prodaja hidrogradnje

Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Odbrana poste »

Promjena početnog bilansa nije priznata kao vid privatizacije.Nešto slično su probali u Rudniku soli u Tuzli ali im nije prošlo.Nisu valjda smatrali da i Čelam mora biti u talu.
Dakle,Vladsa će morati platiti zgradu.No ne bih se začudio da ovi to pokušaju i uzeti!Sva sreća pa nema komisije koja bi im to propustila!
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: prodaja hidrogradnje

Post by asim.k »

Halile ti si bas jedna obicna neznalica koja ovdje na forumu lijeci svoje komplekse. Nepoznajes ni elementarne stvari a ovdje se prodajes kao veliki strucnjak. Sve ti je povezano sa komvp i g.celamom. Iskreno se nadam da ce covjek biti u komvp bar jos neko vrijeme radi kriminalaca slicnih tebi i onima koji te okruzuju.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Odbrana poste »

Vi ste gospodine Asime K.stvarno pretjerali i ne mislim da bih Vam uopće trebao odgovarati.To je ipak ispod nivoa svih dosadačnjih branilaca kriminala.
Samo pravi očajnik,kada sazna da je blizu kraj,može ovako reagirati kao VI.Kao što vidite,već su se prilično umnožili ovi što pišu i govore kao ja.I svi su naravno,za kriminalce oni neznalice,kupljeni i kriminalci!Naravno,pri tome ne mislim na ove na forumima gdje svak piše šta hođe,zaštićen vlastitim neznanjem i anonimnošću.Mislim na medije u kojima te ljudi,konzummenti,vide ili čuju,ili bar znaju ko ste.A ovo Vaše istupanje je zapravo samo ovo što sam već rekao,naravno uz dobru dozu kukavičluka i prilično nekompetentnosti!
A sad da pojasni m ovo što sam spomenuo u slučaju Rudnika soli Tuzla.Kantonalna vlada je tamo pokušala doći do njihove upravne zgrade tako što je smanjila svoj dio kapitala za ,po njima utvrđenu vrijednost te zgrade.To su bili proveli i kroz skupšinu društva,ali je to,kako sam napisao,odbačeno kada je trebali upisati novu strukturu kapitala!
A to što sam napisao da pri tome nisu računali na interese Čelama,pa to im i jeste greška!Opet ponavljam,njega sva sreća više nema.Ni kroz Bonske ovlasti.
Jer ko će to iskoristiti Bonske ovlasti da buder saučesnik možda u jednom od većih internacionalnih kriminalnih poduhvata.
Ne znam jeste li gospodine Asime K. upratili ali juće je objavljen podatak da je taj
Haden,prema zvaničnim podatcima Vlade Luksenburga,prije godinu dana imao kapital od oko 30.000 eura.I još se kaže da se istražuje porjeklo kapitala koji se pojavio malo poslije na računu .
Meni se sve čini da ovo ide u dobrom smjeru!Ne znam koliki su Vaši interesi u svemu ovome,ali ja stvarno samo pokušavam zaštititi svoej interese od kriminalaca na SASE!
Jer evo,malo je falilo pa da uspiju produžiti vrijeme lova u mutnom i u FDS!
Vi bi sada,kao odgovor meni ,u svojoj nemoći trebali postaviti još neki dokument koje sam ja upučivao KOMVP,ili mošda nekom drugom.
Ako budete šta postavljali,dodajte i da izdajem jedan manji stan.Računam da se ove Vaše intelektualne tvorevine čitaju!
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: prodaja hidrogradnje

Post by asim.k »

Koliko vidim Vas hvata nervoza. Ja nemam zasto biti nervozan. Vama je izgleda glavni problem i sadasnja preokupacija Haden i Komvp. Nema te vise argumenata, pokusali ste na sve strane... Sad Vam odgovara da nema regulatora jer bi sve vase palo u vodu ali to nece jos dugo. Bice komvp a ma kakva ona bude u buducnosti stvari ce biti iste kao i kod sadasnje. Borac ste za svoja prava tako sto pljujete i blatite sve... od vlade, komvp, berze, radnika i menadzmenta BSNL i FDS a ustvari ste starac koji pokusava da se domogne malo slave i novca.
I znate koliko je meni bitno koliki kapital ima haden, a to da se istrazuje porijeklo novca je samo prica za jadne ljude koji nisu bas upuceni... To je vec istrazeno i nista ne regularno nije pronadjeno. Arslanagici valjda trebaju odrediti ko treba a ko ne imati pravo na dionice BSNL. Vise nego smjesno...
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Odbrana poste »

Ovakav riječnik može imati u ovoj situaciji samo Hasan Čelam lično.Ostavljam vam ga kao savjetnika na portalu!
panzer
Posts: 11918
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Odbrana poste wrote: A sad da pojasni m ovo što sam spomenuo u slučaju Rudnika soli Tuzla.Kantonalna vlada je tamo pokušala doći do njihove upravne zgrade tako što je smanjila svoj dio kapitala za ,po njima utvrđenu vrijednost te zgrade.To su bili proveli i kroz skupšinu društva,ali je to,kako sam napisao,odbačeno kada je trebali upisati novu strukturu kapitala!......

Koja je konkretna smetnja da se zgrada isknjiži iz kapitala i da se vlasniku dionica umanji procenat vlasništva? Nije to samo slučaj sa Rudnikom soli.
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Mentalist »

Vlada mora platiti zgradu tako da se jedna vrsta imovine pretvara u drugu,tj pasiva jednako aktiva,da se smanjuje kapital,to je najveća glupost šta sam čuo odavno..
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Mentalist »

U poslovnoj zgradi JP Ceste Federacije BiH danas je organizirano javno otvaranje ponuda za radove na izgradnji tunela Karaula na dionici Kladanj – Podpaklenik na magistralnoj cesti M-18.



