Elektroprivreda BIH

panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Upravo tako. Mislim da je za to dovoljna odluka na sjednici vlade.
Nisam siguran da mogu tek tako posezati u budžet entiteta.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Pa lakše im je posegnuti u budžet i to isplatiti nego ovo što ti kažeš. Ne kažem da je ispravnije, nego lakše. Njima. A za ovo što ti predlažeš ipak treba nekog znanja, a oni ga nemaju. A u zadnje dvije sedmice su emitovali obveznica i trezorskih zapisa u iznosu 60 mio KM tako da im para trenutno ne fali. A i vazda mogu povući višak para iz PIO fonda kao što su već uradili, iako je i to nezakonito. Ali davno su oni rekli, znamo da nije u skladu sa zakonom ali nama se žuri...
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Avdo sve objasnio da se mi ne mučimo :)

https://istraga.ba/rudari-su-ponovo-na- ... a-naplatu/
Kenanhr
Posts: 1
Joined: 27 Mar 2024, 17:03

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Kenanhr »

Pozdrav svima, vec duze vrijeme pratim forum, a do sada nisam komentarisao. Samo da se ukljucim u ovu diskusiju vezano za EPBIH, kao dionicar, ovo sto rade je kriminalno i ne mogu da shvatim kako je ovakva firma dovedena do ove faze. Mnogi na forumu vec duze vremena prognoziraju strmoglavi rast i slazem se da bi moralo doci do toga, ali sada je evidentno da mora doci do ogromnog zaokreta u politici poslovanja firme, a koliko mi kao manjinski dionicari mozemo uticati ostaje da se vidi.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Samo je bitno da ova uprava ne napusti pozicije bez posljedica. Moraju biti krivično gonjeni.

A sama elektroprivreda je too big to fail. Kada dođe vrijeme, tupavi političari će izdvojiti pola entitetskog budžeta samo da firma opstane. A onda će vidjeti da se mora raditi na zdravim osnovama i zdravoj logici.

Dok god imaju 1700 MW proizvodnih kapaciteta, nema brige. Cijena dionica je svakako kao da je firma već odavno fail tako da je ovo prilika za kupovinu. To se radi kada situacija izgleda najcrnja.
brzi
Posts: 2494
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Sitna buranija wrote: 28 Mar 2024, 00:04 Avdo sve objasnio da se mi ne mučimo :)

https://istraga.ba/rudari-su-ponovo-na- ... a-naplatu/
Konačno članak kao da smo ga mi pisali.
Trezvenjak
Posts: 117
Joined: 24 Jan 2023, 12:00

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Trezvenjak »

Jos samo da je bar malo okrivio i one koji su glasali za amandmane, jer nije to tadasnja opozicija mogla sama usvojit.
panzer
Posts: 11906
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

A što se "drug avdo" nije dotakao najbitnije tačke i tamo gdje se gubi najviše sredstava. Zato što je i on jedan od populista. Isto je to sve, samo drugi ćurak.
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 28 Mar 2024, 08:55 A što se "drug avdo" nije dotakao najbitnije tačke i tamo gdje se gubi najviše sredstava. Zato što je i on jedan od populista. Isto je to sve, samo drugi ćurak.
Ipak "drug Avdo" ovdje piše sve suprotno od onog što "populus" želi pročitati. I paradoksalno, ali upravo je drug Avdo, stari sdp-ovac, jedan od rijetkih novinara koji konstantno sa argumentima kritikuje ovu nametmutu vlast i njihov izbor kadrova, i ide kontra onoga što je mainstream trenutno u medijskom prostoru...
Sitna buranija
Posts: 2010
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Trezvenjak wrote: 28 Mar 2024, 08:18 Jos samo da je bar malo okrivio i one koji su glasali za amandmane, jer nije to tadasnja opozicija mogla sama usvojit.
Pa to su Konaković i Žuljević i predložili populistički da otežaju Novaliću, Džindiću i Andeliji, ne razmišljajući o posljedicama. A već tada se nazirala današnja koalicija.
Post Reply