Vispak

panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Sazivanje Skupštine društva “Vispak” d.d. Visoko
17.5.2019 13:51:13


Saziva se vanredna Skupština društva “Vispak” d.d. Visoko za 24.05.2019. godine (petak), sa početkom u 15:00 sati, u prostorijama društva u Visokom, ul. Ozrakovići bb

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Donošenje odluke o zalaganju nekretnina u vlašsništvu “Vispak” d.d. Visoko

Sad će dobit kredit pa otkupit preostale dionice.
montypython
Posts: 3788
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vispak

Post by montypython »

Ima samo cca 75 hiljada preostalih dionica a godišnja dobit im 4,6 miliona
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Prema izvještajima sve zarađeno je uglavnom uloženo u tržište.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Vispak

Post by adnan1987 »

Idu nove investicije i potrebno je novca za ulaganje

http://www.rtvusk.ba/vijest/agrokomerc- ... cima/30127
montypython
Posts: 3788
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vispak

Post by montypython »

Da ali to su valjda investicije AC Food a ne Vispaka. Vispak s tim nema ništa ili bar ne bi trebao imati. Osim većinskog vlasnika. Osim toga rekosmo da je akumulirana dobit preko 11 miliona s tim su mogli izgraditi pola Visokog. Ili Jelaha. Ali valjda i rade squeeze out u Vispaku da ne bude više previše pitanja kud idu pare.
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Vispak

Post by adnan1987 »

Ako rade unutar istog holdinga i ako im je isti većinski vlasnik itekako može imati veze.
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

adnan1987 wrote:

Ne slažem se sa tobom da e nije radilo na poboljšanju kvaliteta.Radi se svakodnevno na poboljšanju kvaliteta i vidljivo je na nekim KP.Stvari tipa najlon su neopravdane ali generalno se ne može reći da je kvalitet proizvoda očajan.

Sad moramo govoriti o stotinama proizvoda, kako starih tako i novih koje su im firme izbacile na tržište.
Vjerovatno ima dosta greške u mojoj pretpostavci ali čini mi je da jedini dobro profitabilan Vispakov proizvod ova "Zlatna" (koja nikad nije promjenila kvalitet odnosno ostala je jednako dobra). Prije nego što je As kupio Vispak uzimao sam zeleni čaj i bio je u redu. Nakon toga, isti taj proizvod u onim njihovim škrinjica pakovanjima postaje toliko loš da sam par puta kupio i morao baciti čitavu kutiju.
Club čokolade su prije prezimanja popravile kvalitet a nakon toga se sve opet vratilo na staro. Čak mi se desila ta situacija sa najlonom. Imali su vrlo kvalitetan projekt sa iznajmljivanjem kancelarijskih kafe aparata koji je počeo prije desetak godina i od tada do danas aparati su ostali isti, toalno izraubovani i uopšte se nisu potrudili da bilo šta poprave u tom segmentu. A sudeći po trenutnim uslugama, uopšte im nije stalo.

Ali kako rekoh samo Vispak ima desetine novih proizvoda, ko tu može ispratiti efikasnost čitavog asortimana ,plasmana na tržište i popravljanje kvaliteta. Osim "Zlatne " kafe ja ne vidim više ništa što me može privući da kupim sebi ili djeci, obzirom da su i djeca ciljana skupina.

Razumijem da nije jednostavno organizovati sve od dizajna proizvoda od izbacivanja na tržište i da tu ima hiljade različitih aktivnosti za koje se uposleni moraju dobro oznojiti ali upravo zato ne treba raditi ovo na ovaj način. I preklapanja istih proizvoda na tržištu i uopšte slabo(po meni) praćenje životnog ciklusa novog proizvoda a da se ne govori o trošenju finansijskih resursa na čitavu tu organizaciju.

Jeftino krediranje može biti zamka jer neprofitabilni proizvodi se kasnije mogu negativno odraziti i na firme tj.na radnike ali i na vlasnike.
montypython
Posts: 3788
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vispak

Post by montypython »

Ne bih sad o kvalitetu proizvoda ali marketing i dizajn pakovanja im je katastrofa. Zlatna Džezva im je svakako vodeći brand i tu nisu ništa mijenjali i bolje da nisu jer je perfektan i bio mislim na pakovanje. Međutim loše ga reklamiraju bolje reći nikako. Začudio sam se koliko mali udio imaju na tržištu. Impresivno je koliki im je rast prihoda i dobiti uz tako malo truda na tom polju i tako mali tržišni udio. Ostalo je za nula bodova. Pudinzi Laganini, pakovanje izgleda kao izbledjela verzija nekih drugih Podravke, i dr Oetkera. Kao oni ali nakon stajanja na suncu 6 godina. Smiješno je da Laganini, realno nikakav brand piše većim slovima nego vispak. Čak im i BH konkurencija ima bolja pakovanja. Šta reći za onaj njihov kapućino šta li je koji se zove pazi sad "Mr &Mrs Vi" Neugledno jadno i tupavog naslova-je li ikad iko razmislio može li se takvo nešto pustiti na tržište a da ne doživi tržišni krah. Čokoladice, nešto bolje pakovanje (ali ne dobro) ali nisam probao a nakon ove najave squeeze outa i neću. Čajevi oni bijelo pakovanje ne puno bolje od pomenutog kapućina. Supe nešto malo bolje pakovanje ali ne bolje od konkurencije, reklama nepostojeća. Ukratko misterija mi je kako išta prodaju sa tako lošim marketingom i dizajnom.Najbolje objašnjenje kako to da su im prihodi i dobit udvostručeni u odnosu na prije je da su ustvari trebali biti učetverostručeni-ali nisu.
Investitor
Posts: 911
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Vispak

Post by Investitor »

Obavijest o namjeri za preuzimanje društva - Vispak d.d. Visoko
Na osnovu čl. 10 st. (2) i (3) Zakona o preuzimanju dioničkih društava („Sl. novine Federacije BiH“, br. 77/15), izjavljujemo: da posjedujemo 1.446.654 redovnih dionica emitenta Vispak d.d. Visoko, Ozrakovići bb, 71300 Visoko, osnovnog kapitala 15.223.110,00 KM (1.522.311 redovnih dionica nominalne vrijednosti 10,00 KM) i da ćemo u zakonski propisanom roku objaviti ponudu za preuzimanje preostalih 75.657 redovnih dionica što čini 4,9699% dionica navedenog emitenta. Objavljeno je u dnevnim novinama"Oslobođenje“ i "Dnevni list" od 16.05.2019. godine ISPRAVKA OBAVIJESTI U obavijesti objavljenoj dana 16.05.2019. godine na osnovu čl. 10 st. (2) i (3) Zakona o preuzimanju dioničkih društava („Sl. novine Federacije BiH“, br. 77/15), ispravlja se podatak o broju dionica kako slijedi: - da posjedujemo 1.446.653 što čini 95,0301% redovnih dionica emitenta Vispak d.d. Visoko, Ozrakovići bb, 71300 Visoko, osnovnog kapitala 15.223.110,00 KM (1.522.311 redovnih dionica nominalne vrijednosti 10,00 KM) i da ćemo u zakonski propisanom roku objaviti ponudu za preuzimanje preostalih 75.658 redovnih dionica što čini 4,9699% dionica navedenog emitenta. Objavljeno je u dnevnim novinama "Dnevni list" od 24.05.2019. godine
montypython
Posts: 3788
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Vispak

Post by montypython »

Sve im cvjeta samo mali dioničari kopne:
https://poslovnenovine.ba/2019/09/06/vi ... cao-izvoz/
Post Reply