Bosnalijek

panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Da vidimo hoće li ovo potaknuti sve prodajne naloge da se pomjere niže ili će ostati na svojim pozicijama.
Profesor70
Posts: 84
Joined: 23 Jun 2021, 17:44

Re: Bosnalijek

Post by Profesor70 »

Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu. Pratio sam ga redovno, i ovim putem želim da se zahvalim svim forumašima na kvalitetnim postovima koji su mi umnogome pomogli kod donošenja pojedinih odluka.
Što se tiče zadnjeg panzerovog posta, mislim da je ovo sa prodajnim nalogom od 24,35 navlačenje i da ima još mogućnosti da ide preko 25.
panzer
Posts: 11799
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Više faktora tu utiče. Zavisi šta su ciljevi kupca. Ako je ostvario planirani iznos onda više neće kupovati. Ako je zacrtao ovu cijenu i da je ne pređe ma makar i ne preuzeo ono što treba onda će ostati ovako. A moguće je da bi dao i više ali da je u stisci s vremenom. Pošto u skorije vrijeme neće biti nikakvih skupština za odlučivanje, faktor hitnosti ne znači puno.

A s druge strane, prodaje se i po 40-50.000 što je po 0,5% što znači da su vlasnici sa većim udjelima zadovoljni i ovim. A treba računati i na faktor stvaranja privida cijene i ponude na tržištu pa da ekipa iza i oko skrbnika prebaci između sebe.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Ko kupuje ovo danima?
slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Po promjenama na rvp,prvih deset,do sada je kupovao neko ko stoji iza skrbnika Sber bank i gospodin JAMP iz Slovacke,ili Ceske..
Danas je vecina dionica aplicirano,pa je moguce da su i neke prekomande.
Uglavnom vec uhodan nacin kupovine,poput potkivanja konja obrnuto okrenutim podkovicama.Poznat rukopis.Valjda sa nekom svrhom.
U svakom slucaju,dobro je da ima kupac.Pa neka proda onaj ko smatra da treba!
Profesor70
Posts: 84
Joined: 23 Jun 2021, 17:44

Re: Bosnalijek

Post by Profesor70 »

Za običnog smrtnika koja planira da ovdje nešto zaradi, postoje dvije opcije.
Prva, ako kupuje AS, ili neko u njegovo ime, da bi vremenom dobio većinu na skupštini, mislim da cijena neće ići radikalno gore.
Druga, ako kupuje neko po ovim cijenama, nezavisno od njih, onda dionica ima potencijal da ide i preko 35. Ne tako brzo, ali sigurno hoće.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

25.6.2021 08:02 | Indikator.ba
Slovački JAMP r.r.o. povećao je procentualno učešće u sarajevskom Bosnalijeku, izvještava Indikator.ba.

Ova kompanija je udio u najvećoj bosanskohercegovačkoj farmaceutskoj kompaniji povećala sa 5,75 na 5,83 posto.

Dionicama Bosnalijeka trgovano je juče u vrijednosti 1.433.198,74 KM u sklopu 17 transakcija, a kurs je doživio pad od -0,96 posto na 25,04 KM.

JAMP je u prošloj godini kupovao dionice Bosnalijeka i uvećavao procentualno učešće u ovoj kompaniji, a nakon višemjesečne pauze ponovo se aktivirao.

JAMP s.r.o. je kompanija koja posluje u industriji mašine i opreme, kao i vrtlarstva i hortikulture. Sjedište joj je u gradu Ilava.
Facebook Twitter
Pa nije baš nešto povećao ako neko drugi nije kupovao ili je bilo prebacivanje .
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Kada je riječ o Sarajevskoj berzi, najveće promete u prošloj godini ostvarile su dionice koje su uvrštene u kotaciju i indekse SASE, kao kompanije koje karakterizuje veća likvidnost i dividendna politika. Među top pet kompanija kojima se najviše trgovalo na SASE su Bosnalijek (oko 13,5 miliona KM), Energonova (oko 10,7 miliona KM), ZIF Prof Plus (oko 10,4 miliona KM), BH Telecom (oko 8,9 miliona KM) te JP Elektroprivreda BiH (oko 8 miliona KM).
Koliko vidim Bosnalijek je bio u centru trgovine treba samo vidjeti na registru koje povećao a ko smanjio učešće.
Sabur2
Posts: 1832
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Jel vam legla uplata dividende?
Profesor70
Posts: 84
Joined: 23 Jun 2021, 17:44

Re: Bosnalijek

Post by Profesor70 »

Meni jeste.
Post Reply