ZIF-ovi

Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: ZIF-ovi

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Ja skroz zaboravio da FDS kontroliše Bonus. Hajde da vidimo šta misle austrijanci. Ovo je prvi pravi test.
Ako se nastavi po starom, onda znamo šta je u pitanju ali ako se uradi neki drugi "neočekivani potez" onda će se pokazati da ipak oni nezavisno upravljaju ispred BATa a da je stari gazda ostao samo na mjestu izvršnog direktora.
Pa šta je u pitanju? Evo izgleda da se nastavlja po starom. :lol: Da je bilo "neočekivanih poteza" onda bi ispalo da je stari gazda ostao samo na mjestu izvršnog direktora, ali pošto nije bilo takvih poteza, da li to znači da je "stari gazda" i dalje gazda? :lol:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: ZIF-ovi

Post by slucajni prolaznik »

Buranijice ..može biti da si uprkos tome što si jedan od najpametnijih "investitora " ovdje ,trenutno ili trajno besposlen pa ničim izazvan iliti pozvan upadaš u prepisku između mene i panzera ..a kad već sa smješkom postavljaš zaključak evo javno ti poručujem da ćeš dobiti realizaciju zaključka koji sam ti napisao još nekad ljetos prošle godine ..ubijeđen sam da se sjećaš tog zaključka a ako i ne ,iskoristi vrijeme pa potraži prije nego li bude realiziran...a onda ćemo vidjeti hoće li biti :-) ili ovo :-):-):-)
ps sam si tražio !
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Kako rekoh, da su dobili tih 37 miliona i onda preusmjerili na liliume, ozone, te trice, i ostalo onda bi to bio pokazatelj i za upravljanje FDSom. Ali ako bi fond donio drugačiju odluku onda bi se vidjelo da se drugačije vodi FDS.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: ZIF-ovi

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:Buranijice ..može biti da si uprkos tome što si jedan od najpametnijih "investitora " ovdje ,trenutno ili trajno besposlen pa ničim izazvan iliti pozvan upadaš u prepisku između mene i panzera ..a kad već sa smješkom postavljaš zaključak evo javno ti poručujem da ćeš dobiti realizaciju zaključka koji sam ti napisao još nekad ljetos prošle godine ..ubijeđen sam da se sjećaš tog zaključka a ako i ne ,iskoristi vrijeme pa potraži prije nego li bude realiziran...a onda ćemo vidjeti hoće li biti :-) ili ovo :-):-):-)
ps sam si tražio !
Slučajni, kakve ba ti imaš veze sa panzerovim jučerašnjim postom koji sam ja (u pauzama od posla) citirao, a za šta sam ponukan ummetovim postom od jutros. Kakvo ba upadanje u prepisku između tebe i panzera? Daješ sebi prevelik značaj. Ti znaš da u principu pokušavam ignorisati tvoje postove, osim ako nisu meni direktno upućeni.

Prema tome, iskuliraj, ignoriši i ti mene, a prijetnje ostavi kući, jer ovo je forum za razmjenu mišljenja a ne prijetnji i agresivnosti. Ili ako već znaš ko sam i imaš nešto protiv mene lično, a toliko si zajeban, bujrum dođi pa me nauči pameti... Ipak, preporučujem ti ovo prvo... ;) Lijep pozdrav...
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: ZIF-ovi

Post by slucajni prolaznik »

Kada sa nekim razmjenjuješ mišljenja onda se referiraš na njega iliti njemu (njoj) ...te sarkastične šatro humoristične opaske ostavi doma ...ničim ja tebi ne prijetim nego samo sam te friendly upozorio da anonimno podjebavanje ,šale ,šege i narodne mudrosti ovdje tebi možda imaju neku ćar i čine ti zadovoljstvo ali zasigurno nose i određene rizike ....i na koncu , vrlo ozbiljno ću razmotriti sve opcije koje si mi ponudio ...LP
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: ZIF-ovi

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:Kada sa nekim razmjenjuješ mišljenja onda se referiraš na njega iliti njemu (njoj) ...te sarkastične šatro humoristične opaske ostavi doma ...ničim ja tebi ne prijetim nego samo sam te friendly upozorio da anonimno podjebavanje ,šale ,šege i narodne mudrosti ovdje tebi možda imaju neku ćar i čine ti zadovoljstvo ali zasigurno nose i određene rizike ....i na koncu , vrlo ozbiljno ću razmotriti sve opcije koje si mi ponudio ...LP
Ja sam se referirao isključivo na panzerove postove, a ne na tvoje. Na tebe i tvoje postove nisam čak ni obraćao pažnju, osim ako ti i panzer niste ista osoba koja koristi 2 nick-a.

Na kraju krajeva, nisi ti uopšte "friendly" nastrojen i ako imaš neki problem sa mnom imaš mogućnost da me kontaktiraš putem privatne poruke pa da to riješimo. Bujrum, ja sam ti na raspolaganju. Nemoj da bezveze začatavamo temu.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Obavještavamo Vas da je Sarajevska berza-burza na zahtjev člana Berze Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina, zakazala vanrednu aukciju za 23.05.2017. godine.
Predmet prodaje je 700.000 dionica emitenta ZIF BIG-Investiciona grupa d.d. Sarajevo (simbol: BIGFRK3) koje su u vlasništvu ERSTE GROUP BANK AG. Cijena ponuđenih dionica iznosi 3,83 KM po dionici.

Metoda prodaje za ovu aukciju je metoda 1. Simbol vanredne aukcije je BIGFRK3A.
Ako ništa bar se sazna ko je kupac kad se prodaju dionice. Erste imao 6,5 % BIGa. Kako se pravda to ulaganje, kakva je svrha ulaganja i šta ako se ostvari gubitak kao što je vjerovatno ovdje ostvaren.
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: ZIF-ovi

Post by mendo »

mislim, odnosno uvjeren sam, da Erste nije bio pravi krajni vlasnik
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Tako piše. Možda bi bilo ispravnije reći nad kojim ima skrbništvo a da se objava ovako formuliše mada mi je onda čudno.
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: ZIF-ovi

Post by mendo »

Erste je ovdje sigurno samo skrbnik
Post Reply