninama najbogatije firme u Sarajevu,Feroelektro.Nekakav HDZ potrčko iz Žepča uspio je da ne uloži prigovor na presuda za neka potraživanja Stanića,pa u AGenciji za privatizaciju nemaju plate već nekoliko godina.Nikako ne sumnjam da s tim imaju problema.
Elem ,na zapadu ništa novo.Kao u ostalom ni na jugu a boga mi ni u sredini.
O svemu bi mogao do sutra.A sad idem prošetati.
A što se tiće provjere informacije sa prethodne teme,ne vjerujem!Zna on dobro nas.A ni meni nije još platio troškove tužbe od koje je odustao.
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Vlada FBiH

Post by ummet »

Ma ovi novi su lakrdija ali SDA nosi najvecu odgovornost za ovakvo stanje u društvu i zato ih treba eliminisati. Imali su na raspolaganju sve resurse i napravili su šta su napravili. Ne bih uopste elaborirao ali evo ipak nekoliko crtica:
- unisteno skolstvo
- unisteno zdravstvo
- trziste hartijama od vrijednosti desetkovano
- pravosudje unisteno
- nepotizam usao u sve pore mišljenja drušva
- korupcija puštena da poprimi neshvaćene razmjere
- strateške grane uništene (proizvodnja hrane, telekomunikacije, proizvodjnja cigareta itd)
- moral naroda sveli na podanicki mentalitet Minken brigade
- zapusten elektroenergetski sektor

Svaka od ovih crtica zasluzuje po jednu knjigu primjera koji su ovdje vec iznoseni.

Njih moze podrzati samo neko ko ima dorektan interes (radno mjesto, mjesecna hedija itd).

Najgore od svega je sto su usadili ovaj mentalitet neradništva, uzaludnog sabura, nafake bez truda, odsustva zelje za borbom za promjenama itd.

Znaci ovo sada je Ekononska Filozofija. Uglavnom moraju otići pa makar mi ovdje završili karijeru totalnim iseljavanjem.

Ako nova vlast samo rijesi jednu crticu id nabrojanih, ja cu to racunati uspjehom. Mogu biti i gori ali jako tesko.
Post Reply