Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ma ni u šta se nema uložiti. A dividende se dijele:

https://www.akta.ba/vijesti/bih/149830/ ... ac-u-dzepu
Vrijedi li štediti?

Hadžić: Najgore je sad štediti, mi nemam gdje ulagati. Npr. cijene nekretnina su značajno skočile jer su mnogi koji su imali štednju uložili novac u nekretnine.
Toliko se negativno gledaju dionice, samo radi par kriminalaca, da niko ne smije pomisliti a kamoli izgovoriti riječ "dionice" kao vid očuvanja imovine. I to opet otvara prostor da mutni tipovi sa 20-30% preuzimaju firme.

Juče, onaj proda 5% firme Majevica za bagatelu. "ne razumijem se ja u to, bil mi ti Senade dao nešto para za ovo moje"
brzi

Post by brzi »

Sušao sam tako jednom prilikom "experta" Antu Domazeta, na temu,.. ekonomske neprilike u BiH i porez na dohodak,.. njegov pogled na ekonomiju je iz 1980.
On nije uradio update svog softvera i znanja u posljednjih 40 godina.
panzer

Post by panzer »

panzer wrote: 22 Jun 2022, 11:19 Na Šipad komercu je pripremljeno 550.000 KM a sad na BNTTMiH 1,5 miliona. Opet zavaljuju fondove.
Znači kupac je Unis komerc.
Vlasnik vrijednosnih papira ASA Banka Naša i snažna d.d. Sarajevo sa ranijim učešćem u vlasništvu od 10% do 20% nad vrijednosnim papirima s pravom glasa emitenta ŠIPAD KOMERC d.d. Sarajevo, smanjio je procentualno vlasništvo koje sad iznosi manje od 5% dionica s pravom glasa.
23.6.2022
Uspjeli su ispumpati pare i iz njega. A neka mujina ili suljina firma se dobro oprihodovala.
panzer

Post by panzer »

panzer wrote: 22 Jun 2022, 11:19 Na Šipad komercu je pripremljeno 550.000 KM a sad na BNTTMiH 1,5 miliona. Opet zavaljuju fondove.
Ovaj put su iz Bonus fonda počeli izvlačiti pare. Neka mujina ili suljina firma je kupila dionice BNTTMiH po 5 KM i prodala po 13 KM. Sutra će opet skinuti cijenu na 8-9 KM. Pa opet od nekog fonda kupiti.
panzer

Post by panzer »

Bingo je u Majevici sa 40%.

Nema se potrebe raspisivati tender?
Post Reply