prodaja hidrogradnje

beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Eto, prodadose je...
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

Ozbiljno??????

88 miliona?
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Javlja Hayat.emisija : Dobar dan bih
Ko ima tv..https://youtu.be/ZMg6R3-247o
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Prodana, pa ipak nije ? :lol:
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Možda je jednom i prodaju?
JAVNI OGLAS za prodaju privrednog subjekta Hidrogradnje d.d. Sarajevo u stečaju putem usmenog javnog nadmetanja za dan 01.09.2022
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Ko zna??Možda..
Stečajni upravnik Hidrogradnje: Strani investitor želi kupiti firmu, mora uplatiti 88 miliona KM do 20. februara
Načininjen je prvi, važan korak kada je u pitanju rješavanje sudbine nekadašnjeg regionalnog građevinskog giganta, sarajevske kompanije Hidrogradnja, potvrdio je za Faktor Zijad Fazlagić, stečajni upravnik ovog preduzeća.

- Na posljednji oglas o prodaji raspisan u decembru prošle godine javio se inostrani kupac, švicarsko-hrvatska kombinacija, tako da kažem. Oni su uplatili novac za obavezno osiguranje u iznosu nešto većem od 200.000 KM - kaže Fazlagić.

Ipak, stečajni upravnik je oprezan.

- Dužni su uplatiti do 20. februara kompletan iznos, znači 88 miliona KM, koliko iznosi početna cijena od koje ne odustajemo. U suprotnom, prema važećim zakonskim propisima, ostat će bez uplaćenog osiguranja.
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: prodaja hidrogradnje

Post by beka26 »

Odbor povjerilaca Hidrogradnje: Strani investitor dobio još nekoliko dana da uplati 88 miliona KM
Potencijalni kupac Hidrogradnje, nekadašnjeg regionalnog građevinskog giganta, do 20. februara, kada je istekao dvomjesečni rok, nije uplatio 88 miliona KM, potvrđeno nam je u u ovoj kompaniji koja je u stečaju.


NAZIRE LI SE SPAS
Stečajni upravnik Hidrogradnje: Strani investitor želi kupiti firmu, mora uplatiti 88 miliona KM do 20. februara
- Inostrani kupac, švicarsko-hrvatska kombinacija, tražio je još neko vrijeme da zatvori finansijsku konstrukciju kupovine. Odbor povjerilaca Hidrogradnje odlučio je na jučerašnjoj sjednici da im se rok produži za još nekoliko dana - kazao je za Faktor Zijad Fazlagić, stečajni upravnik Hidrogradnje.

Uprkos tome, Fazlagić je optimista kada je u pitanju realizacija ovog posla.



- Moja procjena je da će se posao na kraju završiti. Oni su već potrošili nekoliko stotina hiljada KM. Osim uplate novca, kupac ima za obavezu zadržati kontinuitet poslovanja, radnike... Mislim da radi na tome, a sve bi moglo biti poznato već naredne sedmice - istakao je Fazlagić.

Podsjetimo, ovaj inostrani investitor je u decembru prošle godine na ime obaveznog osiguranja uplatio Hidrogradnji novčani iznis nešto veći od 200.000 KM.
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: prodaja hidrogradnje

Post by panzer »

http://www.indikator.ba/Vijest.aspx?p=1 ... drogradnju

Nekakav političar iz San Marina. Šta je danas 88 miliona KM
Truba
Posts: 343
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: prodaja hidrogradnje

Post by Truba »

Mentalist wrote: 12 Oct 2012, 18:51 Ja mislim da je Hidrogradnja definitivno izašla iz krize,bio sam neki dan na gradilištu gdje zajedno sa Žgp rade mostove i viadukte prema Zenici od budućeg tunela Vijenac na kome će isto raditi,te He Vranduk i moguće podizvodjenje na bloku 7 TE Tuzla,mislim da ovu godinu definitivno izlaze u pozitivan rezulatat na kraju godine.Ova uplata od 20 miliona km će im takodje dati dodatnu fin. stabilnost.Već na burzi se danas pojavila kupnja koja uzima sve po 2 km,dok je iznad oko 2,6 stavljen nalog od 20000 kom, da stišće prodaju,već vidjeno više puta...
Sta bi s hidrogradnjom ?
Ovo dizem apropo price o elektroprivredi
Nije isto naravno ali niko ne zna sto buducnost nosi
Post Reply