BH Telecom

rigel
Posts: 25
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

Ovi prodajni nalozi nemaju veze sa poslovanjem firme jer su rezultati bolji od planiranih.
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BH Telecom

Post by Markodj »

Ja sam mislio na dividendu.. zato mislim da je mtel bolji. Brže se siri, a bhtelekom je manje zadužen… rast općenito u zadnjem periodu je isto na strani mtela. Ali sve se može promjeniti. Sad gledano mtel je trenutno u prednosti velikoj
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Markodj wrote: 21 Nov 2022, 12:01 Ja sam mislio na dividendu.. zato mislim da je mtel bolji. Brže se siri, a bhtelekom je manje zadužen… rast općenito u zadnjem periodu je isto na strani mtela. Ali sve se može promjeniti. Sad gledano mtel je trenutno u prednosti velikoj
Pa i ja sam rekao da je Mtel bolji po pitanju dividende, ali samo po tome i ni po čemu više. Telekom nije uopšte zadužen za razliku od Mtel-a, a da se Mtel brže širi, to mi nije poznato. Možda samo u fiksnoj telefoniji koja svakako nema budućnost, a evo ti analize tržišta iz koje se vidi da je učešće manje više isto godinama...
https://rak.ba/bs-Latn-BA/telecom-market-analysis

Gledano po poslovnim rezultatima i finansijskom položaju društva, Mtel nema prednost ni u čemu osim u prikazanoj dobiti. Naglasak je na prikazanoj...

Naravno, meni kao dioničaru je dividenda na prvom mjestu, ali jedan izvještajni period neka je ne isplate ili bude lošija nego što smo navikli, to će biti potop za tu dionicu. Bar ja tako mislim...
brzi
Posts: 2481
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Meni je ta dividenda u Mtelu jako nategnuta ako oni skupljaju pare da je isplate.
Ja da ih imam ja bi prodao,.. mislim prodao bi jos ranije kad je dionica Elektroprivrede bila 12 KM, kao sto sam prodao dionice BH Telekoma i za 2000 dionica BH Telekoma dobio skoro 2000 dionica Elektroprivrede BiH čija će dionica kad tad vrijediti 3 do 5 dionica BH Telekoma.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Odličnu si stvar napravio...
panzer
Posts: 11878
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

rigel
Posts: 25
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

panzer wrote: 08 Dec 2022, 20:51 https://www.biznisinfo.ba/rak-naredio-o ... -telecoma/

Šta je razlog?
Tužba konkurekcije. A MyTV kanal nije imao neke dozvole za emitovanje. Očekuje se da se to brzo riješi. Utakmice SP-a koje su bile na ovom servisu će ići na BHRT.
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Nelegalan kanal, tj. bez dozvole RAK.
A ne mogu dobiti dozvolu jer Telekom nije registrovan za tu djelatnost.
Pa ce vjerovatno sad osnovati svoju TV kucu kao zasebno poduzece.
panzer
Posts: 11878
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Danas malo ozbiljnija preprodaja. Duže vrijeme nije bilo ovoliko zaključenih transakcija.
rigel
Posts: 25
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

i ja gledam šta se dešava... Čuo sam neku info da bi dividenda mogla biti nešto veća nego zadnje 2 godine.
Post Reply