Bosnalijek

acer_5101
Posts: 8
Joined: 14 Sep 2017, 16:14

Re: Bosnalijek

Post by acer_5101 »

Je li se može predati zahtjev za isplatu dividende? Nisam nigdje procitao da su objavili da se predaju zahtjevi
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pretpostavljam da je najveći dio Bosnalijekov
S druge strane, za šest mjeseci 2023. godine u ovu zemlju izvezeno je 1.106.083 kilograma proizvoda ukupne vrijednosti 27.311.087 KM, dok je u istom periodu prošle godine u Rusiju otišao 2.841.551 kilogram, ukupne vrijednosti 18.206.416 KM.

Tako je ove godine za skoro cijeli iznos od uvoza iz Rusije došlo mineralnih goriva, mineralnih ulja i proizvoda njihove destilacije; bitumenskih materija i mineralnih voskova, i to u iznosu od oko 124 miliona KM.

U Rusiju je najviše izvezeno farmaceutskih proizvoda, u iznosu od oko 21 milion KM, pa slijedi izvoz žitarica, brašna, skroba ili mlijeka za 1,6 miliona KM, nuklearnih reaktora, kotlova, mašina, te aparata i mehaničkih uređaja za 1,2 miliona KM.
Dejan118
Posts: 240
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Bosnalijek

Post by Dejan118 »

panzer wrote: 19 Jul 2023, 13:56 Pretpostavljam da je najveći dio Bosnalijekov
S druge strane, za šest mjeseci 2023. godine u ovu zemlju izvezeno je 1.106.083 kilograma proizvoda ukupne vrijednosti 27.311.087 KM, dok je u istom periodu prošle godine u Rusiju otišao 2.841.551 kilogram, ukupne vrijednosti 18.206.416 KM.

Tako je ove godine za skoro cijeli iznos od uvoza iz Rusije došlo mineralnih goriva, mineralnih ulja i proizvoda njihove destilacije; bitumenskih materija i mineralnih voskova, i to u iznosu od oko 124 miliona KM.

U Rusiju je najviše izvezeno farmaceutskih proizvoda, u iznosu od oko 21 milion KM, pa slijedi izvoz žitarica, brašna, skroba ili mlijeka za 1,6 miliona KM, nuklearnih reaktora, kotlova, mašina, te aparata i mehaničkih uređaja za 1,2 miliona KM.
Nuklearnih reaktora???
Ozbiljan članak. Ko u Bosni proizvodi nuklearne reaktore ?
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Premijer Nikšić i njegov prijatelj Uzunović,izgleda da se konačno razilaze.
Nakon što su zajedno čekali gospodina Hadena,nakon što su ga potom ispratili opet zajedno,sad su se razišli,bar na pitanju kupovine skupocjenih automobila tudjim parama.
Kao što sigurno znate,Nikšić je od toga odustao.
Uzunović ne odustaje.
Prvo je odlučio da se dividenda isplati uposlenicima,da bi lakše provarili kamion sa pet Volvo terenaca,kad bahne u krug Bosnalijeka.
Baš ga briga za zakonsku odredbu o ravnopravnosti dioničara,o čemu ću se propitati na sudu.
Elem,jedan dan su u Jukićevu dovezli tih pet Volvo terenaca,za prvih pet Uzunovićevih suradnika,kaže prića uposlenika.
Za one niže rangirane kupljeni su neki drugi. Neko,kažu,vozi i terenca od onog što se već dugo zadovoljava šetnjom u krugu,umjesto vozanja.
Nikšić se dakle i mijenja,možda i odustane od jarana,ali Uzunović ne odustaje.Vrlo drsko je pokazao šta on misli o dioničarima Bosnalijeka.Na isti način ih tretira od momenta kada je upajserisao u krug fabrike.
Ne znam kako tretira ove velike,ne znam da li je njima isplatio dividendu kad i uposlenicima,ali mi mali ćemo se načekati.
Ako njega konačno ne optuže,onda mi trebamo tužiti.
Kripto
Posts: 13
Joined: 18 Jan 2023, 21:38

Re: Bosnalijek

Post by Kripto »

slavuj wrote: 01 Aug 2023, 09:51 Premijer Nikšić i njegov prijatelj Uzunović,izgleda da se konačno razilaze.
Nakon što su zajedno čekali gospodina Hadena,nakon što su ga potom ispratili opet zajedno,sad su se razišli,bar na pitanju kupovine skupocjenih automobila tudjim parama.
Kao što sigurno znate,Nikšić je od toga odustao.
Uzunović ne odustaje.
Prvo je odlučio da se dividenda isplati uposlenicima,da bi lakše provarili kamion sa pet Volvo terenaca,kad bahne u krug Bosnalijeka.
Baš ga briga za zakonsku odredbu o ravnopravnosti dioničara,o čemu ću se propitati na sudu.
Elem,jedan dan su u Jukićevu dovezli tih pet Volvo terenaca,za prvih pet Uzunovićevih suradnika,kaže prića uposlenika.
Za one niže rangirane kupljeni su neki drugi. Neko,kažu,vozi i terenca od onog što se već dugo zadovoljava šetnjom u krugu,umjesto vozanja.
Nikšić se dakle i mijenja,možda i odustane od jarana,ali Uzunović ne odustaje.Vrlo drsko je pokazao šta on misli o dioničarima Bosnalijeka.Na isti način ih tretira od momenta kada je upajserisao u krug fabrike.
Ne znam kako tretira ove velike,ne znam da li je njima isplatio dividendu kad i uposlenicima,ali mi mali ćemo se načekati.
Ako njega konačno ne optuže,onda mi trebamo tužiti.

