Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

brzi
Posts: 2422
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

I kad se javi optimizam na tržištu,. fondovi i dalje mogu da padaju po 10 ili 20 %.
Sve po zakonu dok u portfelju fondova ne ostanu samo dionice kompanija bez ikakve vrijednosti.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Eto, na pivari se neko izborio za naklonost fondova.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

KIRLIOGLU KIMYA SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI DUMLUPINAR MAH. ORDU BLV. 14 IC KAPI 1 03200 AFYONKARAHISAR, TURSKA

U skladu sa odredbama Zakon o preuzimanju dioničkih društava (Sl. novine Federacije BiH broj 77/15) obavještavamo javnost o NAMJERI RASPISIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE dioničkog društva Pobjeda rudet d.d. Goražde.

Kao vlasnik 99,6784% dionica društva Pobjeda rudet d.d. Goražde namjeravamo raspisati Ponudu za preuzimanje preostalih 0,3216% dionica društva Pobjeda rudet d.d. Goražde.
skakavac_33
Posts: 78
Joined: 14 May 2021, 11:21

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by skakavac_33 »

Moze li se vidjeti „dubina“ ponude dionica? Na SaSE se vidi samo trenutna najbolje kupovna i prodajna cijena.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Big se pojačao u Sarajevskoj pivari a prodao je skbrnik raiffesen. Moguće je da se te pare iskoriste za dodatnu kupovinu dionica Bosnalijeka.
Sitna buranija
Posts: 1986
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sitna buranija »

Takođe, Naprijed je izgleda prodao onih 27000 elektroprivrede neki dan, a pojačao se skrbnički kod Raiffeisen-a. Doduše, mislim da je taj dan prodao ukupno 30000 dionica Naprijed...
investitor_ba
Posts: 119
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by investitor_ba »

Sta mislite o ovoj trenutnoj situaciji i "pravilu" da se ne kupuje kad svi kupuju i ne prodaje kad svi prodaju. Npr. EP skace dosta, mozda ce ici daleko gore, ali mozda je ovo nesto privremeno.

Pa je pitanje da li kupovati npr. sad na 13 jer su sanse da ce ici gore ogromne, ali opet sada svi kupuju i mozda nije pametno uskakati sada?
brzi
Posts: 2422
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

investitor_ba wrote: 24 Sep 2021, 11:05 Sta mislite o ovoj trenutnoj situaciji i "pravilu" da se ne kupuje kad svi kupuju i ne prodaje kad svi prodaju. Npr. EP skace dosta, mozda ce ici daleko gore, ali mozda je ovo nesto privremeno.

Pa je pitanje da li kupovati npr. sad na 13 jer su sanse da ce ici gore ogromne, ali opet sada svi kupuju i mozda nije pametno uskakati sada?
Ja sam prošli put kad je bio rast kupovao i po 15 ali sam prodao nešto na 17,50 pa sam kupio još nešto na 11 kad je padao.
Tako da sam oborio prosječnu kupovnu sa 10,50 na 9,60.
Ova sedmica mi se čini jednom od najboljih posljednjih godina i ne bi me iznenadilo da Elektroprivreda izgura iz cuga do 19 ili 20 KM. I da se to desi već za dvije ili tri sedmice.
Zašto to kažem,.. nema prodajnih naloga,.. ranije su svi trčali da prodaju a sad pogledaj Bosnalijek, Cementaru Kakanj, BH Telekom, Elektroprivredu,.. ima kupovnih naloga koliko hoćeš ali nema prodajnih.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sabur2 »

Prodao sam elektroprivredu na 24 kupio na 9,15
Prodao Telekom na 14,25, kupio na 9,75
Prodao Bosnalijek na 23, kupio na 10,5, pa prodao na 28.
Pa kupio Cementaru na 28,9

itd.
Nešto od ovoga ću prodavati kad budem mislio da je vrijeme, ali struju necu dugo.
Post Reply