Bankarski sektor

panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Banke uvijek nađu način da negdje zarađuju. Kada mogu naplaćivati bacanje pogleda na stanje na računu onda sve mogu.
Truba
Posts: 366
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Bankarski sektor

Post by Truba »

brkam union i privrednu banku
covjece koji sam ja profesionalac
one
Posts: 1652
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bankarski sektor

Post by one »

usa
Stopa štednje pada na 3,2 posto s 3,6 posto i pada u odnosu na 5,2 posto prije godinu dana. U međuvremenu, salda kreditnih kartica u svakom trenutku su visoka, a stope kreditnih kartica rekordno su visoke. Potrošnja je pri kraju.
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Kada vas čitamo, meni često pada na pamet one dramatične ilustracije "the end is near".
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

panzer wrote: 26 Apr 2024, 08:44
Slovenske banke u prva dva mjeseca više nego udvostručile čistu dobit

Banke u Sloveniji su u prva dva mjeseca ove godine ostvarile gotovo 160 milijuna eura dobiti prije oporezivanja, što je 2,3 puta više nego u istom razdoblju lani. Neto dobit porasla je gotovo 2,6 puta, na 138,6 milijuna eura, podaci su Banke Slovenije.
Očito da je nastavljen rast dobiti i da prošlogodišnji rezultat nije iznimka.
I hrvatske banke isto tako:
Zagrebačka banka (Zaba) u prvom tromjesečju 2024. ostvarila je dobit nakon oporezivanja od 135 milijuna eura, što je za 27 milijuna eura ili 25 posto više u odnosu na isto lanjsko razdoblje, pokazuje financijsko izvješće te banke objavljeno u petak.
Čekamo rezultate naših banaka.
novi
Posts: 160
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Bankarski sektor

Post by novi »

primjetno je da neko par zadnjih dana potencira price o bankama, ja ne - fokus mi je na drugoj djelatnosti, ali sam zakljucio da forum i jeste tu da odvrati ''pozornost''... kamioni vozovi prolaze. ovo je trebao biti prijateljski forum za razmjenu informacija
panzer
Posts: 11921
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bankarski sektor

Post by panzer »

Pa eto , čekamo informaciju o drugim djelatnostima da možemo uporediti i uzeti kao alternativu.
Može se desiti da banke ove godine zarade milijardu KM i da se i mi od tog okoristimo. A jedan obrat im može napraviti probleme. Pa da unaprijed imamo alternativu.

Koja je to druga djelatnost ?
one
Posts: 1652
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bankarski sektor

Post by one »

s jedne strane dionice i obveznice s druge commodity (nafta,kafa,zlato,srebro,metali..) i kripto.
prije 4 godine sam postavio kako bi se restert mogao odvijati u fazama a trajati 12 g. kolike su tada cijene bile ovog gore spomenute a tek smo u prvoj trecini restarta.mislim da su cijene tek na cetvrtini puta.tacno i da su dionice super rasle ali da ce vrijeme razdvajanja uskoro biti neki marketi dole neki gore usljed globalnih desavanja.
one
Posts: 1652
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bankarski sektor

Post by one »

one wrote: 27 Apr 2024, 11:24 s jedne strane dionice i obveznice s druge commodity (nafta,kafa,zlato,srebro,metali..) i kripto.
prije 4 godine sam postavio kako bi se restert mogao odvijati u fazama a trajati 12 g. kolike su tada cijene bile ovog gore spomenute a tek smo u prvoj trecini restarta.mislim da su cijene tek na cetvrtini puta.tacno i da su dionice super rasle ali da ce vrijeme razdvajanja uskoro biti neki marketi dole neki gore usljed globalnih desavanja.
jedno il dva rezanja kamata pred izbore da se pogura predsjednik a onda poslije zakucavanje kamata.razlog ..nimalo prijatan za bilo koga.kako bi bilo moguce visoki rast cijena nekih stvari usljed visokih kamata po ekonomskim definicijama...jednostavno ako si vlasnik mnogo toga.....

https://static.wixstatic.com/media/829e ... 82~mv2.png
Post Reply