Bosnalijek

HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Očigledno se borba sa berze prenijela na medije.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Sitna buranija wrote: 25 Aug 2022, 10:27 I tako, ono što Panzer reče, u kursnim razlikama je "poslovni uspjeh" Uzunovića i ekipe, dakle 23,7 mio KM. Bez kursnih razlika, gubitak je 1,6 mio KM. Bravo za Bosnalijek i one koji upravljaju njim... i za sindikat bravo, naravno...
Pogledajte izvjestaje Krke, pa cete vidjeti koliko kod njih kurs Rublje utice na ostvarenu dobit.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Na stranu ova desavanja oko prevlasti, Bosnalijek treba da nam je svima važniji od pojedinaca i grupa.

Pa ako su uspjeli pozitivno poslovati u lošoj poslovnoj situaciji to je vrlo dobra stvar. Makar i preko kursnih razlika i pod uslovom da se može naplatiti.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

I dalje mi nisu jasni ovi iz AS-a, da se ovoliko zezaju oko preuzimanja. Zar stvarno misle da ce ih Uzunovic tek tako pustiti da ovladaju, a on ima priblizno isti broj dionica. Po stoti put kazem zasto AS ako su ozbiljni ne kupe jos nekih 5-10 posto i lagano ko gospoda usetaju u Bosnalijek. Na ovakav nacin protiv ovih izvjezbanih mahera nece nikada. Isto mi nije jasno zasto Uzunovic ne kupi jos dionica i odbije ovaj napad. Sve u svemu namjerila se Lila na Halila, a mozda se i dogovore pa zajedno prodaju Galeniki.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ja sad vidjeh finansijski izvještaj.

Nije loš. Mislio sam da su prihodi padali i da bi bez kursne razlike bili u minusu ali je sve obratno.
Čak su solidno povećali iznos gotovine na računu.
Sitna buranija
Posts: 1985
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

panzer wrote: 25 Aug 2022, 20:15 Ja sad vidjeh finansijski izvještaj.

Nije loš. Mislio sam da su prihodi padali i da bi bez kursne razlike bili u minusu ali je sve obratno.
Čak su solidno povećali iznos gotovine na računu.
Pa bez kursne razlike i jesu u minusu. Nisam detaljno gledao, sutra ću, ali mislim da sam vidio da su im potraživanja rasla više nego prihodi, pa rast prihoda bez naplate i nije baš ohrabrujući.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Koliko su platili kupovinu apoteke?
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

nane wrote: 25 Aug 2022, 18:29 I dalje mi nisu jasni ovi iz AS-a, da se ovoliko zezaju oko preuzimanja. Zar stvarno misle da ce ih Uzunovic tek tako pustiti da ovladaju, a on ima priblizno isti broj dionica. Po stoti put kazem zasto AS ako su ozbiljni ne kupe jos nekih 5-10 posto i lagano ko gospoda usetaju u Bosnalijek. Na ovakav nacin protiv ovih izvjezbanih mahera nece nikada. Isto mi nije jasno zasto Uzunovic ne kupi jos dionica i odbije ovaj napad. Sve u svemu namjerila se Lila na Halila, a mozda se i dogovore pa zajedno prodaju Galeniki.
Moguce je da ima vise razloga zbog kojih se AS i druzina ponasaju bas ovako.
Prvi moguci razlog je sto jednostavno na trzistu nema toliko dionica koje bi se mogle kupiti po cijeni koju ovi smatraju prihvatljivom.
Ocito je da to nije provjereno ponudom vece kupovne cijene.
Ozbiljan razlog mogla bi biti i Libija.Tamo se mozda jos uvijek ne zna od koga se moze kupiti onaj njihov paket.
Ozbiljan razlog mogao bi biti i u "savjetnicima"koji su oko AS-a.
Tamo su skoro svo oni koji su svojevremeno "savjetovali" fodove da prodaju BH Telekom,Elektroprivredu,Solanu,pa i Bosnalijek svojevremeno i da ulazu u dionice Unioninvestplastike,Ozon,Energonovu,Sarajevske pivare.Ili jednostavno da se medjusobno pokupuju od nekih pametnih investitora.
Jer,kvalitet fondova je u njihovom portfoliju.Vazda je bolje imati recimo dionice fondova nakon sto su oni rasprodali svoje BHT,JPES,SOSO,...ili neku drugu likvidnu dionicu,nego tamo neke telekome ili Elektroprivrede,ili banke,ili Osiguranja.
A ta pametna ulaganja su po savjetu ovih koji sada savjetuju AS.
Ocito su to i stajalista vlasnika ovih koji pretenduju na upravljanje Bosnalijekom.
A sto se mene tice,oni bi me mogli natjerati na ono sto Uzunovicu ni Arslanagicu nije nikako poslo za rukom.
Necu valjda morati glasati za Uzunoviceve pomagace.Jer na drugoj strani su dobrim dijelom oni koje sam prije vise od tri godine naznacio kao grupu koja konstantno izvlaci pare iz fondova,ili pak njihovi advokati.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

I dalje stojim pri onoj svojoj: ko s mujom spava upišan ustaje.

Jer je fukara. Da imalo šta zna za ovih 12 godina bi imao milijardu, a druge ne bi oštetio.
Ovako izvukao je nekoliko desetina miliona KM i nema ništa konkretno. Uvalio pare u propalu pivaru i ima hotel.

I odavno AS kupuje njegovu pamet. Pa će ih cijelu godinu mediji razvlačiti i etiketirati a oni će kukati kako se ne poštuju korporativna prava, koja sami krše u svim svojim firmama.

Juče kritikuju sindikat Bosnalijeka. Pa gdje je sindikat u njihovim firmama. Sutra da preuzmu Bosnalijek sindikat više ne bi postojao.
Post Reply