Ponude je dostavilo devet kompanija i to: INTEGRAL INŽENJERING a.d. (BiH), HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA d.d. (R Hrvatska), AKTOR S.A. (Grčka), JV EURO-ASFALT d.o.o. & GP ŽGP d.d. (BiH), SKLADGRADNJA d.o.o (R Hrvatska), STRABAG AG (Austrija), VIADUKT (R Hrvatska), SINOHYDRO Corporation Ltd (NR Kina) - Predstavništvo Beograd (R Srbija), OHL ŽS a.s. (R Češka).

Komisija za evaluaciju će pristupiti pregledu i evaluaciji svih pristiglih ponuda gdje će kriteriji evaluacije biti najniža cijena i tehnička kompatibilnost ponude.

Tunel Karaula je dugačak 902 metra, a njegovu izgradnju Ceste FBiH finansiraju sredstvima Vlade FBIH od GSM licenci i kreditom Evropske investicione banke za troškove radova na modernizaciji ceste. Osim gradnje objekta tunela, od izvođača radova se traži i izgradnja "izlaza u nuždi" od 418 metara, izgradnja vanjske i unutrašnje odvodnje, izgradnja saobraćajnice ispred portala tunela, kao i opremanje tunela (snabdijevanje električnom energijom, rasvjeta, ventilacija, dojava i zaštita od požara).
Tunel Karaula će se graditi u dvije faze, od kojih će prva faza trajati 10 mjeseci a uključuje građevinske radove, pripadajuću odvodnju, izgradnju saobraćajnice i snabdijevanje električnom energijom. Druga faza predviđa opremanje tunela, a što bi trebalo trajati šest mjeseci.


Biće nešto posla i za Hidrogradnju na ovom velikom projektu,Žgp je već postao dosta jak,ima ga na svim tenderima,
panzer
Posts: 11918
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Ja sam mislio da neće biti ništa od tih poslova ali nešto su uspjeli riješiti kada su im ostali izašli u susret. Kao garanciju za izmirene poreske obaveze založili su imovinu u Briješću. Ne znam na koji način ali izlazi im se u susret. ŽGP se puno bolje pripremio za ovaj investicioni ciklus što pokazuje da je menadžment ŽGP bio puno ozbiljniji od ovih političkih menadžmenta koji su se smjenjivali u Hidrogradnji pa i pokazalo da čak i kada su samo ZIFovi vlasnici firme(u slučaju ŽGP) da je to bolja opcija nego kada je državno (političarsko) vlasništvo.

Ako bi Hidrogradnja uspjela dobiti dio posla na dionici Svilaj-Odžak onda bi to bila puno bolja priča:
Od iduće sedmice oko 150 radnika Hidrogradnje bit će angažovano na dionici Butile-Vlakovo-Mostarsko raskršće, dogovoreno je juče na sastanku predstavnika Hidrogradnje sa direktorom JP AUtoceste FBiH Ensadom Karićem.
- Dogovoreno je da se ubacujemo u konzorcij sa ŽGP-om i Euro-asfaltom. na dva mosta na toj dionici još nije završena separacija, ali imamo informacije da će i to biti gotovo, kazao je Džemaludin Peljto, direkor Hidrograndje za Oslobođenje.
Jedna strana ove dionice, prema procjenama koštaće 4 miliona KM, a navodno bi isto toliko trebala koštati i druga. Na tunelu Vijenac na kojem su radnici Hidrogradnje radili osam mjeseci, kako je potvrđeno, više neće obavljati radove.
- Trenutno Hidrogradnja izvodi radove na vijaduktu Briješće, a odskora i na pomenutoj dionici. Iako smo zadovoljni sastanakom sa direktorom Autocesta FBiH posla će nam trebati još. Takođe, obećano nam je da ćemo raditi 50 posto posla i na dionici autoceste Odžak Svilaj, kazao je Peljto.
Prema mišljenju direktora JP Autoceste FBiH Ensada Karića, upostavljanje direktora konzorcija na poslovima ponovo ujedinjuje bh. građevinske firme. On napominje da, nakon što su ŽGP i Euro-asfalt dali saglasnost za konzorcij čeka se potez Vlade koja teba dati saglasnost na ponuđeno rješenje.
- Vrijednost svih dodatnih radova bi trebala biti 9 miliona KM, s tim što bi značajan dio pripao Hidrogradnji, kazao je Karić i pojasnio da sve firme u BIH, čiji je investitor JP Autoceste fBiH moraju dostaviti potrvde da su izmirile sve obaveze prema Poreznoj urpavi.
- Što se tiče Hidrogradnje znamo da godinama ne uplaćuju doprinose, ali smo, ipak, kao društveno odgovorno preduzeće, željeli izaći u susret jer želimo biti dio rješenja, kaže Karić i napominje da resorno ministarstvo treba ovo rješenje dogovoriti s Vladom.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Custos »

Svidja mi se ova solidarnost nasih gradjevinskih firmi ali se pitam hoce li neko konkurencijsko vijece ili regulatorno tijelo potegnuti pitanje otvorenog forsiranja hidrogradnje od strane direktora? Mogli su i morali ovo zataskati jer ja da sam strabag ili cengiz podnio bi zalbu.

Pitanje prodaje zgrade vladi nije losa ideja ako bi gledali blizinu parlamenta jer bi onda vladini ministri i cimbenici mogli pjeske ici do parlamenta i time ustediti novac od goriva :) . Ali zgrada ko zgrada je bezveze, nema parkinga i nije dostojna jedna vlade, makar bila i federalna koja nema svrhe u ovoj drzavi osim da pojedinim ministrima sluzi za provlacenje stranackih i kriminogenih interesea.
Post Reply