ZIF-ovi

Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: ZIF-ovi

Post by Damirko »

Veza Herbos i Aluminij, možda neko zna?
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: ZIF-ovi

Post by Damirko »

To je to. Evo i klix objavio
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Ali gdje se spominje Herbos i šta može biti između njih.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: ZIF-ovi

Post by Damirko »

Evo jedan članak, pa samo pogledaj zadnju rečenicu.

https://zurnal.info/novost/21312/novali ... dra-hrkaca
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: ZIF-ovi

Post by beka26 »

Pa sta ima Hrkac i herbos sa aluminijem . Ni jedan fond nema nikakvog udjela.
slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Ovaj Avdić stvarno nema blage veze sa materijom koju obrađuje.Jedino mu se mora priznati hrabrost.Inače,Zurnal posjeduje analizu ulaganja fondova koju ima i Tužilaštvo.Nešto ranije o tome su i pisali,ali ne Avdić.Nije mi jasno zašto ne pišu o Mujinim pljačkaškim pohodima.Evo vidim da je krenuo i na Herbos.Čoviek ide na sve ili ništa,ko na TV.A s obzirom na Tužilačtvo ,isgleda da će dobiti sve.Jer izgleda da je dobacio do svih!Kada sam u CIN-u objašnjavao da je dokapitalizacija Sarajevske pivare parama fondova zapravo samo izvlačenje para iz fondova,jedan njihov mi kaže:Pa ne možete to reći.Pivara radi!!!A to što su fondovi te dionice plačli 23 km u dokapitalizaciji,a porodici Selimović i 26 km,to oni ne vide kao pljačku.Pa se pitam je li to ne znaju ili neće!
Njima i Tužilaštvu Kantona Sarajevo na znanje:Niko odavno neće dionice Pivare ni za pola te cijene.Jer ipak nema na tržištu takvih budala.U glavnom su samo kriminalci!Izgleda da je i Hrkač poštenjačina u odnosu na ovu našu organizaciju.
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Odluka o davanju saglasnosti na tekst ugovora o upravljanju između ZIF Bonus d.d. Sarajevo i Naprijed Invest Društva za upravljanje fondovima d.o.o. Sarajevo.
Mujo će to najbolje vodit.
Sitna buranija
Posts: 1982
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: ZIF-ovi

Post by Sitna buranija »

Je li to fondovi više ne moraju objavljivati izvještaje? ;)
Na SASE zadnji objavljeni izvještaji za MI Group su za 1. kvartal 2019. godine...

P.S. Možda su sve rasprodali pa nemaju o čemu izvjestiti...
Sejdefu Majka
Posts: 31
Joined: 09 Jul 2019, 10:10

Re: ZIF-ovi

Post by Sejdefu Majka »

Sada, kad je stigla ova vijest o nemogucnosti registracije BIOF-a, znaci li to da je prica oko dodatnog kupovanja Herbosa i Crobiha od strane Muje zavrsena, barem sto se tice pomaka cene. Dionice HRBF su dostigle svoj maximum od 6ikusur, sto je cca MCAP/NVI =1. Ovo pitam doticne ucesnike foruma, jer mislim da je Mujaga vec brojem glasova uzeo kontrolu nad Herbosom tj posljedicno i Crobihom. Ostaju dionice u vlasnistvu lica povezanim sa BIOF-om u strukturi ova 2 ZIF-a, no da li ima realne potrebe da ih Mujo kupuje kad je vec sve preuzeo. BIOF i njegov vlasnik izlaze iz BiH, da li ce ostati zarobljeni u Crobihu i Herbosu njihovi manjinski udjeli? MI Grupa je stala na 4.00KM kod kupovine Crobiha, ima li ovdje potencijala za rastom cene i da li ce uopste da nastave sa kupovinom koja bi eventualno mogla da pogura cenu iznad 4.00KM? prije sam pisao o tome kako se mogu usicariti male kolicine ZIF-ova po dobro diskontiranim cenama na NVI, i opet se dokazalo da je vredilo pokusati i na ova dva ZIF.a nesto zaraditi na RUC-u, prije nego stigne namaštano otvranje ZIF-ova u OIF-e. Pišite kako razmisljate.....

Za kraj, nije bitno sta fondovi rade, vec koliko si zaradio na njima. Jer mali dionicari nemaju novca za gonjati pravdu po nepostojecim sudovima.
Post Reply