Elektroprivreda BIH

brzi
Posts: 2498
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Izjavio direktor,..
https://www.zenicablog.com/rudarima-rmu ... buducnost/

“Da budem iskren, riješili smo i Program zbrinjavanja viška radnika, koji je proveden u RMU Zenica. Ukupno je, kroz te pozajmice, zbrinuto 199 rudara. Tako da je EPBiH, u ovom trenutku, ispoštovala sve svoje obaveze preka RMU Zenica. Ono što je problem u RMU Zenica, jeste da je u ovom periodu proizvodnja bila na procentu 32 posto. Ono što je dobro iz svih ovih pozajmica, jeste da smo, u prva dva mjeseca ove godine, uspjeli podići proizvodnju u ostalim rudnicima i, vjerujte mi, nije mi žao, svu energiju koju sam utrošio u ovom periodu, do sada – a trošio sam najviše na rudnike. Barem za ostale rudnike, napravili smo pomake. Mi ne odustajemo ni od Rudnika Zenica i nije fer ni korektno da kažemo da odustajemo, ali, usitinu, za ovako složen problem- koji datira desetinama godina unazad, ne možete riješiti na ovom, današnjem sastanku. Ostajemo privrženi, sastajat ćemo se, ako treba svaki dan i iznaći ćemo rješenje. Rudnici i rudari RMU Zenica ne trebaju da brinu za dvije plaće, iznaći ćemo rješenje i za to, ali to mora imati i zakonsku osnovu i finansijsku osnovu"
Trezvenjak
Posts: 117
Joined: 24 Jan 2023, 12:00

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Trezvenjak »

Zakonska osnova
Donosenje plana gdje jasno pise da za realizaciju planiranih ulaganja fali 392,4 miliona KM :lol: :P
Dejan118
Posts: 236
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Dejan118 »

Trezvenjak wrote: 14 Mar 2024, 19:28 Zakonska osnova
Donosenje plana gdje jasno pise da za realizaciju planiranih ulaganja fali 392,4 miliona KM :lol: :P
Alan Ford
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Elektroprivreda BIH

Post by slavuj »

Prva stvar za koju treba tužiti su ove pozajmice rudnicima.Konkretno pozajmice rudniku Zenica,unatoć činjenici da su znali da iste ne mogu vratiti.
Prije nekoliko dana sam negdje pročitao da u RS sude nekom zbog toga
Sude čak i onima koji su primili te pozajmice a znali su da ih ne mogu vratiti.
Ako je odluku o pozajmici donijela Skupština društva,direktor je to morao spriječiti.
Uostalom i u današnjim izjavama ovaj vd direktora kaže da za pozajmice više nema zakonskog osnova.A zapravo nikada ih nisu ni imali.
Naravno uz Tužbu ide i zahtjev za mjerama zaštite,Zabrana svih vrsta pozajmica pravnim i fizičkim licima.Za početak je ovo dosta.
Na Skupštini im svakako to treba reći.
Eksterne nabavke i odluke o prodajnim cijenama nižim od proizvodnih,idu poslije.
Hajdmo sad razmisliti o ovome!
panzer
Posts: 11913
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Sve im to treba saopštiti na skupštini.

Svaki dan se stvara čisti gubitak od najmanje 500.000 KM.

Svaki dan koji se izgubi je korak bliže raspadu firme. I ovo dijeljenje para neradnicima po rudnicima je dodatno ubrzanje.

Vrijeme curi.
Sitna buranija
Posts: 2011
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sitna buranija »

Ja ću se sutra otići prijaviti za skupštinu, osim ako mi ne iskrsne nešto nepredviđeno...
brzi
Posts: 2498
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Za godinu dana su skrsili 150 miliona gotovine i jedan depozit kod banke od skoro 50 miliona.
Dok ne dotaknu dno neće stati.
Ne mogu se rashodi tjerati u nedogled a odricati se prihoda.
Ja sam dobio potvrdu za skupsitinu.
Nadam se da ćemo se vidjeti za dvije sedmice.
Treba pozvati i Vladu na skupsinu, ne jednog predstavnika nego cijelu Vladu FBiH.
brzi
Posts: 2498
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Sitna buranija wrote: 15 Mar 2024, 00:05 Ja ću se sutra otići prijaviti za skupštinu, osim ako mi ne iskrsne nešto nepredviđeno...
Dobro bi bilo, dobro bi bilo da nas bude bar 50.
Da im damo do znanja da nam nije svejedno.
Ruse Elektroprivredu, ruse vjeru da vrijedi uloziti u bilo sta o cemu drzava odlucuje.
montypython
Posts: 3854
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Zanimljivo, danas je bio kupovni nalog od par hiljada komada na 10,5 KM što je +4% na dosadašnju cijenu od 10,1 ali nije se realizovalo jer niko nije htio da proda po toliko. Čim ovi likovi što na silu prodaju pauziraju na par dana, cijena na regularnom tržištu bez manipulacija odmah teži ka gore i to brzo. Sasvim je jasno šta će se desiti kad "prodavci" ispucaju šta imaju i manipulacija prestane.
Post Reply