Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Opet se ne razumijemo.Problem je što je dio cijene uzeo Zornić u kešu i što je nastavio tu praksu započetu na Solani.A uz sve to opet je pomogao nekome da opere neke prljave pare!A sve tokao dio kriminalnog projekta uništavanja tržišta vrijednosnih papira.Sve se to vidi i bez dodatnih optičkih sprava.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 19 Aug 2019, 09:07 Ako je i dogovor, rezultat je korektan prema ostalima . 13 do 15 KM je korektna cijena. Šta da su se dogovorili na 6 KM?
E to je to.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Ovo postaje sve zanimljivije...
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

www.slobodna-bosna.ba/vijest/124255/pra ... chena.html

Ipak je ovaj rast cijene zbog dobrog poslovanja :lol:

"Nagli rast dionica Sarajevo-osigurana uzrokovan je dobrim poslovanjem društva, koje se već nekoliko mjeseci čvrsto nalazi na čelnoj poziciji među 12 osiguravajućih društva u Federaciji BiH, gdje je konkurencija izrazito jaka, barem kada je u pitanju vrh tabele."
teleskop
Posts: 22
Joined: 08 Mar 2014, 14:27

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by teleskop »

Post by slavuj » 19 Aug 2019, 08:05
I dalje će to po svoj prilici ostati nezamisliva situacija.Jer i ovdje se izgleda ipak radilo o dogovoru.U pravu je onaj,pardon,ona teleskop,nije bilo nikakvih klik transakcija.Svi su imali dovoljno vremena da kupe ono što su trebali kupiti.Izgleda da je Zadruga dobro uticala na to jer zadrugar Zornić mogao je dobiti i višu cijenu kod njih dolje,ali naravno bez zadrugarstva.Vidjet ćemo kako će se sve to poravnati.

Post by Sitna buranija » 19 Aug 2019, 08:57
panzer wrote: ↑19 Aug 2019, 08:07
Ako je i dogovor, rezultat je korektan prema ostalima . 13 do 15 KM je korektna cijena. Šta da su se dogovorili na 6 KM?
E to je to.

Ovaj slavuj, pardon gavran, izgubio orjentaciju. Prvo piše klik transakcija, pa kada smo ga demantovali piše nije. Piše dogovoreno ... pa kada je demantovan, onda piše da su svi imali vremena. Piše da je on dogovorio na 13, a prodao na 13,50. Nešto tu ne štima. Ali ko je god zaslužan da dobijemo 13, zatim 13,48 ili 13,50 i plus sposoban da pored svega toga (kako samo gavran uobičajeno piše) uzme koju marku sa strane, od mene neka primi čestitke.
Danas opet interesantna transakcija, u komadu 130.000 dionica (ili neki od prva 3 fonda, a najverovatnije unutar Raiffeisen skrbnik koji možda zarađuje 1,52KM što i pokazuje završnu cijenu od 15KM, u ovome momentu, ali saznat ćemo za koji dan).
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Alloo,savjetniče!Nigdje ja nisam napisao da sam dogovorio 13,nego da je bilo govora o 13,kao početnoj cijeni o kojoj se razgovaralo!.Napisao sam još i da bih prodao i po trinaest,ako ne bi bilo veće cijene.A ako se sječaš,nisam prodao kada je počela trgovina na 13.Takodjer nisam nikada napisao da je bila klik transakcija,taj izraz klik sam preuzeo od tebe i prvi put ga upotrijebio u prošlom postu!Sve dakle svjesno lažeš!Kao ,u ostalom i cijelo vrijeme dok si samnom hodao po skupštinama recimo Bosnalijeka i uvijek glasao kontra,kao i na zadnjoj skupštini Bosnalijeka kada si me predložio za ovjerivača zapisnika a onda potom glasao za prijedlog tvog šefa po toj tamo vašoj liniji!Elem ,nema smisla ovako očito lagati.Sve je ovdje zapisano!Pa ko voli neka provjeri.Jedino je tačno da je cijena 13.48 Zorničeva cijena.U ostalom o tome svjedoće i poruke u mom telefonu!A ti si to uglavnom samo posmatrao jer ovaj meštar od cijene mi je rekao da u vrijeme skupštine nisi imao niti jedne dionice.Ti si dakle,ona na kojoj sam pogrešno napisao zahebao,umjesta zahebala ,kada je bilo govora o prodaji po 9 km.!I izvini zbog toga!
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Jel još stoji skriveni nalog na 15 KM?
teleskop
Posts: 22
Joined: 08 Mar 2014, 14:27

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by teleskop »

slavuj wrote: 15 Aug 2019, 09:24
.........Dionice su stajale na 15.50,dok se nisu stvorili uslovi za klikoupovinu.....
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Ne vidim šta je ovdje netačno.Pa iz aviona se vidjelo da se ćeka stvaranje uslova.A onaj ko je pratio događanja na berzi zna i da su se intenzivno prebacivale one top dionice da bi posrednici došli do para.A činjenica da nije bilo čak ni pokušaja da se kupi nešto što je namjenjeno drugom prevarila je mene pa sam zaključio da svi rade za istog kupca.I zato sam i ja prodao,bojeći se da neće biti konkurentne cijene! Kada sam Zornića pitao zašto se to sada čeka,rekao je ,zapravo napisao:Zeko pije meko!Dogovor je očito bio pao.Jer zašto on ne bi otišao na dogovoreni razgovor gdje je ta veća cijena bila već skoro prihvaćena,ako ne zbog dodatnog keša!Boga mi ćeš mu ti doći glave pokušavajući da ga zaštitiš.Predlažem da ga više ne braniš,u njegovom je interesu!Ove zadnje transakcije potvrile su teoriju o još jednom posredniku,onom koji je mogao isplatiti Zornića!Na prvi pogled dobro je to što najmanje dva kupca imaju više od procenta koji sa vladinim paketom prelazi 50% dionica.Međutim u Vladi i oko nje ima previše hadžija!Sve u svemu,večina malih dioničara je dobro prošla,a najveći hadžija ispao je hadžija..A posrednici su ,kao što vidite,večinu dionica prebacili zapravo po cijeni koju su trebali dobiti mali dioničari .Nisam siguran je li ta razlika bila dovoljna da se naplate svi..Ali ta družina ima razrađene mehanizme međusobnog poravnanja tudjim parama.
A ono kliik transakcija,sigurno sam preuzeo od savjetnika.Jer to jednostavno nije moj izraz!I nema nikave svrhe ovdje pokušati pisati pod tuđim imenom.Na ovom forumu,ili u javnosti koja se bavo ovim problemima,ja se zapravo ne trebam ni potpisivati.I bez teleskopa se vidi čiji su ovo stavovi!A ja se i ne trudim da ih promjenim!I uglavnom nastojim pisati samo istinu.Jer ako ustvrdiš recimo da je neko uzeo neke pare ,ako je to laž,čovjek će te sigurno tužiti..Sporadično iznesu po neku laž ali dalje ne čačkaju!A svašta sam do sada napisao o brojnoj kriminalnoj skupini što pljačka u prisustvu vlasti!I vidim da još neki to vide,pa i spominju otvoreno!A hoće li ih početi spominjati tamo gdje su odavno trebali biti,vidjet ćemo!
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Znači, Mi Group prodao skrbniku 130 hiljada komada u pon. Ide preslagivanje sa fondova. Sad kad krenu fondovi kupovati havu, nove energije i sl. Nema kraja sreći...
Post Reply