RMU Banovići

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: RMU Banovići

Post by Shahab »

panzer
Posts: 11865
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: RMU Banovići

Post by panzer »

Opet skandalozno-šokantno.

Ne treba im 150 miliona KM nego im treba garancija a ona košta 1-2% godišnje. Za otkrivku manje-više. Do sad su pokazali da nisu ovce. Mutni jesu ali nisu ovce.
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: RMU Banovići

Post by mendo »

šta misliš sa " Za otkrivku manje-više"?
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: RMU Banovići

Post by mendo »

slažem se, da su mutni, ali po rezultati (kako god jih mjerili) su daleko, daleko ispred ostali rudnika i većine "javnih" preuzeća
panzer
Posts: 11865
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: RMU Banovići

Post by panzer »

Ne znamo ko je izvor tih informacija niti znamo ima li tačne podatke odnosno tačne procjene. A pošto su članak počeli da "treba im 200 miliona KM" tako je i "izvor" doveden u pitanje.

I na osnovu tih poslovnih rezultata sam i rekao da nisu ovce i valjda znaju koliko parametri rudnika mogu podnijeti.
panzer
Posts: 11865
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: RMU Banovići

Post by panzer »

Opet neko manipulise a nigdje nadzora.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: RMU Banovići

Post by proleter »

panzer wrote:Opet neko manipulise a nigdje nadzora.
Pa šta te čudi, manipuliše se svaki dan, sad čak i cijenama obveznica, već godinama.
Ne očekuješ valjda da će cijena dionica RMU Banovići koja je većinski državna (kantonalna, čitaj SDA ) firma i kojom upravlja seoska mafija na čelu sa Kukićem i Čergićem nekome donijeti dividendu ili neki kapitalni dobitak?
Koliko puta moramo konstatirati da je SASE lažna berza u rukama nekoliko kriminalaca?
mendo
Posts: 506
Joined: 11 May 2012, 12:07

Re: RMU Banovići

Post by mendo »

šta je htio reći sa “sve dok ne bi došli do one posljednje – crne. Osmice. I tu je počeo kraj”?

http://www.capital.ba/avdic-da-je-pravn ... ent-654026

“Čergić javno staje u zaštitu Nevada Ikanovića, izvršnog direktora za proizvodnju u “Elektroprivredi BiH”, čime potvrđuje da je on, takođe, Kukićev kadar. Ali, pošto me Čergić optužio da sam tekst napisao za novac – dužan sam, osim činjenično, odgovoriti i lično. I sam Čergić tvrdi, 15 godina bavim se Rudnikom ‘Banovići’. Barem deset od tih 15 godina Čergić je oštrio bilijarski štap Abdurahmana Hodžića dok je ovaj u vučijoj jazbini kod Beće sa Mirsadom Kukićem gađao bilijarske kugle, sve dok ne bi došli do one posljednje – crne. Osmice. I tu je počeo kraj”, podsjeća Avdić.
panzer
Posts: 11865
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: RMU Banovići

Post by panzer »

Usteda od 20 miliona KM godisnje je velika stvar.
Između Rudnika mrkog uglja „Banovići“ d.d. Banovići i Konzorcija na čelu sa Tvornicom transportnih uređaja „Energetik“ d.o.o., potpisan je ugovor vrijedan 11,1 miliona KM.

Riječ je o nabavci i montaži transportnog sistema za otkrivku na površinskom kopu Turija, odnosno o dijelu izgradnje sistema za transport jalovine sa površinskog kopa Turija na površinski kop Čubrić, prenosi Fokus.

Kako je rečeno prilikom potpisivanja ugovora, ovaj sistem će ubrzati rad na otkrivci i značajno smanjiti troškove transporta. Predviđanja su da će po izgradnji ovog sistema, uštede na godišnjem nivou iznositi oko 20 miliona KM. Ugovor bi se trebao realizovati u narednih 12 mjeseci.
panzer
Posts: 11865
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: RMU Banovići

Post by panzer »

Objavljen je FI na Sase web stranici pa je uklonjen. Uglavnom, 145 miliona KM prometa i preko 6 miliona KM dobiti.
Post Reply