Energoinvest

montypython
Posts: 3869
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Nakratko vidjeh u novinama da se u Vladi jednoglasno glasalo za Nikšićev prijedlog u vezi toga a ruku "za" je digao i Trhulj. Dakle pretpostavljam da je to gotova stvar.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

Realno, barem mene cijena jedino interesuje kao rezultat svega ostalog, cijena moze ici samo gore, kao i kod Hidrogradnje....
yugo
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2012, 12:37

Re: Energoinvest

Post by yugo »

Danas ode preko 10.000 komada po 2,60 KM :!:
panzer
Posts: 11945
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Delegacija Energoinvesta d.d. Sarajevo danas će u Tirani potpisati ugovor za izgradnju dalekovoda 110 kv u južnoj Albaniji u vrijednosti 33 miliona KM.
Ugovor za izgradnju dalekovoda South Albania/Lot 2 između Energoinvesta d.d. Sarajevo i OST Albania (Elektroprenos Albanija) potpisat će čelnici ovih kompanija.
Oficijelni investitor ovg projekta je njemačka razvojna banka KfW sa kojom je Energoinvest prethodno obavio pregovore.
Za ovaj posao Energoinvest je zvaničnu potvrdu o pobjedi na tenderu dobio u novembru prošle godine.
Nedavno je direktor Energoinvesta Enes Čengić obznanio da je ova komapnija za samo mjesec dana dobila poslove u vrijednosti 70 miliona KM.



Gura se pomalo.
yugo
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2012, 12:37

Re: Energoinvest

Post by yugo »

Krenula realizacija, a cijena i dalje u debeloj stagnaciji... :idea:

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/12910 ... aniji.html
stocks_no_more
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2012, 12:07

Re: Energoinvest

Post by stocks_no_more »

Da li ko zna da li barem kod izgradnje ovih dalekovoda koristi Energoinvest domaće inpute (Dalekovodi sa Alipašinog mosta ) ili sve materijale 100% nabavljaju u inostranstvu a oni rade samo inženjering ?
Sabur2
Posts: 1849
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

stocks_no_more wrote:Da li ko zna da li barem kod izgradnje ovih dalekovoda koristi Energoinvest domaće inpute (Dalekovodi sa Alipašinog mosta ) ili sve materijale 100% nabavljaju u inostranstvu a oni rade samo inženjering ?
Koliko znam, TDS je otpao ovdje iz meni potpuno opravdanih razloga.
yugo
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2012, 12:37

Re: Energoinvest

Post by yugo »

Ko o čemu Avaz o Energoinvestu, sve mi se iza ovog nešto krije :?: :?: :?:
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Energoinvest

Post by proleter »

Misliš na ovo :
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... i-britance

Krije se kriminal, kao i u FDS, Bosnalijeku, Sarajevo osiguranju, Hidrogradnji, BH Telekomu, Elaktroprivredi...
Sve dok ijedna dionica bude u vlasništvu države. Ili "države".
panzer
Posts: 11945
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Ne znam kakav je tu kriminal. Ako je sud presudio onda je teško nešto uraditi. Sad, kažu da su "blizu dogovora" a to blizu znači da su im ponudili benzinske pumpe u hrvatskoj. A Sinochem opet te benzinske nudi drugima samo da se riješi na bilo koji način. One su vrući krompir i niko nema volje da se upusti u spor sa hrvatskom državom oko traženja zemljoknižnih izvadaka i sličnih stvari.
Post Reply