ZIF-ovi

ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: ZIF-ovi

Post by ummet »

panzer wrote:...austrijanci...
Grohotom se smijem!!!
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Treba još malo sačekati. Pod uslovom da se danas proda ovaj udio.

Ili da iskoristimo riječi naših "mudrih" političara: ja želim da vjerujem...

Bar dok me ništa ne košta...
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

sase1970 wrote:Komentar na izlaganje Slavuj-a u vezi sa ZIF BONUS i fondovima upošte.

Puno toga što ste kazali je istina, a još uvek je tu fakt, da če ZIF BONUS koji na berzi vrijedi 6 mil KM, samo ako uspije prodati dionice IGMAN-a, dobiti 37 mil KM gotovine. To je fantastično i ako se puno krade tu još uvek mnogo ostaje (+ 12 mil u ostalim firmama) . Neče biti tako lahko sve pokrasti jer vlastništvo BONUS-a je relativno heterogeno.

Mislim, da ovako crno izlaganje nije baš na mestu in nekako je u stilu sve je bez veze.
A ako je vaš stav takav, nije mi jasno zašto ulagati toliko energije u komentare na forumu.
Na žalost,stvarno stanje je puno gore nego što sam ga ja opisao!Pa zar ne vidite dokle je sve došlo kada se onaj najteži učesnik kriminalnih rabota raskorači na nekom portalu i priča sve same laži i konstrukcije kojima pokušava da bar koliko toliko tržište vrijednosnih papira prikaže normalnim!I još mu,kako kaže,smeta ime berze pa neće moći biti i na mjestu odakle će se pljačkati i potencijalna berza roba!
A zašto ja ,kako kažete ,ulažem toliko energije pišući na ovom forumu.Pa ovaj forum je jedino mjesto gdje se skupila određena kritična masa ljudi koji održavaju ovaj kriminal bar donekle u fokusu !Jer,iz vlastitog iskustva znam da ga svi čitaju,i oni koje bi trebali da gone,i oni što bi ih trebali goniti!
U svojim zalaganjimna za zakonitost na tržištu vrijednosnih papira i korporativnom upravljanju,kontaktiram sa skoro svim slojevima društva.I pri tome,sve one koji o tome hoće nešto da nauče,upučujem na ovaj forum!I vidim da to koriste!A onda,ponekad nešto treba i poručitiu tim kriminalcima,Pa pošto nemam nikakve kontakte s njima,u posljednbje vrijeme ne viđam ih čak ni u kafanama,ovaj forum je mjesto gdje mogu pročitati šta im to poručujemo!
I nipošto ne mislim da je sve ovo bez veze.Naprotiv,oni su svi dobro uvezani!
I još nešto,zapravo najvažnije:Ja mislim da će se na kraju sve ovo morati riješiti!Oni će do tada opljačkati stotine miliona,ali će sigurno i odgovarati,kad tad!
sase1970
Posts: 23
Joined: 18 Mar 2015, 20:21

Re: ZIF-ovi

Post by sase1970 »

Interes svakog lopova je, da stečenu imovinu legalizira.

U jednom trenutku nema više potrebe da krade jer mu do tada stečeni kapital osigurava, da ga može oplemenjivati legalnim putem i još uvek dobro zaraditi.

Moguče je, da smo sada u toj fazi.

Ruku na srce vrednovanje ZIF-ova je smiješno nisko i rizik je definitivno velik, ali ja još uvek mislim, da kao diončar ZIF-a BONUS neču ostati bez svega i da ču u ne tako dalekoj perspektivi dobro zaraditi.

U Srbiji sam ima dobar nos sa firmom Alfaplam iz Vranja gdje je vlasnik Aleksić za koga svi trde, da je lopov. Iako su ekonomski fundamenti kopanije bili fanatstični cijena je bila smešno niska. Ja se nisam puno sekirao, nego sam kupio i dobro zaradio. Situacija u ZIF BONUS u tom trenutku mi se čini vrlo slična. Ne vjerujem, da se može 37 mil KM tako lako pokrasti, možda se nešto izgubi "nerezonskim" investicijama ali u prevelikoj mjeri može biti preopasno za lopove koji na kraju žele bolji i lagodniji život.
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Nešto gledam ovaj Šibar-invest. Zaposleno 5 ljudi a troškovi plata su 330.000 odnosno 5.300 KM mjesečno po zaposlenom. Izgleda da imaju puno posla čim su dobro plaćeni.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: ZIF-ovi

Post by slucajni prolaznik »

Najprije da napomenem da niti kakve veze niti osobnih interesa oko zif/duf-ova imam ali ponešto i skromno znam ..panzer možda si "dobro" gledao ali si loše računao jer je 330.000:12:5 = 5.500 KM mjesečno ...mislim da se ovdje radi i o troškovima za nadzorni odbor i odbor za reviziju koji moraju imati shodno zakonu jer su u svojstvu dd ...bacio sam oko i na ostale duf-ove ( Blago , Mi grupa , Naprijed itd ) i mogu reći da je sve to u 5 dkg ako ne i "bolje" u ovom dufu ...e sad druga je priča jel i to što naprave troška na ovakvom tržištu ( čitam danas NEKOLIKO STOTINA KM PROMETA NA BURZI ) opravdano ??? ...sve je ovo otišlo u neku stvar ...ali da ne širim elaboraciju dalje ...u zadnje vrijeme apstiniram od komentara jer je vrh dešavanja ovdje teoretisanje jel se Bingo samozapalio da bi netko kupio SO ...zato bolje ćutati :-)
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Svakako je lijepa cifra. Mada ništa što bi bilo previše iznad primanja uposlenika hiljada agencija i institucija koje imaju "isti tempo" rada.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: ZIF-ovi

Post by slucajni prolaznik »

Slažem se da je lijepa cifra i ničim ne želim reći da je zaslužena ..ali ako znaš " zakonski osnov " za funkcioniranje duf-ova ( odn bolje reći kadrovske potrebe od direktora , front ,middle , back office i ostalog stuff-a , te neophodnu kvalifikacijsku strukturu ) onda je "to tu negdje "...druga je opet stvar što je NVI i ovog i ostalih zifova pala najmanje 3-5 puta u zadnjih par godina..al kažem opetovano,druga tema :-)
Sitna buranija
Posts: 2011
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: ZIF-ovi

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Ja skroz zaboravio da FDS kontroliše Bonus. Hajde da vidimo šta misle austrijanci. Ovo je prvi pravi test.
Ako se nastavi po starom, onda znamo šta je u pitanju ali ako se uradi neki drugi "neočekivani potez" onda će se pokazati da ipak oni nezavisno upravljaju ispred BATa a da je stari gazda ostao samo na mjestu izvršnog direktora.
Izgleda da se nastavlja po starom. Zaključak? :lol:
panzer
Posts: 11916
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Zaključak bi bio tek da su prodali i da su dobili 37 miliona na račun. Pošto nisu, čekamo. Ne bih opet citirao političare.
Post Reply