BH Telecom

Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Na ovoj berzi je pravilo ko prvi trepne. Danima se samo gledaju i kad počne paljba onda je juriš i raspašoj.

Izgleda da su i kod nas povoljne vijesti počele na ispravan način da se reflektuju na tržište.
brzi
Posts: 2413
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

A bit će do proljeća minmalno 12 KM.
skakavac_33
Posts: 78
Joined: 14 May 2021, 11:21

Re: BH Telecom

Post by skakavac_33 »

Sta vi mislite da li su dosegli „minimalnu zaradu“ sa ovih ca.50miliona godisnje ili ce jos padati?
brzi
Posts: 2413
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

skakavac_33 wrote: 09 Sep 2021, 11:04 Sta vi mislite da li su dosegli „minimalnu zaradu“ sa ovih ca.50miliona godisnje ili ce jos padati?
Vjerovatno da jesu..
Spominjali su ukidanje rominga za susjedne zemlje ali nisu spominjali poskupljenje kroz promjene paketa i ukidanje ili smanjenje popusta za pospaid korisnike.
To je razlog za povećane prihode.
Imam osjećaj da postoji neki prećutni dogovor između Mtela i BH Telekoma.
skakavac_33
Posts: 78
Joined: 14 May 2021, 11:21

Re: BH Telecom

Post by skakavac_33 »

Kako god, i da se u neko dogledno vrijeme privatizuje, mislim da mu opet cijena dionice nece puno padati. Jedino moguce da privatnik smanji dividendu na minimum.
brzi
Posts: 2413
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Da se privatizuje,.. dividenda više ne bi bila mjerilo za tržišnu vrijednost, nego poslovanje.
Neke od najvrijednijih kompanija u svijetu nisu nikad ni dolara dividende isplatile.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Prije svega ne vjerujem da bi privatizacija mogla biti ispod ove cijene, a vjerovatno je i dosta veća cijena moguća.
A drugo, kupac paketa bi vjerovatno htio pokupiti FF dionice jer mu se na ovom nivou to vrlo isplati.
Dakle rizik da ce ici dole je po meni vrlo zanemariv. Mozemo racunati na prihod i profit u ovom sadasnjem iznosu dosta izvjesno.
6% na sadasnju cijenu, sa vjerovatnocom i da ce Vlada cijediti vodu iz kamena sa nekim isplatama iz rezervi i neraspoređene dobiti.
Munger99
Posts: 46
Joined: 02 Mar 2021, 12:15

Re: BH Telecom

Post by Munger99 »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/bh- ... /210909076

Konstantno prosipanje para na gluposti, prvo oni filmovi prije koji mjesec, sad ovo.
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Munger99 wrote: 09 Sep 2021, 13:42 https://www.klix.ba/biznis/privreda/bh- ... /210909076

Konstantno prosipanje para na gluposti, prvo oni filmovi prije koji mjesec, sad ovo.
Upravo iz ovih i sličnih razloga ja sam odustao od ove dionice. Sa ovakvim upravljanjem ne može se naprijed!
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ja opet,zbog takvih i slicnih razloga ,ne izlazim iz neke diojice.Pogotovo ne ako se radi o drustvima u kojima jos ucijek uprqvlja drzava ili neko sa skromnim ucescem u vlasnistvu.
Lose rukovodjenje,prevelik broj zaposlenih,pa cak i izvlacenje prihoda kroz razne oblike pljacke,tretiram kao rezervu,koju ce jednog dana aktivirati neki novi vecinski vlasnik.Naravno,ukoliko sve to ne ugrozava opstanak drustva.
Paralelno se ovih dana,upravo to dogadja sa dionicama Bosnalijeka.
Neko je,izgleda zkljucio da Bosnalijek moze donositi daleko vece dobiti,od dosadasnjih.I krenuo da ga preuzme.Sigurno zna sve i svim nevoljama kroz koje je ova firma prolazila poslije rata.Sigurno je pratio sva ta kriminalna dogadjanja oko i u Bosnalijeku i ipak zakljucio da se isplati kupiti je ,bez obzira sto ne zna koju cijenu ce u konacnici morati platiti.Vjerujem da nece stati dok ne obezbjedi vecinski paket.Dobro je sto smo konacno dobiki i regulatora.Teze ce se ucesnici na ttzistu odlucivati na do sada uglavmom preovladavajuce transakcije.Jer bar dvojica od ovi novoizabranih clanova KOMVP znaju sve o marifetlucima koje je radila i dozvoljavala dosadacnja ekipa.Jedan od njih je imao u svemu tome ozbiljnu ulogu,a drugi je ,najblaze receno,sve to dobro znao.
Sto se mene tice,sretno im bilo.!
Post Reply