BH Telecom

Sabur2
Posts: 1842
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Sve si u pravu.
Samo je meni valjda kapa puna zelenih termita i prethodnih 8 godina.
rigel
Posts: 25
Joined: 14 Oct 2022, 12:28

Re: BH Telecom

Post by rigel »

Problem svih ovih alternativnih stranaka su kadrovi, odnosno nemanje istih. Pa smo tako imali situacije gdje se na pozicije izvrsnih direktora imenuju dojucerasnji strucni saradnici, apsolutno nedorasli bilo kakvim menadzerskim pozicijama. A tek sad kad vidim ko se sve "zacesljao" da bude direktor i kako se planiraju djeliti pozicije, kao uposleniku firme i dionicaru, nije mi dobro. Strah me samo da ne bude sa situacija, sa loseg na gore.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

rigel wrote: 20 Nov 2022, 13:13 Problem svih ovih alternativnih stranaka su kadrovi, odnosno nemanje istih. Pa smo tako imali situacije gdje se na pozicije izvrsnih direktora imenuju dojucerasnji strucni saradnici, apsolutno nedorasli bilo kakvim menadzerskim pozicijama. A tek sad kad vidim ko se sve "zacesljao" da bude direktor i kako se planiraju djeliti pozicije, kao uposleniku firme i dionicaru, nije mi dobro. Strah me samo da ne bude sa situacija, sa loseg na gore.
A što je najgore, u slučaju promjene vlasti, biće upravo tako. To smo već imali priliku gledati, kako u telekomu, tako i u nizu drugih firmi. Pa onda uhvatiš sebe da lopovima (onim manjim) kažeš vratite se, sve vam je oprošteno.

Sjećam se kada je jedan moj drug koji radi tamo, nekad davno kada je direktor bio Katica i kada je dobit bila 150+ mio KM, komentarisao rezultate riječima "i to sa ovakvom upravom, a zamisli još da imamo upravu koja se domaćinski odnosi prema firmi"... Poslije se žalilo za Katicom...

Ipak, dno je dotaknuto u periodu 2011.-2015. i taman kada se zaustavilo to i počelo malo gurati naprijed, dolaze novi turbulentni dani. Vidjećemo, možda i ne bude loše završilo, treba biti optimista...
Sabur2
Posts: 1842
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Na forumu klixa plasirana neka informacija da je Vodafon odradio due diligence mtela u BiH.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Sabur2 wrote: 21 Nov 2022, 01:55 Na forumu klixa plasirana neka informacija da je Vodafon odradio due diligence mtela u BiH.
I ja sam to vidio. Šta bi to značilo za male dioničare? Ukidanje dividende? Oni sigurno ne bi isplaćivali dividendu kao dosad...
Sabur2
Posts: 1842
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Ocekivati je agresivnu kampanju sto bi druga dva telekoma stavilo u defanzivu. To je sigurno.
Ne vjerujem da bi dugo izdrzali, i da bi poceli gubiti korisnike.

Naravno ako je sve o toj kupovini istina.
panzer
Posts: 11896
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Ne znam čemu ova rasprodaja. Ovo je ipak po svaku cijenu. A najavljeni su dobri rezultati.
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BH Telecom

Post by Markodj »

Pa prodaju fondovi Futur najviše. A njihov direktor je član upravnog odbora. Možda on ima neke info koje mi ne znamo… opet on je kod njih. I ja se čudim sto prodaju. A ovaj povrat dividende je najbolji od svih akcija. Meni isto nije jasno sto neko kupuje BHTelekom pored ovakvog mtela. Jedino da sve akcije ne budu u istoj korpu.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

:twisted:
Markodj wrote: 21 Nov 2022, 11:23 Pa prodaju fondovi Futur najviše. A njihov direktor je član upravnog odbora. Možda on ima neke info koje mi ne znamo… opet on je kod njih. I ja se čudim sto prodaju. A ovaj povrat dividende je najbolji od svih akcija. Meni isto nije jasno sto neko kupuje BHTelekom pored ovakvog mtela. Jedino da sve akcije ne budu u istoj korpu.
Pa BHT je puno zdravija firma od Mtel-a. Doduše, kod Mtel-a je bolja dividenda, ali isto tako kada pogledaš bilanse jasno ti je da bi trebali obustaviti isplatu dividende bar godinu ili dvije da se presaberu i dođu sebi. Ako dođe novi vlasnik, mislim da će to biti prva od stvari koje će uraditi...
panzer
Posts: 11896
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Mislio sam na prodajne naloge kod BHT.
Post Reply