Aluminij dd Mostar

Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Aluminij dd Mostar

Post by Investitor »

proleter
ne želim da polemišemo na političkim pitanjima, greške jednih ne treba da budu opravdanje za greške drugih. Želio sam samo da kažem ovo nije dobro rješenje...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Aluminij dd Mostar

Post by proleter »

Za one koji razmišljaju o privatizaciji Aluminijuma Mostar i eventualnom ulaganju, neke korelacije se mogu povući, a primjetiti da postoji neka zakonomjernost kod privatizacije sličnih sistema (Rusi, Litvanci, treće firme, izvlačenje novca, korumpirani političari, subvencionisana električna energija, dugovi, reprogrami dugova, bježanija, bankrot ili stečaj) :

http://hr.biznis-plus.com/node/4326
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Aluminij dd Mostar

Post by proleter »

Tako to bude kada dirneš u džep privatne kompanije.
Kod nas bi direktor otišao za ambasadora negdje:

http://ba.seebiz.eu/a2a-zbog-kap-a-poci ... /ar-74333/
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Aluminij dd Mostar

Post by Damirko »

Dakle, premijer zna, ali nije mogao reći. Zapravo, lagao je. Sada to imamo crno na bijelo.
Stranicu RVP nisam pretraživao ručno, ali drago mi je što kolege jesu i što se pokazalo da se struktura dioničara itekako dobro zna.
Evo, ako i nije znao, hoće li premijer i dalje insistirati da ne zna ko su dioničari?
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Aluminij dd Mostar

Post by slucajni prolaznik »

Naravno da premijer laže..kao da je ikada to prestao raditi ?? Od trenutka ateriranja u fotelju ..ali da se i ja ne upuštam u politiku ...simptomatično je a ujedno u smiješno kad se prije par mjeseci slavodobitno slikao u Aluminiju sa direktorom i nekim sindikalcima ...gromoglasno izjavljivao da je eto baš ON raspetljao gordijev čvor i da će Vlada koju on vodi ( telefonski) konačno imati značajan (a 44% i jeste ) utjecaj u pomenutoj kompaniji ...koliki je taj utjecaj najbolje mu je pokazao direktor Bradvica samo par dana nakon toga kada je odlučio da struju kupuje u Sloveniji ...i time mu pokazao da valjda može vladati od Ilidže do Baščaršije ...ako i to može :lol:
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Aluminij dd Mostar

Post by proleter »

Naravno da će u Sloveniji kupovati, neka kupuje gdje god mu je povoljnije.
Od Elektroprivrede BiH više nikada neće dobivati struju po 4 kf bogateći hercegovačke HDZ gazde, dok bosanski rudari rade za 500 KM.
Ta vremena su prošla.Hvala uzvišenom Allahu dž.š. da o tome više ne odlučuju korumpirani SDA minderaši.
Samo ovo je dovoljno da dobiju prolaznu ocjenu od mene.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Aluminij dd Mostar

Post by Damirko »

mario2013
Posts: 2
Joined: 11 Oct 2013, 14:30

Re: Aluminij dd Mostar

Post by mario2013 »

Šta..šta sad....propao...nek propadne....dosta sam ga subvencionirao.....
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Aluminij dd Mostar

Post by Damirko »

Ma, nek propadne i što se mene tiče. Ali, taman ga spasili. Zato ih pitam "šta sada"?
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Aluminij dd Mostar

Post by Investitor »

Ivo Bradvica odlazi s položaja prvoga čovjeka mostarskog Aluminija

Izvor: eKapija.BA, 23.10.2013 9:50:43

Direktor Aluminija d.d. Mostar Ivo Bradvica obratit će se javnosti na sutrašnjoj konferenciji za novinare koju saziva za 10 sati u Velikoj dvorani Upravne zgrade Društva. Kako je saopćeno iz Aluminija, osvrnut će se na posljednja događanja, kao i na perspektive daljnjega poslovanja Aluminija u svjetlu općega poslovnog okružja u aluminijskoj industriji, ali s posebnim naglaskom na uvjete i okolnosti za normalno poslovanje unutar BiH.

Direktor Bradvica se iskreno zahvaljuje svima koji prate rad i problematiku poslovanja Aluminija, a sutrašnju konferenciju će iskoristiti za svojevrsni pozdrav, pošto će mu to, njegovom odlukom, biti posljednjim istupom s položaja prvoga čovjeka Hercegovačkoga diva, navodi se u saopćenju.

Uprava Aluminija stavit će, naime, mandat na raspolaganje već na prvomu zasjedanju novoga saziva Nadzornoga vijeća koje će biti ustrojeno nakon poimeničnoga imenovanja članova na Skupštini Društva, zakazanoj za 8. studenog 2013. godine.
Post Reply