MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

bankar01
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2013, 14:07

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by bankar01 »

REJTING BANKE PAO NA 4???! NEVJEROVATNO!!!!!!!!!! AL NAYALOST OCEKIVANO!!!

OBAVEZNO PROCITAJTE KOMENTARE:

http://www.vijesti.ba/kolumne-komentari ... wagen.html
bankar01
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2013, 14:07

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by bankar01 »

Vidim da su skinuli clanak sa vijesti.ba. Izgleda da su se veliki menadzeri prepali, znaci da su ovi komentari istiniti!!! Hvala vam, pomogli ste nam da prenesemo tacne i transparentne informacije i komentare.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by graditelj »

Otkud ta informacija da je rejting banke pao na 4?
Ne vjerujem da ce ovo imati neke kolosalne učinke na poslovanje grupacije, ipak se za ovo znalo i o ovome pričalo prije 5-6 godina, i vjerujem da su se pripremili.
Ovo je samo Avaz pokušao napraviti senzaciju, al očito neuspješno.
panzer
Posts: 11877
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by panzer »

Nisam siguran koliki će uticaj ova dešavanja imati za banku, ali na grupaciju sigurno hoće. Ljudi koji su stvarali firmu su odavno otišli iz nje a sada je to ostalo na nekima drugima pa se nažalost odrazilo na poslovanje. Šteta za bh ekonomiju što će kajmak ići u Austriju a što se tiče zaposlenih, vjerujem da Kroyer neće biti otpušten a u neku ruku on je odgovoran za ovo.
I generalno, nije mi se sviđalo njihovo poslovanje u segmentu vrijednosnih papira tako da sa ovim u tom dijelu imamo jedan plus a u svemu ostalom imamo minus.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by graditelj »

Slazem se da će imati uticaj na poslovanje, ali ništa dramatično se neće desiti. Ljudi koji su stvarali grupaciju, su je stvarali u nekim drugim okolnostima i ne vjerujem da je ovo do Kroyera ili bilo koga drugog. Jednostavno oni su sa ovim bili suočeni i upoznati davno, samo su na različite načine produžavali tu licencu. Koliko je meni poznato Kroyer je i doveden da smanji uticaj automobilskog biznisa na poslovanje grupacije, tj. da uspostavi održivu grupaciju koja funkcioniše i bez veleprodaje WAG automobila.
Ključ i jeste u tome što su uzimali kajmak koji WAG želi za sebe, i kod nas u BiH je najduže zadržan ovakav sistem distribucije u SEE.
bankar01
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2013, 14:07

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by bankar01 »

Nazalost moram potvrditi da je Agencija za bankarstvo spustila rejting Moje banke sa 3 na 4. Informacija je provjerena i unutar Banke.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by savjetnik »

Ma jedno je sigurno da je ovo jedna od najlošijih banaka na području Federacije BiH.Tačno je da im je Agencija za bankarstvo smanjila kreditni rejting.Radi toga su sad izvršili neke kadrovske promjene,mislim da su i direktora banke promjenili. Ja bih Vam savjetovao da ovih dana pripazite, šta će se dešavati sa ovim dionicama.
bankar01
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2013, 14:07

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by bankar01 »

Kadrovske promjene u Mojoj banci su lose, da losije ne mogu biti. Novi direktor je bio clan stare uprave, a imao ovlasti kao da je direktor, jer je direktno igrac asa inog menadzmenta, tako da on vec dugo upravlja bankom i direktni je krivac za lose poslovanje banke, veliku fluktuaciju kadrova, lose medjuljudske odnose, odlazak velikog broja dobrih klijenata i depozitara pa tako i za smanjenje rejtinga. Druga dva clana nove uprave vjerujte nije potrebno ni komentarisati, dovoljno je vidjeti njihove "reference". Znaci sada jos samo mozemo ocekivati rang 5 i prinudnu upravu. Doduse jos uvijek Agencija gleda kroz prste, do sada su koristili adut asa e, ali posto vise asa e onako jake nema vidjet cemo sta ce biti dalje.
bankar01
Posts: 14
Joined: 08 Jan 2013, 14:07

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by bankar01 »

Asa holding je prestankom vazenja licence zavrsio karijeru u BiH. Znaci jedina profitabilna firma je Asa auto, ostale firme su neperspektivni gubItasi. Ostaje Prvent koji je definitIvno jak i pravi preko 300 miliona prometa. Problem Preventa je rad sa malom marzom i velikim troskovima proizvodnje te velikim kreditnim zaduzenjima.
Ovo sve ne znaci da su Hastori lose prosli, oni su definitivno strasno puno profitirali, samo nema dalje od prestanka licence.
Sigurna informacija kaze da ce u drugoj polovini godine, ako ne i prije, biti otpusteno 80 ljudi u holdingu.
Citava situacija ce se dodatno lose odraziti na preostale firme pa i Moju banku. Pored svih problema samo je to jos falilo.
Optimista
Posts: 4
Joined: 09 Jan 2013, 11:59

Re: MOJA BANKA - FIMA banka - ASA Prevnt

Post by Optimista »

Zamislite kada jedan gigant maze oci ljudima i prica o rastu od 2,2 posto???????? Otpustili su 20tak ljudi, spremaju se da otpustaju i dalje u drugoj polovini godine. Tanki su sa lovom do bola, imaju najskuplje premije u drzavi, a pricu o brzim isplatama ne mogu prodati vise ni malom djetetu... Znaci nema tu nikakvog giganta, samo mazanje ociju...
Citajte komentare i sve ce biti jasnije

http://www.klix.ba/biznis/news/asa-osig ... /komentari
Post Reply