Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

grovnica
Posts: 49
Joined: 06 Jul 2020, 19:40

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by grovnica »

dobro je da se nešto pokrenulo. s druge strane, poznavajući kako to funkcioniše, od desetaka velikih afera ovo će se svesti na 1-2 konkretne koje će biti u optužnici. Bosnalijek i ne spominju, tu bi se već morali i političari optužiti a to se očito još ne dira...
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by beka26 »

Di je Slavuj, evo mu uloviše jednu poznatu ribu? :)
Pripadnici SIPA-e upali su jutros i u kuću Hasana Ćelama, dugogodšnjeg člana i predsjednika Komisije za vrijednosne papire Federacije BiH, saznaje Istraga.ba. Izdat je nalog za njegovo hapšenje zbog slučaja "NLB Vradis". Nalog je izdalo Tužilaštvo Kantona Sarajevo, a ovo je nastavak akcije kodnog naziva “Profit”. Za sada je za Istraga.ba potvrđeno da je u okviru istog predmeta izdat nalog za hapšenje biznismena Zijada Blekića i policija se trenutno nalazi u njegovoj kući. Pretres je u toku. Osim Ćelama i Blekića, pripadnici SIPA-e hapse i njihovog dugogodišnjeg poslovnog saradnika Edina Dizdara. Pod istragom je ukupno 16 osoba, a pretresi traju na ukupno 30 lokacija u Sarajevu.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by Sitna buranija »

Mogle bi sada dionice pomalo početi da se oporavljaju. Moguće da se sada primire i fondovi sa rasprodajama dok im gazda ne skonta ima li opasnosti po njega, pa da se malo cijene oporave. Jer bez fondova nema ni bagatelnih cijena dionica. Valjda se na nadam naivno...
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Gazdu niko ne dira. A i ove što su kao pod istragom neće dugo držati. Nažalost naivno čekamo bar ovih narednih nekoliko godina.

A pazi ovo:
Osumnjičeni se terete da su kao organizorana grupa iskorištavanjem pozicija u više firmi sklapali fiktivne ugovore, ugovore pozajmicama i cesijama.

Također, sumnjiče se da su manipulativnim radnjama na tržištu vrijednosnih papira, te višemilionskim transakcijama posredstvom FIMA banke, ostvarili nezakonitu imovinsku korist u iznosu od oko 30 miliona maraka, navodi se u saopćenju Tužilaštva KS.
Sve ono što radi mujo na dnevnoj bazi i niko se ne češe.
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slavuj »

Dvojici novinara danas sam rekao da vjerujem da od ove danasnje akcije ne bi bilo nista da se ne radi o slovenskim parama.Tako i dalje mislim.Evropa izgleda ne dozvoljava da je pljackaju tamo neki balkanci pa makar i u sadejstvu sa europljanima.Dobro je i to,svakako bolje nego nijemo posmatranje pljacki domacih razbojnika koje nasi mediji iz milja zovu biznismenima.
Mene posebno raduje danasnje cesto pominjanje Hasana Celama.Da podsjetim,ja sam njega vec nekoliko godina objavljivao kao Hasan A.P.Celam.Ovo A.P mu je zapravo dar premijera Niksica jer on ga je autenticno protumaacio,produzio mu mandat sve dok ga ne uhapse.Jer,ttrebao mu je,i njemu i komsijama iz Konjica,dok se ne prihvati pajser umjesto dionica,kao nacin za osvajanje dionickog drustva.
A trebao mu je i drugi najznacajniji vecerasnji uznik,da bude predsjednik NO Bosnalijeka,dok se ne pojavi gospodin Haden licno.Ode i ovaj u pritvor a Hadena ni na vidiku.Ne znam da se negdje ne pojavi i neki milion od ovih sto nedostaju,bar kao instrument obezbjedjenja sredstava kod onih silnih kupovina dionica BSNL po fiksnoj ili dogovorenoj cijeni.
Bas zbog toga,zbog tih manipulacija trzistem,meni je ovdje Hasan A.P.Celam vrlo znacajan.
Pa ako su u tuzilastvima konacno shvatili da kriminalnih transakcija nema na zakonit nacin,onda ce doticni Hasan moci prelaziti iz akcije u Akciju.
Jer ono sto Tuzilastvo zna recimo o transakcijama Muje Selimovica i druzine,prilikom konstantne pljacke fondova,ne bi se moglo ni zamisliti bez Hasana..
Opet mi pade na pamet ona stara sevdalinka:Moja majka i tvoja Hasane,u zao cas se na vodi sastale!Veceras bi nekima bas razgalila dusu!
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Zanimljiva je ekipa u suvlasništvu Unioninvest holdinga a izgleda znaju napraviti rezultat. Pitanje je, ukoliko bi se kupila određena količina dionica, koliko bi se čekalo na bolju cijenu. Doduše ponude nema a zadnja cijena je bila oko 4 KM. Možda bi se moralo tražiti po većoj cijeni.

I po običaju "novinari" ne razlikuju d.d od d.o.o firme.
Sarajevska kompanija Unioinvest holding d.o.o. počela je gradnju apartmanskog kompleksa Smuk na Babinom dolu na Bjelašnici, potvrđeno je iz ove kompanije.

Projekat obuhvata izgradnju ukupno 6 vila, koje zajedno čine jedan stambeni kompleks, a prva faza radova se odnosi na Vilu A i B. Svaka vila ima 20 apartmana površine od 26 do 66 m2, sa više od 85 garažnih mjesta na suterenu -2, kao i značajan broj skijašnica/ostava.

"Kompleks Vila Smuk sadrži zajednički trg namijenjen vlasnicima apartmana. Ispod trga nalazi se zajednička suterenska garaža, koja je lifovima povezana sa apartmanima u svim vilama", navode investitori.

Kompleks Smuk karakteriše maksimalno iskorišten potencijal planinske lokacije i ambijent ugodan za život. Elegantni i individualni apartmani, okruženi inspirativnim prostorom i prirodom.

"Mjesto gdje se vrijeme svjesno doživljava. Pročitajte knjigu u toploti doma, posmatrajte zvijezde iznad planinskih vrhova, istražujte šumu. Stvorite uspomene sa ljudima do kojih vam je stalo. Uživajte u apartmanima Smuk svim svojim čulima, jer priroda je drugi dom", poručuju investitori.

Pretprodaja apartmana je u toku po cijeni od 2.618 KM po m2, a kraj izgradnje prve faze kompleksa sa ukupno 40 stambenih jedinica planiran je do 31. decembra 2021. godine.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Pišemo i pišemo o raznim temama i emitentima a nikad nismo spomenuli Zavod za vodoprivredu. Već nekoliko godina isplaćuju dividendu a cijena nije previsoka. Može se kupiti oko nominalne. Ukupan broj dionica je oko 450.000.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 12/type/50

Treba platiti troškove advokata.

A potpis na dnu dokumenta je cirkus.
panzer
Posts: 11810
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Nisu više u stečaju a dioničari su ostali u vlasništvu.

Dana 18.12.2020. godine izvršena je promjena naziva emitenta Agrokomerc d.d. Velika Kladuša – u stečaju. Novi skraćeni naziv je: Agrokomerc d.d. Velika Kladuša, novi puni naziv: "Agrokomerc" dioničko društvo za primarnu proizvodnju, industriju, tercijalne i kvartalne djelatnosti Velika Kladuša..
Post Reply