Bosnalijek

slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Koliko kombinacija oko ovog,na prvu mirnog i tihog covjeka.A poceo je davno,jos kao predstavnik u Moskvi.I boga mi dobro se usavrsio u KGB,kako bi rekao Izet Fazlinovic.
Tuziteljica,koju u medijima spominju,vodila je u jednom periodu i istragu oko Hadenizacije.Razgovarao sam s njom tada.Pokazivala je da je poprilicno ovladala ovom materijom.Vjerujem da ce ovdje znati sta i kako uraditi.
Ulazak Hadena u Bosnalijek nije procesuiran zbog toga sto su predmet uzeli od ove tuziteljice.
I neko je zapravo podvalio Uzunovicu.Jer da je tada procesuiran mogao je biti osudjen za malverzacije trzistem i evenfualni nasilni ulazak u firmu a danas mu pripisuju organiziranje cak dvije kriminalne grupe.
Ne znam koliko ce sve ovo stetiti Bosnalijeku,ali ne mislim da ce bitno.Jer ovaj problem sa prenosom ovlastenja je svakako preuvelican.
Bogdan je tu da to rijesi.
Mislim da ce se u tome zaloziti i Hrvici.Jer dosta su ulozili da bi to sad prepustili bilo kome.
Ovo im je i svojevrsna sansa da udju na velika vrata,bez pajsera.
Sve je ovo meni jos na zadnjoj skupstini djelovalo kao zajednicki nastup.Samo nisam mogao sa sigurnoscu zakkjuciti ko je tu s kim a ko protiv.
A sto se tice zastitne mjere,zabrane upravljanja dionicama,o tome se odlucuje u posebnom postupku.Naravno na prijedlog tuzioca.
Mene bas zanima sta ce uraditi najveci dionicar.Jer odluke suda nece tako brzo,,osim ove o eventualnom pritvoru.
slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Dobra vijest,za mustuluka,sto bi rekli u narodu.
Ima nekih manjkavosti,ali ne mogu ni ovi sve znati.
Dok je bilo trgovine moglo se pratiti da raste procenat u vlasnistvu Sberbanke,kad kupuju Hrvici.
Njihove dionice su na ovom skrbniku,mozda ne sve,ali vecina sigurno.A Uzunovica bi prije trebalo traziti i u procentu JAMP-a.
Sad su na potezu ostali dionicari,prvenstveno AS.
Hitno treba zakazati vanrednu skupstinu,smjeniti ovaj i izabrati novi NO,koji ce odrazavati strukturu upravljackih prava.
Ne treba zaboraviti da je nekoliko njih iz NO sa Uzunovicem od pocetka.I ja se iskreno cudim da ih nema medju optuzenim.I ostali clanovi uprave morali su primjetiti tolika izvlacenja para.
Neki imaju i iskustva u mahinacijama.
Sve u svemu na potezu su Hrvici.Moraju pokazati da nisu dio tala.Jer svaka i mala sumnja u tom pravcu sigurno nebi pomogla dobrom imidju.
Prvi put sam u prilici da cestitam pravosudju.Bravo,samo nastavite.Ima toga jos!
panzer
Posts: 11798
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Tačno. Ima toga još. Evo fondacija Mozaik je postala vlasnikom 11% udjela u fondu Prof-Plus. Šta je 2 miliona KM za fondaciju.
belse
Posts: 66
Joined: 09 Dec 2021, 10:06

Re: Bosnalijek

Post by belse »

Od juce knstantno smanjivanje cijene na prodajnim nalozima, nastavilo se i jutros...
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Sad ce AS da spusta cijenu, nema konkurencije, a vjerovatno nece vise biti ni dividende
slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

nane wrote: 09 Dec 2021, 11:34 Sad ce AS da spusta cijenu, nema konkurencije, a vjerovatno nece vise biti ni dividende
Koliko ja znam cijene odredjuje prodvac dionica.AS jos nije poceo prodavati.
A osim toga,Uzunovic odavno nije kupovao.
Sad se otvorio prostor za nekoga ko hoce da ovlada Bosnalijekom.Nije tesko dobrom cijenom prikupiti vise nego sto ima sada najveci diinicar.
A on je mozda vec usao i u obavezu raspisivanja tendera.To mora provjeriti Komisija za vrijednosne papire.I to trebaju od njih traziti oni koji bi se zadovoljili tom cijenom,nesto manjom od 40 km .
A najvaznije je u svemu sprijeciti trecu organiziranu skupinu koja nije iza brave,da bitno ostete Bosnalijek.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Ja sam mislio da ce sad kod kupovine dionica AS spustati cijenu
slavuj
Posts: 1931
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

nane wrote: 09 Dec 2021, 13:44 Ja sam mislio da ce sad kod kupovine dionica AS spustati cijenu
Jasno je meni sta si ti mislio,ali je vazno sta misle oni sto prodaju.
Post Reply