Ponovo i zadnji put Vas upozoravamo da ne iznosite teorije zavjere,dezinformacija i ostalih nebuloza bez da to možete dokazati .Nikakvi terenci nisu ušli u krug firme na nekakvom kamionu koji je plod nečije fatamorgane a Vaše lakomosti i povodljivosti kroz pokušaje dezavuisanja drugih dioničara.Za klevetu ćete sigurno biti malo više pažljiviji u Vašem pisanju po ovom forumu.Imate pravo na mišljenje,stav ,zaključak ali tek nakon provjere informacija kojih vi očito nemate.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Kada je do mene došla ova prića uposlenika,naravno da sam pokušao provjeriti .Nazvao sam broj sekretara ,društva,mada mi se u protekloj godini nikada nije javio na taj broj.I ovog puta je ostao dosljedan.Na nekom drugom broju u Društvu do sada nisam nikada dobio nikakvu informaciju.Prića uposlenika mi je potvrdjena od osobe za koju sam znao da ima kontakte u Bosnalijeku..Daljnja provjera ne bi imala smisla,jer dva tužilaštva već godinama gore nešto provjeravaju,pa ništa.
E sad dozvoljavam mogučnost da su pogriješili u tipu vozila,a da su sve ovo izmislili ,ne vjerujem.
Istina i ja sam se pitao zašto baš ova marka,jer sam znao da su gore dosada računi svodjeni na nekom tipu vozila koja distribujira neko od poznatih.
Što se tiće prijetnje tužbom za klevetu,samo bujrum.To bi bila dobra prilika da se dosta toga provjeri..Skoro sam zabilježio jedno odustajanje tužitelja od tužbe po istom osnovu.
Teorije zavjere su u slučaju Bosnalijeka su potpuno nepotrebne.
Ja već dugo gore svjedoćim dogadjanjima koja su vrlo stvarna ,tako da bi još nekakvo teoretisanje bilo baš viška.U ostalom svi znaju da su dva posljednja direktora i bar jedan dugogodišnji predsjednik NO,pod debelim optužnicama.
Ovih dana sam svjedok da organizirana skupina oko Bosnalijeka,pravi veliki iskorak.Njima više Bosnalijek nije samo cilj,nego i sredstvo za ovladavanjem najvećom firmom u večinskom vlasništvu Vlade.
Sad više nisam siguran ko je u svemu glavni,ali znam da su vrlo opasni po interese dioničara Elektroprivrede,uključujući i Vladu FBiH.
I zbog toga ih valja zaustaviti na vrijeme.Na Bosnalijeku su uvježbali kako upravljati tudjim društvima,u svoju korist prvenstveno.
Dejan118
Posts: 240
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Bosnalijek

Post by Dejan118 »

O kakvim terencima pricate. Nije Bosnalijek građevinska firma i ne bavi se šumqrstvom. Otkud potreba za terencima? Tesko je povjerovati u sve to.
Kako je moguce samo pojedinim dionicarima isplatiti dividendu ?
Imaju li neki dokazi za takve tvrdnje ?
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

To je više interni trač. Uvijek se može naći zamjerka organizacionim troškovima. Vozni park je jedna od tih stvari.

Mene sad više zanima da li se može reći da je cijena u rasponu od 22-25 KM za dionicu solidna za kupovinu.
Nismo dugo napravili neku analizu vrijednosti po finansijskim parametrima.
Dejan118
Posts: 240
Joined: 29 Nov 2022, 04:22

Re: Bosnalijek

Post by Dejan118 »

Ima li kakva opcija da dionicari tuze ove Arslanagice u SAD- u ili u nekoj od saveznih drzava gdje se nalazi imovina .

https://cin.ba/arslanagici-trguju-luksu ... LM71KmgKUT

Ovo je necuveno da zna neko u americi da je ovo kapital koji je pokraden od malih dionicara sigurno bim se sudilo.
panzer
Posts: 11926
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

panzer wrote: 29 Jun 2023, 13:25 Rublja na 95 za EUR. Prošle godine u ova doba bila 57. Jesu li smanjili izloženost prema Rusiji ili hedžirali potraživanja?
Očekivano. Opet ih je ubio kurs.
Post Reply