BH Telecom

grovnica
Posts: 48
Joined: 06 Jul 2020, 19:40

Re: BH Telecom

Post by grovnica »

Taj neko je Prevent
Munger99
Posts: 46
Joined: 02 Mar 2021, 12:15

Re: BH Telecom

Post by Munger99 »

slavuj wrote: 12 Sep 2021, 15:52 Ja opet,zbog takvih i slicnih razloga ,ne izlazim iz neke diojice.Pogotovo ne ako se radi o drustvima u kojima jos ucijek uprqvlja drzava ili neko sa skromnim ucescem u vlasnistvu.
Lose rukovodjenje,prevelik broj zaposlenih,pa cak i izvlacenje prihoda kroz razne oblike pljacke,tretiram kao rezervu,koju ce jednog dana aktivirati neki novi vecinski vlasnik.Naravno,ukoliko sve to ne ugrozava opstanak drustva.
Paralelno se ovih dana,upravo to dogadja sa dionicama Bosnalijeka.
Neko je,izgleda zkljucio da Bosnalijek moze donositi daleko vece dobiti,od dosadasnjih.I krenuo da ga preuzme.Sigurno zna sve i svim nevoljama kroz koje je ova firma prolazila poslije rata.Sigurno je pratio sva ta kriminalna dogadjanja oko i u Bosnalijeku i ipak zakljucio da se isplati kupiti je ,bez obzira sto ne zna koju cijenu ce u konacnici morati platiti.Vjerujem da nece stati dok ne obezbjedi vecinski paket.Dobro je sto smo konacno dobiki i regulatora.Teze ce se ucesnici na ttzistu odlucivati na do sada uglavmom preovladavajuce transakcije.Jer bar dvojica od ovi novoizabranih clanova KOMVP znaju sve o marifetlucima koje je radila i dozvoljavala dosadacnja ekipa.Jedan od njih je imao u svemu tome ozbiljnu ulogu,a drugi je ,najblaze receno,sve to dobro znao.
Sto se mene tice,sretno im bilo.!

Meni je zbog toga sto si rekao zapravo i interesantan BH telekom, medjutim zasto si siguran da ce biti privatiazcije?
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Povučeni svi prodajni nalozi. Da neće biti vanredne dividende?
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

pa vjerujem da će fondovi ubrzo ponuditi nešto od onih oko milion dionica koje drze.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

I ovdje je kupovina na 10,30 KM . Šta se dešava sa fondovima.Kakva je to neodgovornost. Nema ih ni na Cementari a ni ovdje.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Hio sam nešto primjetiti, ali možda je prerano.
Nema veze, ipak:
Dosta se ulaže. Čini mi se da je svjež novac tu i da bi moglo doći do kontinuiranog bull perioda. Sve je više i domaćih investitora koji bi uložili par hiljada ili više.
Sa druge strane, fondovi su prebacili dosta jeftinih, a kvalitetnih dionica po džepovima povezanih lica "po zakonu" preko berze. Treba sad tu investiciju kapitalizirati, pa zašto zaustavljati dugo čekani bull period?
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ja bih investitore pozvao na razum i opreznost. Zašto sad da cijene idu u nebesa kad smo ih taman doveli skoro do nule :lol:
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Ako nema mujinih momaka, ovdje nema neke prepreke do 13-14 KM. A tunel traži svoj udio pa će ta cijena realno biti opravdana.
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Moglo bi sve otići i iznad naših očekivanja.
Ko je vjerovao da će Bosnalijek stići na 32 KM, 50% iznad knjigovodstvene i 32 x dobit.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Na 33 je trenutno a dobit može biti dosta jača. Ako poslovno sve odrade kako treba i ako to odrađeno prikažu kako treba. Dobit realno može biti preko 2 KM po dionici.
Post Reply