Bosnalijek

žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

crveni slobodno komentiraj do kraja.... ja iznosm samo činjenice kao mali dioničar
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@panzer.
Ukoliko se desi taj scenarij pa da Haden bude imao svih 5, moguce, jer ovi ne mogu skupiti koliko im treba, možda i odustanu. U tom slucaju kada dodje do rekonstrukcije vlade, a desiti ce se i to, Haden ce ustupiti vladi 2 mjesta. Haden ponavlja non-stop da žele sa vladom zajedno, samo da se ispoštuje vlasnicka struktura. Problem u citavoj situaciji je 5-6 trenutnih rukovodilaca, Arslanagicevaca, tako da se njhovi interesi poklopili sa Trhuljevim u vidu zajednickog "neprijatelja". to je to.
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

crveni nisam mislio ni sa kim na ovaj način polemisati , jer mene interesuju moje dionice i buduća dividenda, neman ni savjetnika ni tutora, a ti možeš komentirati konstruktivno ako želiš, a to hinjski , sve o govori o tebi , ako si baš laf možemo da razgovaramo gdje želiš u BIH , da se uvjeriš da niti sam hinja niti imam tutora , BUJRUM
Sabur2
Posts: 1845
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Klis wrote:@panzer.
Ukoliko se desi taj scenarij pa da Haden bude imao svih 5, moguce, jer ovi ne mogu skupiti koliko im treba, možda i odustanu. U tom slucaju kada dodje do rekonstrukcije vlade, a desiti ce se i to, Haden ce ustupiti vladi 2 mjesta. Haden ponavlja non-stop da žele sa vladom zajedno, samo da se ispoštuje vlasnicka struktura. Problem u citavoj situaciji je 5-6 trenutnih rukovodilaca, Arslanagicevaca, tako da se njhovi interesi poklopili sa Trhuljevim u vidu zajednickog "neprijatelja". to je to.
Ovo je ono što sam rekao par puta. Haden mora biti u dobrim odnosima sa okruzenjem. Nemaju oni problem sa minstrom, nego ministar i njegova stranka imaju sa Hadenom.
Ulaskom vlasnika koji je dao zivu lovu za svoj ulazak, nestaje prostor za pljacku i ispumpavanje.
To ne odgovara - znamo kome.
Haden sad sve i da postavi komplet upravu po svom ceifu, bice pod prismotrom ostalih dionicara. Stetni ugovori, niske cijene lijekova za Rusiju, isprovocirace reakciju. Bice brzo i izbori kod nas, pa ce jedan ili drugi ovan otpasti iz igre. Haden da bi zastitio svoju investiciju mora kupiti vecinsko vlasnistvo i za to mora postati podoban kupac.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Sabur2
To su radnici i prepoznali i zato su na Hadenovoj strani.
To ponavljam non-stop na ovom forumu, zbog toga sam se i ukljucio u raspravu.
Citam ovdje, neko rece Haden podigao 50 mil. KM kredita u BiH i sa tim parama kupio dionice. Znaci danas napravili fond,sutra otišli u banku, i banka odmah evo vam 50 mil. KM bez ikakvih garancija.Koje nebuloze, dragi bože. Pa kod nas da bi ti dali 1000 km kredita, moraš bankama pokazati koliko kašika u kuhinji imaš. Kakvi ce biti kad preuzmu poslovanje to cemo vidjeti, vrlo brzo. Slažem se u potpunosti sa Sabur2 da Hadenu, zadnje što im treba su manipulacije.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Cengic i ekipa su izgleda opet bili kod Melihe, pripremaju taktiku za sutra da se valjda pokusaju izvaditi jer od te Skupstine nema nista. Dodatno se zele vaditi tako sto hoce da skrenu paznju sa cinjenice da su skupili MIZERNO MALO DIONICA STO ZNACI DA IH JE APSOLUTNA VECINA RADNIKA PA I MALIH DIONICARA IZVAN BOSNALIJEKA ODBILA ZAUVIJEK pa sada zele da svima zamazu oci tako sto ce napadom na Haden pokusati skrenuti pricu.

