Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

brzi
Posts: 2481
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by brzi »

Ozon Travnik, pad prihoda sa 1,33 miliona KM na 923.000 KM, Gubitak 127.000 KM i još smanjili broj uposlenih sa 22 na 12...
Da li još uvijek vrijedi 43 miliona KM ili sad vrijedi i više?
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ti ne računaš potencijal. To je važno.

Potencijal čistog zraka. Nije to sarajevski Zrak. To će im biti odbrana na ročištu.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

TP DC 5 miliona KM na računima odnosno više od 15 KM po dionici. Mogao bi Bingo biti kreditiran kakvom beskamatnom pozajmicom. Fali mu gotovine.
novi
Posts: 154
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by novi »

MGVSR 300 KM nerasporedjene dobiti po dionici
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Nešto se dešava "vanberzanski". Preko milion KM do sad.

I vidimo da Sagena nastavlja prebacivati svoj udio u Šumaprojektu dalje. A hoće li to biti BLBH ili Gaduba, možda i neki skrbnik vidjet ćemo.


Cijena je prava "tržišna"- 1,58 KM, nisu to fondovi pa da plaćaju po 7 KM.
potisak
Posts: 88
Joined: 24 Dec 2019, 17:53

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by potisak »

SAGENA INVESTMENT ESTABLISHMENT je prebacila sve što je imala u Šumaprojektu, Merkuru Sa, ŽGP-u ... ( mislim da čisti svoj račun - s razlogom !) i nije toliko važno na koga prebacuje koliko je važno prepoznati jeftine cijene i orijentirati se ...
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Možda mujo zatvara lihtenštajnsku ispostavu. Stari se a firme daleko.
slavuj
Posts: 1935
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slavuj »

Vidim da nekoliko vas ovdje dobro razumije sta rade ovi sto pliackaju fondove.Ako je neko spreman o tome jqvno progovoriti,neka mi se javi privatnom porukom.
Sejdefu Majka
Posts: 31
Joined: 09 Jul 2019, 10:10

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sejdefu Majka »

novi wrote: 17 Mar 2021, 19:13 MGVSR 300 KM nerasporedjene dobiti po dionici
Tko zna, neka kaze, mislim da je na SASE netacan broj dionica ili nesto nije u redu kod RVP.a...mislim da je trebalo biti emitirano jos dionica dokapitalizacijom..ako netko zna pricu do kraja, nek je podijeli...Uglavnom mislim da nije BookValue per share 1.936KM koliko bi se dalo zakljuciti prema FI2020
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Saziva se 29. redovna Skupština društva “Magros Veletrgovina” d.d. Sarajevo za 19.10.2018. godine (petak), sa početkom u 13:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Vrbanja 1 (SCC) Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red: 1. Izbor radnih tijela Skupštine, 2. Donošenje odluke o usvajanju Godišnjeg izvještaja za 2017. godinu ( Izvještaj vanjskog revizora, Izvještaj odbora za reviziju, Izvještaj Nadzornog odbora, Finansijski izvještaj, Izvještaj Direktora društva) 3. Donošenje odluke o stavljanju van snage odluke o povećanju osnovnog kapitala emisijom dionica, 4. Donošenje odluke o stavljanju van snage odluke o izmjenama i dopunama Odluke o povećanju osnovnog kapitala emisijom dionica, 5. Donošenje odluke o odluke o povećanju kapitala emisijom dionica, 6. Donošenje odluke o usvajanju prečišćenog teksta Statuta društva Magros Veletrgovina d.d. Izvor, dnevne novine “Oslobođenje” od 29.09.2018. godine
Nešto je bilo 2018. a da li nepostojanje KVP uticalo da se ovo ne završi to je pitanje.
Post Reply