Vijesti iz ekonomije/privrede

one
Posts: 1650
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by one »

haker ce izgleda biti najace zanimanje
https://www.index.hr/vijesti/clanak/eu- ... i_ostalo_d
brzi
Posts: 2501
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by brzi »

panzer
Posts: 11920
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by panzer »

https://avaz.ba/vijesti/bih/809501/jusu ... sa-bolnici

Ove stvari su vrlo dobre. Pošto javni sektor konstantno propada, privatni mora preuzimati funkcije sistema. Nije više problem para nego alternativa za dobar život. A ujedno će ovaj projekat rasteretiti i javno zdravstvo.
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by Sabur2 »

U međuvremenu je cjenovnik Eurofarm poliklinike drasticno uvecan, tako da se moze naslutiti kako ce usluge ove ustanove moci sebi priustiti samo ljudi jako dubokog dzepa.
panzer
Posts: 11920
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by panzer »

Pa sve je bolje od onog da ljudi sa dubokim džepom ili srednje dubokim imaju prednost u javnom zdravstvu. Na kraju krajeva, vrijeme postaje daleko bitnije od novčanica.
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by Sabur2 »

Da, dobro je da ima rjesenje koje u krajnjem mozes novcima platiti.
Ali to nije preuzimanje funkcija sistema.
Prosjecno placen zaposlenik uplati godisnje oko 4000 maraka zdravstvenog osiguranja. Taj novac nestaje u vrtlogu sistema, a ljudi su generalno zdravstveno zapusteni.
Evo ja sam odlucio da koristim osiguranje i narucio se za specijalisticke preglede i UZ abdomena.
Preglede cekam mjesec dana, a UZ cetiri mjeseca.
Srecom, preventivno radim pa mi nije hitno.
Da jeste, sistem mi ne bi mogao pomoci, bez obzira na 4000 maraka godisnje koje uplacujem, a nisam koristio do sad.
Ako ASA ne napravi neki deal sa ZZO ne vjerujem da ce ova velika investicija brzo da se isplati.
novi
Posts: 159
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Vijesti iz ekonomije/privrede

Post by novi »

ASA bolnica je definisana kao fondacija (dobro dijelo) porodice Hastor, sto je u sustini dobro, ali u BiH kao i fondacije mikrokreditne organizacije, one uloze novac koji treba da donesu dobit (kojom raspolaze vlasnik) koju ce ponovo uz puno reklame okrenuti u sljedecem krugu. Hastori kao vlasnici ne zele direktnu finansijsku dobit ali preko ulaganja i reulaganja imaju uticaj na (glasace, gradjane, dobavljace, medije ...) koji ce na odredjen nacin vratiti uslugu (vrijednost). Klasicna metoda,
Ovo da ce naci 300 specijalista samo za platu je Rasimova prica koju puse nisko potplaceni novinari.
Post Reply