Bosnalijek

panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Znači i Solanu i Vispak su uvalili u dionice....
Kada je u pitanju rad Odbora za glasanje, u dijelu utvrđivanje broja prisutnih dionica koje se nalaze na skrbničkim računima pojedinih dioničara, utvrđeno je da dioničari Solana Tuzla, AS Holding Jelah-Tešanj, Vispak Visoko, Hercegovinalijek Mostar i P. TRADE Sarajevo, uz prijavu za učešće u radu i odlučivanju na sjednici Skupštine, nisu podnijeli i adekvatne potvrde banaka skrbnika o stvarnim vlasnicima vrijednosnih papira u roku ostavljenom u obavještenju o sazivanju Skupštine dioničara.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Znaci polako se steze obruc, ne znam sta cekaju sto nekupe jos par posto i preuzmu rukovodjenje da se rijesi vise ova sapunica.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Valjda bi trebali raspisati tender kako zakon nalaže, ako već imaju namjeru da preuzmu, a ne silovanjem zakona i propisa što neće proći?
Pitajte radnike i male dioničare ovih firmi (Solana, Vispak,.. ) šta oni imaju od ovih dionica Bosnalijeka.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Ima li ili nema sutra skupstine
slavuj
Posts: 1932
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Nema,reko Bogdan.A nema ni one sto ju je zakazao AS za 07.09.Jer nece imati kvorum.Nece doci ovi sto ,izmedju ostalog,vracaju dionicarima prijave preporucenom postom,jer ih nema,firma je na odmoru!?
A onda nece biti ni one zakazane za 19.09.opet zbog kvoruma.Znaci nema odluke o isplati dividende jos najmanje dva mjeseca dana.
Sad mi je tek jasno sto je Uzunovic doveo Bogdana .I ispada da je bio u pravu.
Jer na svaķoj skupstini dodje bar po nekoliko advokata.I skupstine ne bude.
Davno sam citirao natpis sa nekog spomenika na Romaniji.Covjeku koji je strijeljan po sudskoj presudi poslije onog tamo rata
na spomeniku su napisali:Umro u prisustvu vlasti.Eto ideje za natpis na nekakvoj tabli u Jukicevoj.
Jos samo fali izjava nekog od prestavnika medjunarodne zajednice kako ocekuje da se domaci ucesnici dogovore.

PS
Da se ovo nebi protumacilo kao sugestija preostalim diinicarima van ovih sukobljenih,da prodaju dionice,ja objavljujem da cu svoje prodati na tenderu za preuzimanje Bosnalijeka.
ummet
Posts: 335
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Kako smo sijali, tako i žanjemo. Totalni haos. Firma izlistana na berzi se ponaša ko utjerivač dugova - ne javlja se na telefon. I onda se neko pita zašto nema likvidnosti, zašto nema ulagača, zašto ljudi pare u madracu čuvaju ?

Sve su ovo dječiji trikovi ali tužilaštvo i sudstvo plaćeno, pa sve može da ispadne “po zakonu”.

Ovdje jedino da se napravi grupa tipa OZNA i zapisuje sve učesnike u ovim kriminalnim radnjama i njihove pomagače, pa nekad ikad sve lagano po spisku. Al teško i to, narod odlazi. Digli ruke. Otvorio se prostor za Rukfaša i Racio-a da mudruju i sole pamet.

Racio je doduše zaboravio šifru za forum, jer je malo bio u prdekani, al biće novi profil.
panzer
Posts: 11809
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Meni se sviđa situacija.

Oni što su mislili da na berzi i sa preuzetim firmama mogu raditi šta hoće, sada jadikuju i pozivaju se na zakon i transparentnost.

Iskreno najviše bih volio da se popajserišu na ulici jer kriminalac je kriminalac. Aktovka i kravata je samo dio odjeće. Neko ima torbicu i pitbula , neko aktovku i kravatu.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

izgleda jedini nacin da preuzmu je kupovina dionica ili tender. Sto prije to naprave prije ce preuzeti.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

ko da su me poslusali pa poceli kupovati, hajde dignite jos malo cijenu pa da vam i ja svoje prodam
Post Reply