Energoinvest

sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

beka26 wrote: 29 Aug 2019, 20:22 Kada sad privatiziraju Aluminij onda na red dolaze Sar. osiguranje i
Energoinvest.
Sa jednom ogromnom razlikom, Energoinvest je u ogromnom broju projekata širom planete ugrađen, isti su referenca, trebaju se održavati, trebaju se modernizirati.

Energoinvest ima sve što je potrebno da vrati staru slavu.

Ubijeđen sam da će bitku za Energoinvest voditi mnogi, tako da špekulacije neće biti moguće, zato što će potražnja biti od mnogih za dionicama, a to izbacuje muljaže. To se neće moći kontrolirati.

Odavno se vidi igra kojim se obara cijena ENISR, međutim menadžment kompanije radi dobro svoj posao, tako da ENISR uzlijeće 100%.

Mislim od danas već i da nikako neće više stajati.

100% 😁
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
beka26
Posts: 804
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Energoinvest

Post by beka26 »

Mislim da vlada neće imati hrabrosti da svoj dio
proda ispod tri marke, ako ništa zbog javnosti.
Asd
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2019, 19:18

Re: Energoinvest

Post by Asd »

Povecanje poslovnih prihoda je od ugovora u Tanzaniji, ujedno i rashoda jer se na terenu pocelo graditi, i to je jedini ozbiljniji ugovor u EI, pored ugovora u Albaniji koji radi dalekovod, poceli su nuditi nove ugovore razno raznim menadjerima sa smanjenjem plate i ako odbiju novi ugovor to je teza radna povreda i trebao bi slijediti otkaz. Iduci mjesec bi trebalo ici u gasenje sektora Energoinzinjering a inzinjere iz tog sektora bi prebacili u druge sektore
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Znači ima neke reorganizacije. Zar su tanzanijci pustili toliko dugo da se čeka sa radovima. Ili je prvo išlo projektiranje pa sad izvedba.
Asd
Posts: 2
Joined: 12 Sep 2019, 19:18

Re: Energoinvest

Post by Asd »

Projektuje se jos uvijek, cim se nesto isprojektuje i revidira, konzorcijski partner pristupa izvodjenju. Kasni se nekih 4 ili 5 mjeseci u projekrovanju. Ali bila je sezona kisa u Tanzaniji pa se nije moglo ranije ni pristupiti izbodjenju na terenu.
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Hajde neka bar nešto rade. Samo, ugovor za Tanzaniju su dobili ima 3 godine, još u oktobru 2016. Ako im je Albanija sve nakon toga, po meni, malo je to za 300 i kusur ljudi, posebno kad se radi samo o projektovanju a nisu ni jedini jer je u pitanju konzorcij u Tanzaniji. Šta radi direktorica i svi ti ljudi u menadžmentu ako 2-3 godine nisu dobili ozbiljniji ugovor a trebali su možda 10?
panzer
Posts: 11803
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

U ovakvoj situaciji i ta Tanzanija je veliki uspjeh.

Privatni Energoinvest bi bio sasvim druga priča. Ovako se rasipa energija svuda samo tamo gdje ne treba.
Realno, paralelna tri ili četiri projekta tipa ovog bi im bila dovoljna za neku stabilnost. Ali nije to situacija da Energoinvest sa trenutnim karakteristikama kaže evo sad ću ja negdje u svijetu dobiti tri projekta po 100 miliona USD. Za sve trebaju finansije. I kada su dobijali, dobijali su tamo gdje je rizično, jer su jedino tamo mogli proći a onda se neko sjeti da tim ljudima treba "demokratija" pa EI ostane bez uloženog.

Sad je bitno da se ovaj projekt dovede do kraja a naredne bi realno mogli tražiti jer se vidi da je dobijena finansijska injekcija ipak pomogla.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Ja mislim da će Ei ove godine utrostručiti promet u odnosi na. 2018 i to minimalno. Mislim da je ova ponuda od 25k pokušaj da se još malo prikupi dionica od malih dioničara.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Nema ponuda????
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
montypython
Posts: 3789
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Evo rade i na idejnom projektu za ovo, u sklopu konzorcija, pretpostavljam da će onda dobiti i izradu glavnog projekta. A propos ove trgovine danas, šta se desilo sa onim nalogom na prodaju 23 hiljade kom po 0,79 KM? Stajao je dugo, nije se kupovalo i najednom danas nalog nestade a obavi se trgovina po 7% višoj cijeni.
https://crna-hronika.info/u-decembru-za ... jevo/71833
Post Reply