Vlada FBiH

mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: Vlada FBiH

Post by mendo »

slavuj wrote: 19 Dec 2019, 18:47 I ja sam se čudio zašto nisu predložili i Mišu.nije on ništa gori od ovog što je tu zbog kontinuiteta.Jedino što su im šefovi stranaka u popriličnom sukobu.Vjerujem da će Nikšić potegnuti srpski nacionalni interes,jer Mišo je bio važna karika u priznavanju onog preuzimanja upravljanja Bosnalijekom pomoću pajsera!I nezadovoljan što ga neće predložiti,podnio je onu ostavku o kojoj sam pisao ranije.
gdje mogu naći to, odnosno da li možeš ponovo napisati. hvala!
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Nisam to o ostavci nigdje pročitao.Saznao sam to iz njima bliskih izvora.A znam da je taj gospodin i prije prijetio ostavkom,ukoliko ne bude jedan od one dvojice koji su po ranijem Zakonu morali biti reizabrani,radi kontinuiteta.Čini mi se da su to promjenili.Ako nisu onda će im neko oboriti ta imenovanja,kada do njih dođe!U vijeću naroda neko se već pozvao na srpski nacionalni interes,zbog Miše!Jer ovdje se svi kriju iza nacionalnih interesa.
panzer
Posts: 11805
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Vlada FBiH danas je zadužila federalna ministarstva da, u najkraćem mogućem roku, izrade revidirane prijedloge programa utroška s kriterijima raspodjele sredstava utvrđenih Budžetom FBiH za 2020. godinu, prilagođene postojećoj situaciji, s obzirom na potrebu za hitnim djelovanjem s ciljem saniranja šteta za koje se procjenjuju da će nastati kao posljedica globalne pandemije izazvane pojavom novog koronavirusa COVID-19 na prostoru Federacije BiH.

Također, zadužila je nadzorne odbori javnih preduzeća Elektroprivreda BiH, Elektroprivreda HZ HB, BH Telecom, HT Mostar i Željeznice Federacije BiH da odmah izmijene planove poslovanja za 2020. godinu i revidiraju ih stavljanjem svih raspoloživih finansijskih i ljudskih resursa u funkciju investiranja u vlastite proizvodne kapacitete i osnaživanje domaće proizvodnje kao odgovor na očekivane negativne posljedice pandemije.
Kaže ništa ne planirajte i spremite pare.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Vlada FBiH

Post by Sitna buranija »

Imaju u BHT-u i JP EPBiH nekih pola mlrd KM keša pa nek podijele dividendu...
ummet
Posts: 335
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Vlada FBiH

Post by ummet »

Vlada je dovoljno do sada uradila da osiromaši ovaj narod, uništi privredu za račun sadašnjih "društveno odgovornih" kompanija. Tako će i nastaviti to je sigurno. Umjesto da ovo bude šansa da se pokrene proizvodnja hrane i ne daj Bože medicinske tehnike i tako smanji robni deficit te seljaku, domaćinu i proizvođaču vrati dostojanstvo te da se stanovnišvtvo iseli iz gradova oni će pomagati hotelijere i kafane. Dobra vijest je to da je odliv stanovništva zaustavljen, samim tim i cijena rada je u padu, što je za ekonomiju dobro. Uglavnom, sve se nastavlja po staroj mantri: kredit, "moramo u EU", "naši privrednici", "bankarski sistem je stabilan", "imamo sredstva", itd itd.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Vlada FBiH

Post by adnan1987 »

ummet wrote: 19 Mar 2020, 23:03 Vlada je dovoljno do sada uradila da osiromaši ovaj narod, uništi privredu za račun sadašnjih "društveno odgovornih" kompanija. Tako će i nastaviti to je sigurno. Umjesto da ovo bude šansa da se pokrene proizvodnja hrane i ne daj Bože medicinske tehnike i tako smanji robni deficit te seljaku, domaćinu i proizvođaču vrati dostojanstvo te da se stanovnišvtvo iseli iz gradova oni će pomagati hotelijere i kafane. Dobra vijest je to da je odliv stanovništva zaustavljen, samim tim i cijena rada je u padu, što je za ekonomiju dobro. Uglavnom, sve se nastavlja po staroj mantri: kredit, "moramo u EU", "naši privrednici", "bankarski sistem je stabilan", "imamo sredstva", itd itd.
Ako ova situacija samo od sebe nije pokrenula domaću prehbranbenu indistriju ja ne znam šta bi se onda moralo uraditi da se ona pokrene, raspitaj se malo koliko se trenutno otkupljuje mlijeka i po kojim cijenama, klaonice rade u tri smjene, pilićare duplaju količinu pilića, samo AS Holding je u tri sedmice preradio 22 miliona kilograma prehranbenih proizvoda.
panzer
Posts: 11805
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Aha

Od 22 miliona kg je preradjeno 21 milion kg brašna.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Vlada FBiH

Post by adnan1987 »

Nije tačno,

U proteklom periodu od 21 dan Klas D.D. Sarajevo i Mlin Ljubače u prosjeku prerađuju oko 500.000 Kg brašna po danu.Prosta matematika kaže 500.000 Kg x 21 dan = 10.500.000 kg, znači ni pola.
ummet
Posts: 335
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Vlada FBiH

Post by ummet »

A odakle je pšenica?
brzi
Posts: 2416
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vlada FBiH

Post by brzi »

Brat mi poslao sliku,.. klas brašno, zlatni puder, kg u Rewe-u u Njemačkoj košta 1, 99 eura. Aj utros u Bingu u Zenici ni kilograma brašna.
Dakle cijena više nego duplo.
Last edited by brzi on 20 Mar 2020, 15:02, edited 1 time in total.
Post Reply