Bosnalijek

Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

A sada kao postoji sindikat? U čijoj je funkciji, radnika ili menadžmenta? Naravno, ne sporim sve ostalo napisano, ali...

Nego, pogledah ove izvještaje još jednom malo detaljnije, pa ne znam na čemu se bazira bilo čiji entuzijazam po pitanju rezultata. Poslovni prihodi jesu veći za 7 mio, ali i rashodi za 4 mio. Međutim, potraživanja od kupaca i ostala potraživanja su veća za 12,5 mio. Znači, oprihodovali su, a nisu naplatili. A pitanje je i da li će. Sjetimo se Hadena i prodaje robe u Rusiju bez naplate iste.
Keša imaju manje 10 mio, ne znam gdje si ti vidio solidno povećanje gotovine?
I kao što rekoh, bez neto kursnih razlika imali bi gubitak 1,6 mio.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ja sam sa ruskom agresijom i embargom očekivao da prihodi prepolove pa da sad pričamo o 30 miliona a ne 55.
Tako da je sa te strane dobro.

Naplata je opet nešto drugo, ako su novi kupci onda se daje novih 60-90-120 dana odgode pa nije iznenađenje da povećaju potraživanja.
Što se troškova tiče, povećan je iznos plata za zaposlene za 1,3 miliona KM.

I ja vidim iznos na računima 14 miliona KM a prošle godine je bilo nešto preko 8.

Kažem da poslovanje firme treba da bude iznad ove dvije sukobljene strane pa je pozitivno što nije bilo dramatične promjene u ovoj godine nego su održali poslovanje.

Sindikat postoji kakav god da je. Daj da ga vidimo u ASu. Logično je da će radnici Bosnalijeka biti protiv ovih što bi preuzeli firmu.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Kada je u pitanju Sindikat da vidimo koja od Asovih firmi ima zaključen Kolektivni ugovor kojim se štite prava radnika. Nema ni jedna i teško da može postići, jer se radi o poslodavcu koji samo i isključivo gazi radnike, ali i sve druge dioničare. U Bosnalijeku je potpisan kolektivni ugovor kojim su prava radnika zaštićena maksimalno.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote: 26 Aug 2022, 12:53 A sada kao postoji sindikat? U čijoj je funkciji, radnika ili menadžmenta? Naravno, ne sporim sve ostalo napisano, ali...

Nego, pogledah ove izvještaje još jednom malo detaljnije, pa ne znam na čemu se bazira bilo čiji entuzijazam po pitanju rezultata. Poslovni prihodi jesu veći za 7 mio, ali i rashodi za 4 mio. Međutim, potraživanja od kupaca i ostala potraživanja su veća za 12,5 mio. Znači, oprihodovali su, a nisu naplatili. A pitanje je i da li će. Sjetimo se Hadena i prodaje robe u Rusiju bez naplate iste.
Keša imaju manje 10 mio, ne znam gdje si ti vidio solidno povećanje gotovine?
I kao što rekoh, bez neto kursnih razlika imali bi gubitak 1,6 mio.
Slažem se. Previše misterije oko rezultata. Ne vjerujem da su našli zamjenu za Rusiju. Kola su krenula nizbrdo.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Na stranici nap.ba dobar tekst o dogadjanjima u i oko Bosnalijeka.Novinarka,koja inace odavno dosta korektno prati sva ta dogadjanja,donosi i podatke koji se ovdje nisu pojavljivali.
Istice ulaganje vise od 40 miliona km u licenciranje lijeka za koji su iz Bosnalijeka tvrdili da pomaze kod lijecenja srednje teskih oboljenja covida 19.
Kaze da nije dobila odgovor na upite koliko je tog lijeka prodano.
Istice ovo odugovlacenje Uzunovica da se odrzi redovna skupstina drustva.Kaze da je sve igra oko onih okk 23% dionica koje su blokirane.Uzunovic i druzina ocekuju da se to deblokira po nekoj porodicnoj vazi.
Spominje se i zabrinutost malih dionicara za sudbinu predlozene dividende.
Sve u svemu tekst vrijedan paznje.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Čuj tekst vrijedan pažnje, a sastavljen od strane AS Holdinga s ciljem manipulacije i obmanjivanja javnosti.
https://www.rtvslon.ba/samostalni-sindi ... s-holding/
Ovo je tekst vrijedan pažnje, zašto ta "novinarka" nije obajavila taj tekst, tj. otvoreno pismo radnika Solane?
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

AS i druzina su odradili prvi termin zakazane skupstine.I naravno,nisu imali kvorum.Kazu da je prisustbovalo 32%dionica i Bogdan.
I nakon sto su se uvjerili da imaju kvorum za ponovljenu skupstinu,zakazali su je za 19.09.,iisti dan na koji je zakazana ona anamo njihova.
A ovi odozgo vec se uvelike dozivaju.Imaju knjigu dionicara pa zovu.Znaci da se nadaju da bi mogli imati deblokirane ove dionice sa Malte.
Ovaj 19.09. je svakako dan D.,ko zna koji po redu.
Moze se desiti da se taj dan odrze dvije regularne skupstine i da ,naravno,donesu potpuno oprecne odluke.I eto posla za sve one advokate sto se mogu sresti na skupstinama Bosnalijeka.
Vratite nam Arslu,i Hasana .
Post Reply