Vidjet cemo sta su dogovorili, sve ono sto Cengic izjavi sutra medijima (a moram priznati da se dobro gura da ga saslusaju!) ce u stvari biti ono sto su dogovorili sa Melihom. Ovo pisem samo da vide da se sve zna!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Imam pitanje za "Premijera", pardon "SAVJETNIKA MINISTRA" iako je nestao sa lica zemlje izgleda, al sam siguran da redovno cita. Sta kazes na uplate sa Kajmanskih ostrva za izgradnju Al Shidi centra na Marindvoru? Jeli to ono javno i transparentno poslovanje o kojem si govorio?
montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

zeleni.2012 wrote:Cengic i ekipa su izgleda opet bili kod Melihe, pripremaju taktiku za sutra da se valjda pokusaju izvaditi jer od te Skupstine nema nista. Dodatno se zele vaditi tako sto hoce da skrenu paznju sa cinjenice da su skupili MIZERNO MALO DIONICA STO ZNACI DA IH JE APSOLUTNA VECINA RADNIKA PA I MALIH DIONICARA IZVAN BOSNALIJEKA ODBILA ZAUVIJEK pa sada zele da svima zamazu oci tako sto ce napadom na Haden pokusati skrenuti pricu.

Vidjet cemo sta su dogovorili, sve ono sto Cengic izjavi sutra medijima (a moram priznati da se dobro gura da ga saslusaju!) ce u stvari biti ono sto su dogovorili sa Melihom. Ovo pisem samo da vide da se sve zna!
Pa evo slušamo i vas pa što ne bi i njega saslušali. Odakle ti znaš da ih je "apsolutna većina radnika pa i malih dioničara izvan Bosnalijeka odbila zauvijek". Ovdje se bacaju pretpostavke šta će neko sutra reći i kritikuje ga se za to što još nije ni izrečeno.
Taman sam pomislio pa dobro eto bilo bi prihvatljivo i 2+2+1 s tim da Vladinih 2 budu 1 Nikšićev i 1 Trhuljev pa nek motre jedan drugog (s tim da je to ustvari 3+1+1), odnosno neka motri svako svakoga, manje će se krasti, kad počnu ovakvi agresivni komentari i svako opet zauzima odbrambeni stav. Mislim da je Hadenu vaše hvaljenje naškodilo jednako koliko i ono brljanje na berzi
zeleni.2012 wrote:Imam pitanje za "Premijera", pardon "SAVJETNIKA MINISTRA" iako je nestao sa lica zemlje izgleda, al sam siguran da redovno cita. Sta kazes na uplate sa Kajmanskih ostrva za izgradnju Al Shidi centra na Marindvoru? Jeli to ono javno i transparentno poslovanje o kojem si govorio?
Kakve veze ima to sa Bosnalijekom?
A šta je problem sa uplatama sa Kajmanskih ostrva? Je li bi možda bile bolje isplate? Je li možda g Mišković poželjniji ulagač? Je li možda problem što se gradi toranj blizu jednog drugog tornja (Tornjakovog tornja) koji ionako muku muči sa iznajmljivanjem bezbrojnih kvadrata pa onda ko god se usudi da se primakne na kilometar dobije tretman naslovnicama u Avazu na godinu dvije.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Zna li iko hoce li uspjeti nagurati na 1% na sutrašnjoj skupštini. Možda sa Cengicem i hoce.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@ montypython
Odgovor broj 1: Trhulj ne zeli da se dogovori sa Niksicem bas zato jer mu ne odgovara 1+1 i zato uopste ne trazi zvanicno od Niksica sjednicu vlade na temu Bosnalijeka. Ja ne hvalim Haden, iznosim cinjenice. Procenti dionica koje se skupljaju kroz punomoci odgovaraju apsolutnoj vecini radnika dionicara pa i dionicara izvan Bosnalijeka. Samo nemoj zaboraviti da je ukupno u igri 75% dionica koliko je aktivno. Racunaj od tog broja.

Odgovor broj 2: 2+2=4, sada rijecima, Kajmanska ostrva imaju veze sa SDA pa onda i sa Trhuljem koji se slomi trazeci neku "transparentnost" kod svih koji nisu sa njim, a onda se Kajmani pojavise.
Post Reply