prodaja hidrogradnje

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: prodaja hidrogradnje

Post by insider »

Panzer, slazem se da to treba kaznjavati. Ali ima jedno zdravorazumsko pitanje: zasto bi neko kupovao dionice firme koja je sad u stecaju, sad nije u stecaju. Isto tako Mehmed Jahic je imao veliki nalog na 1 KM i sad je drugi najveci dionicar s 3,75% vlasnistva. On je intenzivno kupovao danima. Jer on (oni) znaju nesto sto mi ne znamo?
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Komentar je bio na tehniku trgovanja. Zašto stavljati 16% nižu cijenu ako već na kupovini imaš veću kupovnu količinu od tvoje prodajne. Kakav je tu cilj? I ko to od brokera odobrava.

Ovo ostalo ne bih komentarisao. Imajući u vidu sveukupno stanje dionice se mogu i poklanjati ali i prodavati po nekoliko stotina procenata cijeni većoj od trenutno tržišne. Kad mogu pojedine firme koje stalno spominjemo, može i ovo.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Izgleda, prepucavanja se nastavljaju.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/SI ... nje/412468
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: prodaja hidrogradnje

Post by insider »

Vratise cijenu na 1 KM, a i kamenolom proradi
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: prodaja hidrogradnje

Post by montypython »

insider wrote:Vratise cijenu na 1 KM, a i kamenolom proradi
Davno smo pričali, na SASE, mogućnost zarade je veća nego na Njujorškoj berzi. Nije stvar u tome kako posluje firma nego po kojoj si cijeni kupio. Ovdje cijena narasla 400% od 0,2 do 1 za mjesec dana. Ovako su obrušili još mnoge firme na SASE sa ciljem da cijena eksplodira u nekom trenutku. Jedino, za Hidrogradnju ne znam ima li još neki razlog ovolikog uzleta.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: prodaja hidrogradnje

Post by montypython »

panzer wrote:Pazi ovo.... Može prodati po 0,36 ali stavlja prodajni nalog po 0,3 i to ne zato što je njegova prodajna količina veća od količine na kupovnom nalogu nego je čak manja.

Ovo bi trebalo kažnjavati.
A i ovo sad postaje jasnije. Ovakve stvari sam uočavao na trgovanju Energoinvestovim dionicama i to više puta, gdje su se svjesno prodavale dionice po nižoj cijeni nego što se moglo u tom trenutku. Sad je tako zbijen na 1,0. Isti rukopis.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Nisam shvatio šta je zbijeno na 1 km
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: prodaja hidrogradnje

Post by montypython »

ENISR je zbijen, bez obzira što poslovanje nije zadovoljavajuće vidjelo se ima par godina (ili sam ja to tek tad uočio) da ga se svjesno svlači do 1,0 koliko je sada. Metod je potpuno isti kao ovo opisano na hidrogradnji. Motivi se mogu naslućivati a jedino što mi pada na pamet je ovaj "veliki povratak" i ogromna dobit koja ide uz to. S tim da je Hidrogradnja toliko sasađena dugovima (uglavnom radnicima) da ne znam je li ikakav povratak uopšte moguć.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Ne ide neka trgovina ispod 1 KM. Kad već ima ponude treba to pokupiti.
panzer
Posts: 11808
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Kakva je sad svrha prodavati po 0,005. Ako ce se ovako prodavati onda je bolje otpisati to ulaganje i zaboraviti na dionice.
Post Reply