Elektroprivreda BIH

panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Nije to tvoj fond. To je privatni fond jednog lica a svi ostali su posmatrači.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Ništa, ko i do sad.
I dalje je problem izostanak dogovora oko turbine. A čak i da se ranije sve pokrenulo na gradilištu pitanje koliko bi se tražilo po aneksu ugovora jer je izvođenje građevinskih radova poskupilo isto kao i sve ostalo.
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Sad bi trebalo tzv Energetsku Zajednicu tužiti za blokadu cijelokupnog procesa, izgubljenu dobit, štetu nanesenu građanima BiH, duševne boli i sve što iole dobar pravnik može smisliti. A lično mislim da je stvarni nastavak nemoguć dok god likovi koji provode zelenu agendu nisu u zatvoru ili na vješalima, od Schwaba naniže. Iako se raspadaju još nisu gotovi. A toga neće biti dok god mi ovdje nemamo vlastitu suverenost, dočekujemo kojekakve Ursule kao oslobodioce umjesto onako kako se dočekuju okupatori.
https://www.energy-community.org/aboutu ... /team.html
Evo im tima, u tzv energetskoj zajednici, pogledajte samo kakvi nam likovi kroje energetsku i ekonomsku sudbinu, skupina nedoraslih NVO balavaca. Pa mi u svakoj pojedinačnoj TE ili HE imamo po 10 ljudi stručno i intelektualno jačih od ovih. Naravno to su samo lutke na koncu moćnijih likova, isto kao i ovi naši zeleni i slični. Zamislite da je neko Titi rekao 50 ili 60 ih da ne gradi elektrane, puteve mostove i tunele zato jer se to eto nekome na Zapadu (ili istoku) ne sviđa.
Markodj
Posts: 118
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Markodj »

https://www.rtvbn.com/4038490/oboren-te ... miliona-km

Evo Elektrokrajina daje za ocitanje brojila 6,5 mil, noze zaposlođiti 100 ljudi da narednih 10 godina ocitava brojila. A sta je sa radnicima njihovim koji sao leze. Ovako odoese pare malih akcionara u privatne dzepove
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Hajde da vidimo

Image
montypython
Posts: 3790
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Koliko se ja razumijem, padajuća crvena linija koja je bila nekadašnji otpor sad bi trebala biti podrška. Uz to i zelena rastuća linja takođe je otpor i trebalo bi da se cijena "odbije" od nje ako bi uopšte i došla do nje. Tu bi bila osnova za sljedeći jači skok na više. To što se tiče tehničke analize, bar kako ja to vidim, neka me neko koriguje ako griješim. Što se tiče fundamenata stvar je jasna, trebalo bi sve biti bar X 5. Tako bi i bilo na likvidnom tržištu kad ne bi bilo manipulacije i prodaje po cijenama koje nemaju veze bilo kakvom logikom. I da ima više kupaca koji se razumiju. Ako se dobro sjećam prema onom prošlom dijagramu kad je otišlo do 20 KM i više, trebalo je da se korekcija zbog prebrzog rasta završi na oko 18 najniže, i tu konsoliduje prije novog skoka, ali ovi su manipulacijama skinuli još niže, po čemu i prepoznajem da je manipulacija.
indikator
Posts: 212
Joined: 11 Jul 2021, 06:38

Re: Elektroprivreda BIH

Post by indikator »

Obavještavamo potrošače toplotne energije iz sistema daljinskog grijanja Kakanj da je u ponedjeljak 30.1.2023. godine došlo do obustave isporuke toplotne energije zbog tehničkih problema na postrojenjima Termoelektrane Kakanj.
Intenzivno se radi na rješavanju problema na postrojenjima Termoelektrane Kakanj kako bi se ponovo uspostavila isporuka toplotne energije za sistem daljinskog grijanja Kaknja. Prema najavama, radijatori bi ponovo mogli biti topli u popodnevnim satima
Hoce to kad nemas dovoljno uglja pa ti samo jedan blok radi u zimskim danima, pa kad on ispadne moras cekati pola dana dok se ne potpali drugi blok.
Predpostavljam da je blok od 230MW ispao jutros a da sad ulazi blok od 110MW.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Opet " istraživačko novinarstvo".

Sedmično jednom.
Post Reply