Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Nešto su učestili sa transakcijama na tuzlanskoj pivari.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Dobro je, već sam se bio zabrinuo da mujo i komisija nisu napravili kakav "dogovor o nenanapadanju". Nije bilo tekstova već nekoliko dana.

Uglavnom fin članak. Trebala je kao sagovornika uzeti muju ili možda onog šarića sa vlašića. Da se pojadaju kako nema pravne države.
carrot
Posts: 117
Joined: 12 Feb 2022, 10:58

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by carrot »

U hipotetičkoj situaciji gdje se ostvare najgore prognoze članka i dogodi se kolaps berze, da li kompanije automatski postaju privatne? Kako se vrši dalja trgovina njihovim vrijedonosnim papirima? Čisto akademsko pitanje.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Prvo akademski istražiti šta znači kada privatna firma zvana SASE prestane raditi? Kakve to veze ima sa dionicama firmi?

I ne znam zašto bi prestala.
carrot
Posts: 117
Joined: 12 Feb 2022, 10:58

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by carrot »

Na koji način bi se trgovalo ako nema berze? (Ne mislim da će se to dogoditi.) Da li se te kompanije izlistaju na drugim berzama?
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ova firma SASE može samo zapasti u finansijske probleme pa da je neko od vlasnika dokapitalizuje. Ali je još uvijek daleko od toga. Svakako ne bi bilo potrebe osnivati novu firmu zvanu "(gradske) tržnice".
novi
Posts: 157
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by novi »

Pozdrav, Panzer drag si mi, svaka cast na inavest.ba, imas dobrih ideja, na provaokacije sa bas upalis sto znaci da si jos mlad i sa previse osjecaja, a dugo si u ovim vodama.
Prvo za Pivaru da propratimo da li uzima Bingo ili NIX za Binga, velika akumulirana dobit puno kesa na kamari, Bihacka izgleda nece pasti, Direktor Banjalucke kupuje dionice svoje pivare a doso iz Apatinske.
Drugo SASE sta je to skupina prevaranata i sta kad padnu sa odlezecom strukturom - evo ja ''zabrinut'' mozda otmu RVP.
Trece: prolaze nam vozovi a mi o pticicama, ode Bosna Reosiguranje sa 200 na 900 sa ispalatom dvidende cca 8%
odose banke isto 8% (nemam ja ima mati), Rudnik Soli nevjrovatno 4x otkad sam kupio i slicne stvari. Mi se slamamo sa EP i slicne gluposti.
By the way Neka prodaje BH Telekom zadaca broj 1, SOSOR je već ponudjen
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ako dobro vidim ovaj NIX ima blokirane račune, ne znam šta bi on mogao uraditi. I koja bi bila cijena po kojoj bi se dionice prodale Bingu?
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by ummet »

Jel provjerena informacija da je Mujo Selimović žurbo napustio državu?
Post Reply