BH Telecom

panzer
Posts: 11896
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Prije su imali nenormalnu maržu a kasnije su dobili više konkurencije, što unutar države što novih tehnologija.

Tako je prihod silom prilika stagnirao a rashodi su druga stvar.

Zato i kažem ako ovaj gledao da ne isplati svu dividendu, mogli su i oni ranije prepoloviti iznose da pare ostave za akvizicije.


Akvizicija, kako to čudno zvuči kada se stavi u kontekst BHT.

I dobar je bio. Radi nekih stvari nevezanih za samo poslovanje nego nešto za cjelokupno društvo.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

brzi wrote: 20 May 2023, 21:37 Ne bi nasim političarima ni premijerima olako pripisivao zasluge za bilo sta.
Mi smo jedan mali tocak koji se vrti u globalnom mehanizmu.
Berze najrazvijenijih ekonomija su dostigle svoje rekorde u 2021. A naš izvoz se uduplao u posljednjih 5 godina ali ne zaslugom Novalića nego potražnjom i radom naših izvoznika.
Ne znam, možda je neko stvorio neke uslove da se to i ostvari? Je l' to naši izvoznici od 2011. do 2015. nisu radili? Ili su možda dobili neki vjetar u leđa?

Možda su se i penzije same od sebe povećale, a fond iz deficita prešao u suficit? Možda je i to zbog globalnih zbivanja, a ne zbog reforme penzionog zakona?

Kako to baš da Nikšić i SDP dođu na vlast u nevakat? Kriza 2008. godine je svoje najpogubnije efekte imala u 2009. i 2010. godini. I tada nismo pali ekonomski kao u periodu 2011.-2014. I onda kaže Panzer bila ekonomska kriza. Pa do 2012. su se svi već bili dozvali, samo mi propadali i dalje. Sada kada opet krene nizbrdo, neki će kasnije reći pa bila pandemija, Ukrajina, a mi to već sve preživjeli bez velikih gubitaka. Kada neko napravi posao treba ga pohvaliti bez obzira na političke afinitete. I obrnuto, naravno...
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 20 May 2023, 21:46 Prije su imali nenormalnu maržu a kasnije su dobili više konkurencije, što unutar države što novih tehnologija.

Tako je prihod silom prilika stagnirao a rashodi su druga stvar.

Zato i kažem ako ovaj gledao da ne isplati svu dividendu, mogli su i oni ranije prepoloviti iznose da pare ostave za akvizicije.


Akvizicija, kako to čudno zvuči kada se stavi u kontekst BHT.

I dobar je bio. Radi nekih stvari nevezanih za samo poslovanje nego nešto za cjelokupno društvo.
U ovom dijelu se slažem s tobom. Ali kao građanin i patriota. S druge strane kao mali dioničar, i od ovih stvari očekujem povrat, ali ga vjerovatno neće biti. Ali ga definitivno ima za društvo, pa je i to pozitivno.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ovo nam se Džambić počastio neki dan sa onih 15 hiljada i nešto dionica...

Moguće je da je i ovih 650 na kupovini njegov nalog, taman bi bilo 16 hiljada okruglo...
Last edited by Sitna buranija on 24 May 2023, 09:00, edited 2 times in total.
panzer
Posts: 11896
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Možda se nada boljem periodu.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Pa nadao se boljem periodu i kada je prvih 500 i nešto hiljada kupovao ;)
panzer
Posts: 11896
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Onda mu je mujo ponudio u kompenzaciju. Dok su se puckali sa Distributivnim centrom.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Telekom je u DŽambićevom portfoliju sitnica.A to što ulaže i u dionice samo potvrdjuje da Bingo nije narastao slučajno.Jer on ošito vodi računa o gotovini i nastoji da mu ne stoji na računika kao recimo u Elektroprivredi ili u Telekomu.
Ne znam dokle će dobaciti ali znam da sa Mujom neće daleko.Isti je slučaj i sa Hrvićima.
Ako već svi tužioci ne razumiju šta su sve uradili kriminalci na tržištu vrijednosnih papira,trebalo bi da to shvate privrednici.
Ovi što ih ovih dana spektkularno privode obični su kokošari u odnosu na ove što su uništili tržište vrijednosnih papira.I još uvijek to rade.
Tužilaštva to ne mogu da shvate.Kao u ostalom i neki privrednici.
montypython
Posts: 3843
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Za očekivati bi bilo da zbog nepodjeljene dividende jedan dio dioničara Mtela pređe u BHTSR. Zasad se ne osjeti, ili je prerano za reakciju ili je tržište preplitko da se osjeti.
brzi
Posts: 2488
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Ne znam,.. ja ne bi dao vise od 13 ili 14 KM za dionicu BH Telekoma. Radije bi kupio dionica ASA banke na 85 ili Elektroprivrede BiH na 14.
Post Reply