Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

belse
Posts: 66
Joined: 09 Dec 2021, 10:06

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by belse »

slavuj wrote: 28 Feb 2024, 23:15
belse wrote: 28 Feb 2024, 13:48 ASA banka, slomljena je psiholoska granica na ponudi od 100 KM.
Za ocekivati je brzi tempo opadanja cijene.
Požurite,prodajte što prije i što jeftinije,hoće reći ovaj stručnjak za berzu ili samo za banke,ne znam.I to na dan kada je ASA Banka obavjestila javnost da će redovnu skupštinu održati 21.marta i donijeti odluku o isplati divdende u ukupnom iznosu od 22 miliona ,dakle nešto više od sedam km po dionici.I uz to će preostalih 33 miliona ostvarene dobiti iz prošle godine rasporediti na jačanje kapitala.Prošle godine je isplačeno 5 km po dionici i nije poslije toga bilo nekog sunovrata.
Naravno moj kupovni nalog je veeć unesen,čekam ove ili sljedbenike.
Moram dodati da sam prije neki dan utvrdio da sam u jednom periodu samo ja kupovao ove dionice i kupio u tom periodu oko 3500 dionica po prosječnoj cijeni od 42 km.
Slično je i sa drugim emitentima.Dionice Bosnalijeka sam odbio prodati po 14 km plus nešto ispod stola.
Tužio sam i dobio presudu po kojoj mi je Bosnalijek plati dionice 33.5km ,sa kamatama oko 70 km po dionici.
A tada,nakon hadenizacije,ova dionica se mogla kupiti ipo 8 km.Naravno da sam to radio.Nisam ih prodao ni po više od 30 km,koliko su plačali ovi što sad kao hoće da preuzmu Bosnalijek.Mada vidim da se ovih dana trude da što više obore i tu dionicu,od mene neće kupiti.Ja čekam da ove njihove kriminalne pomagaće trajno uklone.
Slično je i sa dionicama ENkera.I njih sam jeddno vrijeme sam kupovao.I samo pohlepa, i vjerovatno postojanje stabilnih kanala z a izvlačenje para iz Enkera, dvojice največih dioničara iz Fabrike me spriječila da dobro kapitaliziram tu kupovinu.Ali se nadam da će i to ipak doći.
Ne pišem ovo da bih utjecao na bilo koga.Ne mogu jdnostavno da predjem preko najave da se neko nada da će jednoga dana za jednu km moći kupiti šestocifren broj dionica JPES.
Čak i da mi ništa ne uradimo prema ovom menadžmentu,ne znaju oni firmu dovesti ni u takvu situaciju!
Malo više ozbiljnosti i optimizma ipak treba u javnom prostoru1
Pogresno si me razumio
Komentar je isao u smislu odvijanja trgovine na sase
Nije samo dionica Asa podcijenjena, nego i dr emitenata
Zasto je to tako, razloga je mnogo, ali i prilika za dokup, posebno sada, kada neko forsira prodaju na par emitenata
P.s. navijam za dokupljivace
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Bosfin i Eurofond su prodavali Pretis. Ovo je prodaja za hljeba.
beka26
Posts: 817
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by beka26 »

I Bosnalijek pade ispod 20??
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Zato će Cementara Kakanj otići na 40
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by montypython »

Neko baš navalio da proda 73 hiljade kom Bihaćke pivare i to po 50 % niže od zadnje trgovine. Prodaje po 0,51 KM a zadnja trgovina 1,01. Nominala 10 KM.
mikriza
Posts: 12
Joined: 21 Oct 2022, 16:38

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by mikriza »

Tu je raspad sistema, sad ima li neka kombinacija teško je znati.
beka26
Posts: 817
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by beka26 »

Očekujem pad na 2-3 feniga po dionici. Dok je fondova ništa nije za iznenaditi. Koliko je tržište nelikvidno pokazuje slaba potražnja na Asi mada je objavljena isplata dividende i narednih godina. Povrat od 8 posto.
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Biznismen Miroslav Mišković, vlasnik kompanije Delta holding, govorio je prvog dana ovogodišnjeg Kopaonik biznis foruma. Mišković je rekao da država mora da uloži u obrazovanje građana – “od seljaka do profesora”.
Nakon što je ukratko objasnio finansijske rezultate Delte, Mišković je rekao da vještačku inteligenciju treba što prije prihvatiti.

– Sve što je novo, to se ne prima lako. Ja ne znam kada je prvi voz išao od Beograda do Niša, valjda ’81. To je tada bilo „jao kakav voz kroz Srbiju, pobiće nam ovce“ – rekao je Mišković, prenijela je Nova.rs.

Prema njegovom mišljenju, vještačku inteligenciju potrebno je što prije prihvatiti, iako se nove stvari uglavnom teško prihvataju. Dodao je da će onaj ko ne prihvati novu tehnologiju, kao privrednik brzo “propasti”.

“Ni dolar, ni euro, a ni nekretnine”

Upitan da li bi u budućnosti “igrao” na dolar, Mišković kaže da ne bi, ali ne bi ni na euro.

– Mnogi ljudi koji imaju novac kupuju nekretnine i oni su odigrali najbolje što može u poslednjih 20, 30 godina i zaštitili vrijednost novca. Sada bivša Jugoslavija mora da uloži u berzu, jer bi uz dobru propagandu i marketing mogli da trguju dionicama, malo da zaboravimo stanove – rekao je Mišković.
panzer
Posts: 11929
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

poslije ručka stavili naloge. mujo bacio kosti.
beka26
Posts: 817
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by beka26 »

:mrgreen: Da nije vještaka inteligencija??
Post Reply