BH Telecom

brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

https://www.biznisinfo.ba/telekom-srbij ... -mil-eura/
Prazni računi zbog akvizicija koje zasad posluju negativno.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Nešto se komplikuje situacija oko nadzornih odbora ispred državnog vlasništva.
Otkazuje se 61. (vanredna) Skupština društva “BH Telecom” d.d. Sarajevo zakazana za 19.10.2020. godine (ponedjeljak), sa početkom u 10,00 sati, u prostorijama Generalne direkcije društva u Sarajevu, ul. Franca Lehara broj 7
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: BH Telecom

Post by adnan1987 »

Pošalji poruku na adresu centrale HDZ i pitaj zašto komplikuju :)
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Meni ni iz džepa ni u džep.

A ako je neko adresa onda je to mentalitet koji je uspostavio sistem da se na ovaj način biraju članovi NO. Ovo je samo posljedica a ni prva ni zadnja situacija koja neće biti riješena.
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Nije loše...
Kahriman: Dobit BH Telecoma manja za tri miliona KM nego lani
31.12.2020 16:40 | Indikator.ba
Ostvarena dobit BH Telecoma za 11 mjeseci 2020. godine manja je za tri miliona u poređenju sa istim periodom prošle godine, kazao je u intervjuu za Oslobođenje Sedin Kahriman, direktor BH Telecoma.

- Kroz izradu šestomjesečnog izvještaja o poslovanju utvrdili smo da su zbog direktnog uticaja pandemije, nažalost, prihod i dobit niži za 12.150.000 KM, uglavnom u segmentu mobilnih korisnika i to dominantno u prepaid segmentu. Zatvaranje i izostanak turističke sezone te smanjenje broja korisnika u tom segmentu su doprinijeli najvećem umanjenju prihoda, kao i smanjen prihod od veleprodaje. Međutim, ohrabruju nas rezultati koji su po mjesecima postignuti nakon otvaranja, tj. nakon što je proglašen prekid stanja prirodne nesreće. S 11. mjesecom 2019, u poređenju s rezultatom ostvarenim za 11 mjeseci prošle godine, ostvarena dobit BH Telecoma je manja za 3 miliona KM, kazao je Kahriman.

Dodao je da će bolji uvid kompanija imati kada se godina sumira.
- Svakako idemo dalje i napravili smo trogodišnji plan poslovanja s fokusom na 2021. godinu. Nismo htjeli da budemo optimisti i računamo kako će 1. januara sve biti potpuno normalno, ali nismo željeli ni biti pesimisti. Htjeli smo da uz adekvatne procjene i prihvatanje određenih rizika kreiramo plan koji će biti ambiciozan za BH Telecom i koji će nas zaista natjerati da učinimo sve da taj plan i ostvarimo. BH Telecom ima listu započetih investicija od 115 miliona i planirane investicije veće od 160 miliona KM. To podrazumijeva, direktno i indirektno, uticaj i na privredu, na angažman domaćih kompanija i svih onih koji će raditi na izgradnji pristupnih mreža, baznih stanica, unapređenju postojećih sistema, a sve s ciljem povećanja kvaliteta usluga i zadovoljstva krajnjih korisnika, istakao je Kahriman u intervjuu.
brzi
Posts: 2419
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Dobro su se izvukli ako rezultat nije friziran.
Riješili su se i sponzorisanja Premier lige BiH
Bolja je korist od Merlinovog koncerta sinoć a nije se mogao pratiti nigdje drugo osim na Moja TV.
Vidjet ćemo za koji dan budžet FBIH, koliko su planirali dividende.
BH Telekom bi mogao ove godine dati mnogo više od onih 0,50 KM.
I ono što je također bitno nema više rasprodaje dionica, to je obustavljeno.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

brzi wrote: 01 Jan 2021, 14:57 Dobro su se izvukli ako rezultat nije friziran.
Riješili su se i sponzorisanja Premier lige BiH
Bolja je korist od Merlinovog koncerta sinoć a nije se mogao pratiti nigdje drugo osim na Moja TV.
Vidjet ćemo za koji dan budžet FBIH, koliko su planirali dividende.
BH Telekom bi mogao ove godine dati mnogo više od onih 0,50 KM.
I ono što je također bitno nema više rasprodaje dionica, to je obustavljeno.
Ima još prostora za rasprodaje, ali trenutno je to na čekanju. Mada je to sve u završnoj fazi.

Planirani prihod od dividende u budžetu je gotovo duplo veći nego prošle godine...
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/210101090

Mozda moze biti jedna prednost za bh telecom.

I ima li kakav link za ovogodisnji entitetski budzet? Ja sam trazio ali nisam nasao.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 02 Jan 2021, 21:20 https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/210101090

Mozda moze biti jedna prednost za bh telecom.

I ima li kakav link za ovogodisnji entitetski budzet? Ja sam trazio ali nisam nasao.
https://parlamentfbih.gov.ba/v2/bs/propis.php?id=602
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Izgleda da će iz telekoma povući dodatna sredstva. Telekom nije zaradio 70 miliona prošle godine da bi sve povukli iz prošlogodišnje dobiti pa će vjerovatno ići iz firminih rezervi. A telekom je izgleda jedina firma od državnih koja to može obezbijediti. Sve ostale ili imaju svoje poslove za koje im trebaju sredstva ili nemaju sredstva za isplatu.
Post Reply