FOREX

Post Reply
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Može li se otvoriti poseban forum/podforum FOREX, pa da teme budu valutni parovi ili robe, indeksi, dionice itd.
Bilo bi zanimljivo razmjenjivati razmišljanja i o ovome . . .
Forex
Posts: 22
Joined: 22 Feb 2013, 08:56

Re: FOREX

Post by Forex »

Dobra ideja! A do tada sve to možemo da stavljamo i na ovu temu.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: FOREX

Post by panzer »

Zar nije lakše kad je sve na jednoj temi.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Po mom skromnom mišljenju vjerujem da bi bilo bolje, jer toliko parova ima, a na jednoj temi se prebacivati sa valuta na zlato ili naftu, pa indeksi...
Mada rasprava se još nije razmahala toliko puno da je jedna tema "tijesna"!
Ali za dalje, vidjet ćemo!!
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Da malo onda potaknemo raspravu. G. Josip Kokanović je fino napisao da u zadnje vrijeme objave guvernera centralnih banaka imaju neuobičajeno velik uticaj na tečajeve valuta.
http://www.admiralmarkets.ba/fundamenta ... tru-pa-nje

Što se tiče odnosa EUR/USD iznimno velik broj investitora sad špekuliraju na rast vrijednosti dolara.
http://www.businessinsider.com/dollar-b ... ess-2013-7
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Kao i uvijek, jako je opasno biti na strani većine, u ovom slučaju bikova $ . . .
Dollar trenutno slabi u odnosu na EURO!
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: FOREX

Post by panzer »

Nije to baš bilo trenutno jer nekako izgleda da dolar ima trend pada a da ga je u život vratila izjava FEDa da razmišljaju da do kraja godine prestanu sa monetarnim poticajima.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Pa da!
Čim je Bernake samo dao naslutiti da će monetarne poticaje ipak zadržati još malo duže, tečaj EUR/USD se lansirao na 1,32. Znači onda da se $ drži samo izjavama FED-a, a makroekonomski podaci su ovaj put slabiji od očekivanja.
Mada sam pretpostavio da je ovo logičan potez Bernake-a, kako bi smanjio vrijednost $, da izvoznici ne trpe veliku štetu od jakog $.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: FOREX

Post by leon »

Više sam pristalica teorije nobelovca Paula Krugmana, da se iz ove recesije ne možemo izvući štednjom i stezanjem kajiša kako to radi EU na svojim perifernim dijelovima.
Zbog toga pretpostavljam da će $ snažno ojačati kada FED pređe sa riječi na djela pa pooštri monetarnu politiku. A i nekako u Amerikance imam malo više povjerenja da znaju šta rade, nego u EU.

Ne znam kakvo ti raznišljanje o ovome imaš Panzer?!
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: FOREX

Post by Wanni »

kao prvo Forex je po meni strasna platforma , nudi pomoc itd a i za neiskusne imate Trial (demo acc) pa se praksaj ...

sto se mog licnog iskustva tice krenuo sam prije pola godine sa 1000 $ trenutno sam u plusu ( sto sam digao sa racuna ) oko 1.600 , stim da mi je max zarada bila 2.900 stim da sam probalahao uglavnom fino i za velike i male ulagace ...

npr kolega je ulozio 100 dolara , i svaki 7 dana cupa po 25-30 al nije mi samo jasno zbog cega se vecina bazira na omjer E i S odnosno kupuje/ prodaje samo ove 2 valute ... npr na CAD i AUD sam zaradio nekih 300 prije 15tak dan tako da stvarno treba pratiti malo i ostale valute a i rumerse glasine i ostalo sto ima uticaja na trziste
Post Reply