Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ovaj pdf je za preuzimanje energoinvest DVI i nije vezan za Pivaru. Atille hoce da preuzmu energoinvest dvi.
montypython
Posts: 3848
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by montypython »

panzer wrote:51 % Pivare Tuzla za 3,5 miliona KM.
A gdje je ovo objavljeno?
Nedavno je slavuj imao jedan post na temi Zifovi mislim (o mogućoj kompenzaciji za skupo plaćeni Naprijed) i ako je ovo to, onda se sve uklapa gotovo proročanski, pogotovo jer je lokacija Tuzla, probaću to naći.
montypython
Posts: 3848
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by montypython »

Sad tek vidjeh da je išlo redovno preko berze u 6 transakcija.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by proleter »

Berza opomenula emitente koji nisu dostavili završni FI za '16. godinu.
Skoro 2,5 mjeseci nakon zakonskog roka.
Strah i trepet. :lol:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slucajni prolaznik »

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... iri+otkaza
E odista koliki kreten trebaš biti da se baviš ovakvim stvarima ??? Kakve koristi radnicima od ovakvog i sličnih sindikalista i zar sindikat trgovine nije u okviru onoga koji vodi onaj Bajramović ?
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by slavuj »

montypython wrote:
panzer wrote:51 % Pivare Tuzla za 3,5 miliona KM.
A gdje je ovo objavljeno?
Nedavno je slavuj imao jedan post na temi Zifovi mislim (o mogućoj kompenzaciji za skupo plaćeni Naprijed) i ako je ovo to, onda se sve uklapa gotovo proročanski, pogotovo jer je lokacija Tuzla, probaću to naći.
Ma nema tu nikakvog proročanstva,to je jednostavno redanje činjenica!Neda se ni meni da sebe citiram,ali o fondovima je već sve rečeno,napisano ovdje,treba samo pročitati!Evo juče sam bio u brokerskoj kući u momentu kada su prošle ove transakcije dionicama Tuzlanske pivare.Kada sam utvrdio ko je prodao,svi fondovi,rekao sam brokeru da će neko od njih sada postati ponosni vlasnik dionica recimo Unioninvestplastike!I malo poslije se to desilo!Neko je kupio nešto više od hiljkadu dionica Unioninvest plastike za oko 50.000 km,tek toliko da prodavac ima keša za preko vikenda!
A da podsjetim:Unioninvest plastika posluje godinama sa gubitkom večim od kapitala .Nominalna vrijednost dionice je oko 10 km a trguje se po skoro pet puta većoj cijeni.Nagradno pitanje za sve,uključujući i ove iz tužilaptava:U čijem vlasništvu su bile dionice Unioninvest plastike koje je juče kupuio neko od fondova??
A kada već spominjem ove iz tužilaštva samo da podsjetim na vijest da je juće Vlada Hrvatske odobrila 5 miliona kuna za plačanje ,između ostalih,i vještaka potrebnih za raspetljavanje kriminala u Agrokoru!A možete samo zamisliti koliko kod nas u toj branši znaju o kriminalu na tržištu vrijednosnih papira,fondovsloj industriji i korporativnom upravljanju!
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by panzer »

Ozon po 250 KM vanberzanski. Poskupio zrak...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by proleter »

Sberbank skrbnički 51 % u Pivari Tuzla.
Sada opet ništa ne znamo ?
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by proleter »

proleter wrote:Sberbank skrbnički 51 % u Pivari Tuzla.
Sada opet ništa ne znamo ?
Znakovito je da je i u ZIF-u Naprijed Sberbank skrbnički najveći dioničar.
montypython
Posts: 3848
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Komentari trgovanja i dešavanja na tržištu

Post by montypython »

"Pa kako to da niko nije upratio da je ponosni vlasnik 14% dionica Zif Naprijed,postao Bingo !Da,dobro ste pomislili,budući Agrokor!
A onda će mo se jednog dana,vjerovatno uskoro,čuditi čta se to sa njima dešava,
No ,sigurno je da su oni to dobro skontali!Za ovih preko 8 miliona koje su dali više nego što vrijedi predmetni paket dionica,nešto će i dobiti!Koliko,vidjet će mo!Vjerovatno nešto što je u vlasništvu fondova koje kontroliše prodavac ovog paketa,ili neku nekretninu u vlasništvu bivšeg koncerna Selimović.koja je vjerovatno u stečaju pa je ovo načoin da pare ne odu u stečajnu masu!Ali to je trebalo biti pod pažnjom onih kojima je to posao i,naravno,onih čiji su interesi ugroženi!Naravno,može to biti samo uobičajeno zatvaranje kruga u onom paralelnom platnom sistemu,na koji sam već ukazivao!zapravo sustavu,da bi bolje razumjeli ovi koji u cjelini kontroliraju finansije!Siguran sam da i Hasan A.P.Čelam i najteži čindbenik tržišta vrijednosnih papira,znaju za PARALELNI PLATNI SUSTAV i paralelni platni sistem!Kao što sigurno znaju da je njiiohova top dionica Elektro grupa,prodana po 27 puta manjoj cijen,od one koju oni toleriraju već godinama!"


Meni i dalje ovo gore privlači pažnju, bez obzira šta su iz Bingeta izjavili. Ako i nisu kupili Pivaru kako objasniti ovo preplaćivanje? A s Pivarom bi se štošta posložilo. Pitanje je onda što bi jedno preplatili a drugo potplatili, zašto ne realna cijena svega. Pitenje je šta dobijaju i fondovi prodajom Pivare za petinu cijene? Znam samo da u bilo kojoj opciji namagarčeni bivaju mali dioničari. U svakom slučaju uvijek je Naprijed u epicentru zbivanja.
Post Reply