Bosnalijek

belse
Posts: 66
Joined: 09 Dec 2021, 10:06

Re: Bosnalijek

Post by belse »

Detaljno opisano
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Hoce li JAMP nastaviti kupovati dionice i jos samo da saznamo ko je iza skrbnickog kod sberb banke pa da se sve kompletira
panzer
Posts: 11878
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Smanjili su broj radnika prema ovom kvartalnom izvještaju.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Bosnalijek d.d. Sarajevo ostvario je za period januar-septembar 2021. godine dobit od 2,27 miliona KM, pokazuje finansijski izvještaj kompanije objavljen na Sarajevskoj berzi.

Dobit će višestruko veća u odnosu na isti period prošle godine kada je iznosila 102.544 KM.

Bosnalijek je za devet mjeeci 2021. povećao poslovne prihode na 74,29 miliona KM, sa 73,83 miliona KM godinu ranije. Istovremeni, poslovni rashodi narasli su na 79,69 miliona KM, nakon 73,67 miliona KM za devet mjeseci 2020. godine.

Kompanija je imala dobit od finansijskih aiktivnosti 5,05 miliona KM, a na što su prije svega uticale pozitivne kursne razlike.

Bosnalijek je na kraju septembra zapošljavao 643 radnika, nakon 717 u istom periodu lani.

Posljednji put dionicama Bosnalijeka trgovano je 1. decembra 2021. godine po cijeni od 35,50 KM

Dobri poslovni prihodi samo je pitanje kako će se ovi poslovni rezultati odraziti na dalji razvoj događaja kad je šef u pritvoru .
panzer
Posts: 11878
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 25/type/50

Evo obavijest.

Kursna razlika je vd direktora.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

HANS wrote: 16 Dec 2021, 16:48 Bosnalijek d.d. Sarajevo ostvario je za period januar-septembar 2021. godine dobit od 2,27 miliona KM, pokazuje finansijski izvještaj kompanije objavljen na Sarajevskoj berzi.

Dobit će višestruko veća u odnosu na isti period prošle godine kada je iznosila 102.544 KM......

Dobri poslovni prihodi samo je pitanje kako će se ovi poslovni rezultati odraziti na dalji razvoj događaja kad je šef u pritvoru .
Ovo poslovanje i nije bog zna kako.Jer,kada bi na kraju godine dobit iznosila dvostruko to bi bilo samo 2,3 posto na kapital.Treba imati u vidu da je kapital vise od 186 miliona,dakle duplo bise od osnovnog .U njemu je i bise od 40 kiliona nerasporedjene dobiti i 8,5 miliona fantomske dionicke premije.
Spranca iz FDS,dio kapitala se ne rasporedjuje da bi se drzao utisak o manjoj vrijednosti drustva.U Fds je direktor ,zajednk sa svojim zastitnicima,tvrdio da je to,neraspotedjena dobit,samo racunovodstveni pojam.,Ovi dakle u prikazivanju nize vrijeenosti drustva,nisu se bas nimalo odmakli od FDS.
Ne razumijem ovo posljednje ovog branitelja lika i djela pajserasa.Ne znam sta je zapravo tu pitanje.Mozda je htio pitati kako ce se cinjenica da je sef u pritvoru odraziti na daljnji razvoj dogadjaja.,odnosno na poslovne rezultate.
Bilo je prije na ovom forumu dosta onih koji su mislili da ce sve stati,sve propasti,kad ode Arslanagic.I nista se od toga nije desilo. Bilo je nekih i pomaka u poslovanju ,doksu se uhOdavali pajserasi.
A onda,kada su svi tokovi stavljeni pod kontrolu,sve je postalo rutina.
Nastavili su rabotu predhodne garniture,i usavrsili je.I definitivno krenuli u preuzimanje drustva.Tuzilastbo sada tvrdi da su to radili parama drustva.
A sto se mene tice,ja sam uvijek tvrdio da ti sa Malte mogu na skupstinu doci i tranvajem.
Dobri i konstantni E.Dizdar se na to smijesio i pitao me od kud znam da on stanuje na Malti.
Ova Obavijest o prenosu ovlastenja za zastupanje na finansijskog direktira,nije me bas obradovala.
Finansijski je ,po meni ,morai primjetiti odliv novca iz firme.
A to je li primjetio,sigurno zna Tuzilastvo.
Sada su na potezu ovi sto su kupovali u posljeenje vrijeme.Valjda oni imaju nekakav plan,valjda ce uskoro ta skupstina na kojoj bi oni pokazali koliko i sa kim,kontrolisu diinica.
Cujem da se okolo ozbiljno radi na prikupljanju glasova.Kao da postoje dvije struje,mada se to jos ne zna.
Ali svakako treba startati cim prije.Treba Bosnalijek zastititi i od ostataka u upravi i Nadzoru.I u procesu rada,svakako.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Molio bi te da mi postaviš post gdje nekoga branim,samo sam postavio pitanje a ti ko titina udba za riječ odmah osuđuješ.Nismo svi u šeheru i nemamo svi iste informacije doduše i ovi gore nisu iz šehera nego došli iz provincije zato vi nas nas nerazumijete i kad postavimo sasvim logično pitanje.I na kraju i ova berza funkcioniše po istoj toj logici.
Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Evo, napravilo se trgovanje sa -10% za novi kurs, tako da sljedeće moze da se radi na 28,80.

Vjerujem da je jasno kuda ovo vodi i da je bilo jasno i kako ce se prica zavrsiti i onda kad je raslo po 10% dnevno.
Post Reply