Vlada FBiH

panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Meni izgleda da vi malo dramatizujete. Rezultati izbora su takvi kakvi jesu. Da su ti vaši dosadašnji radili kako treba imali bi i veću podršku a ne bi zavisili od fikus funkcije podpredsjednika entiteta.

Toliko dugo traje srozavanje svakog segmenta ovog društva da smo se svi navikli pa se sad kao bojimo promjena. Imali su apsolutnu vlast i šta su uradili. Gdje je zdravstvo, gdje je školstvo, gdje pravosudni sistem i šta god da nabrojim ne vidim dobro.

Ok, makroekonomske podatke podržavam i Novalić mi je bio u redu čovjek a sad svakako ide nova postava.

Ali ovdje se više ne priča o Novaliću i makroekonomskim podacima.

Sad se prelazi na geopolitičke stvari.

U tim odnosima i sa našim mentalitetom mi smo plankton u okeanu.

Igrom slučaja, prošle godine nas je opet izvukao prst sudbine. Tu ne bi pomogli nikakvi Novalići a pogotovu hijerarhija iznad njega. I to je njihova krivica.

Naš mentalitet je i demokratski pa ako narod vidi da ne valjaš onda ne valjaš pa nećeš ni dobiti izbore.

Ja godinama govorim da glasove daje " vojska " i sad im ni ta vojska nije bila dovoljna.

I zato ne smatram da je situacija " nakon mene potop".
Svakako nisam nikad bio najbliži vatri da se ugrijem.

Za svoj život uvijek zarađivao svojim rukama.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Za srozavanje društva u smislu ljudskih vrijednosti se slažem. Ali za to smo svi krivi, a ne neko posebno. Što se tiče školstva i pravosuđa, tu su nam reforme provodili stranci. Vidimo koliko je to uspješno bilo. Za to ne možemo sigurno kriviti Novalića. Konkretno, što se pravosuđa tiče njega već odavno kontroliše S-H osovina što im je omogućio Lagumdžija i Radončić unazad 10-12 godina. Kao što su kontrolisali i CIK npr., koji im se nekako uspjelo oteti kontroli, ali sa ovim diletantima i to će oni ponovo poklopiti.

A prethodnu vladu i onu prije nje, odnosno ovu novu želim porediti isključivo prema ekonomskim pokazateljima.

Da još napomenem, nisam član nijedne partije/stranke, ovi dosad kao ni ovi odsad nisu moji, a što se tiče vatre nisam joj ni blizu. Tako da svoje stavove iznosim u skladu sa svojim uvjerenjem i analizama koje pokušavam objektivno napraviti, bez subjektivnih doživljaja. To što nisam pobornik mišljenja da neko ko je već jednom zajebao (Nikšić) može drugi put u istoj situaciji napraviti pravu stvar, to ne znači da to kažem zato što su "moji" oni drugi, nego zato što imam opravdanu bojazan da ćemo kao društvo OPET izgubiti četiri godine. Ima tačan naziv za ono kada mislimo da ćemo istim postupkom i istim sastojcima dobiti drugačiji rezultat. A ima i ona Mešina kada piše o Bosancima kakvi su to ljudi, ne mijenjamo mi ljude samo kada su loši...
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

A osim toga, volio bih saznati kako u našem društvu nekome odati priznanje za nešto što je dobro uradio, a ne biti odmah označen kao njihov? Ili uputiti kritiku nekome ko je uradio nešto loše, a ne biti odmah optužen da si to uradio jer si od onih drugih?
Last edited by Sitna buranija on 29 Apr 2023, 22:21, edited 1 time in total.
brzi
Posts: 2482
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vlada FBiH

Post by brzi »

https://youtu.be/MTIIvLWt7T8?t=283

Nije baš da nema iskustva,.. 6 solarnih klupa.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

👍🤣
montypython
Posts: 3838
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

Ovo izgleda kao prilog iz Audicije. A za "pametne" klupe, to je vajda najgluplji izum od postanka svijeta. Vidio jednu u Makarskoj neki dan a ima i u mom gradu i izgledaju kao da nikad niko na njih nije sjeo niti ih na bilo koji način koristio. Ne znam da li je ovo vruće ljeti i kako na nju sjesti tada, u svakom slučaju izgledaju prljavo i jadno. Jednostavno trendovski gadget sa ultrakratkim rokom trajanja popularnosti kao što će biti i čitav "zeleni narativ".
Da se vratim gospodinu ministru, govori kao da mu baterije nisu napunjene, (da ne pominjem KAKO govori), pravi izbor za ministra industrije i energetike. Ali evo, da ne budem maliciozan unaprijed, da vidimo kako će se pokazati, rekoh prije, volio bih da se varam u procjeni.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Bojim se da se ne varaš. To je jedna od najvažnijih pozicija u vladi, a oni stave dojučerašnjeg savjetnika gradonačelnika ili koga već. Nije valjda da nemaju nikoga iz privrede, realnog sektora, da ne pretjerujem sad pa da kažem iz elektroenergetskog sektora...
montypython
Posts: 3838
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vlada FBiH

Post by montypython »

I da, kad pomenuh zelenu agendu, gledam neku emisiju na YT maloprije, govori lik amerikanac, Robert Bryce, prati samo energetiku, duboko i svakodnevno. I kaže, polako mnoge države stavljaju ekonomiju i energetsku sigurnost ispred zelene agende, čak i one koje zemlje su bile najzagriženije. Nijemci ponovo otvaraju zatvorene rudnike lignita, u Japanu grade novu TE od 1,3 GW u sred Tokija, u Pakistanu nekoliko GW novih TE kapaciteta, ugalj je najtraženiji resurs, poskupio višestruko...A nama se još prodaje druga priča.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Pa ništa, znate šta vam je zadatak na sljedećim izborima i ko će vam biti prvi izbor.

Šalim se..

Sad bi trebalo da obratimo pažnju na nove kandidate za NO elektroprivrede i nakon toga novog direktora. Da vidimo šta će tu biti.
Ministarstvo nije samo energetika ali direktor EPBIH i NO jesu.
U prošlom sazivu ministar je bio jedna stranka a direktor i NO su bili različiti.
Da vidimo kakav će miks u tome napraviti.
brzi
Posts: 2482
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vlada FBiH

Post by brzi »

Ko zna,.. možda nas pozitivno iznenade.
Ovaj ministar ZE,..Amel Isak je bez dana staza i ispodprosječne inteligencije postao ministar prometa i komunikacija ZE DO kantona.
I koliko se sjećam bio je aktivniji i češće na terenu od prethodnika.
Dakle ko hoće raditi neznanje i nesto losiji IQ nisu prepreka.
Post Reply