Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1842
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Najbolja stvar koju sam uradio je sto sam se kutarisao ove dionice.
Konstantni stres mi donosila.
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 24 Oct 2022, 23:52 https://fena.ba/article/1291117/unakrsn ... -i-drugima

Kažu , sve čisto. Još će tražiti odštetu za ovo suđenje kad ih oslobode.
Cini se da ima idicija da nece biti bas tako.Nesto se izgleda mijenja u pravosudju.
Vec sam ovdje pisao o Rjjesenju Glavne kantonalne tuziteljice kojim se usvaja kao osnovana prituzba na neefikasan rad tuzioca u predmetu IZVLACENJE NOVCA IZ INVESTICIJSKIH FONDOVA,o cemu sam pisao Tuzilastvu pocetkom 2019.godine,a to Rjesenje sam dobio pocetkom osmog mjeseca ove godine.
U Rjesenju dalje stoji "Naime,nakon uvida u kompletan spis broj gornji ,kao i izjasnjenja postupajuce tuziteljice od06.05.2022.god,Ured Glavne kantonalne tuziteljice cijeni da su izneseni navodi iz prituzbe osnovani,da se radilo o neefikasnom postupanju iz subjektivnih razloga...
Cijeneci naprijed navedeno,postupajucoj tuziteljici je nalozeno prioritetno postupanje u predmetu..."
Ne znam da li je to pokrenulo istragu bar nakon vise od tri godine.
Dakle,nesto se poduzima,pa makar i nakon prituzbi Federalnom Tuzilastvu,i makar nakon vise od tri godine.
A Fondove i dalje pljackaju.
Najnoviji nacin je da su fondovi trazili od nekih brokerskih kuca da im obracunavaju vecu proviziju.Sad fondovi imaju skoro duplu proviziju u odnosu na malo vece individualne ulagace.
A onima koji su obezbjedili takvve molbe fondova,moze se na neki nacin zahvaliti,makar na lizing!

Ovih dana sam dozivio jos nesto,sto mozda ukazuje na neke promjene u pravosudju.
Naime,moj advokat me obavijestio da je zastupnik tuzioca M.Selimovica,koji je svojevremeno tuzio FTV,UREDNIKA I NOVINARA I MENE,zbog navodne klevete u emisiji MREZA,kada smo govorili o gore spomenutom izvlacenju novca iz fondova,obavijestio sud da ODUSTAJE OD DALJNJEG GONJENJA TUZENIH.
Razlog odustajanja,nakon bar dva rocista,nije mi poznat.Advokati kazu da je tuzitelj shvatio da ta tuzba nema izgleda za uspjeh.
Ili mozda da vise ne funkcionisu nacini kako se moglo doci do presude po zelji.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

kakve ovo sad izvjestaje za I kvartal izbacuju na sase, kad je vec izbacen polugodisnji i trebali bi izbaciti III kvartal
slavuj
Posts: 1937
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Izvjestaj za prvi kvartal je obaveza,zbog kotacije,kao i za ostale kvartale.
Ali ovdje je vazniji i znakovitiji Revizorski izvjestaj za 2021.godinu.
Revizorska kuca je dala MISLJENJE SA REZERVOM.
Osnova za misljenje sa rezervom odnosi se na evidentirane licence u iznosu od 17.7 miliona te iskazanu nematerijalnu imovinu u pripremi u iznosu od oko
21 MILION,a odnosi se na lijek ENKORTEN.

"Vjerujemo da su revizijski dokazi koje smo pribavili dostatni i primjereni da osiguravaju osnovu za nase misljenje sa rezervom"
Ovo stoji na kraju obrazlaganja tog MISLJENJA SA REZERVOM.
Sumnja se u postojanje skoro 40 miliona kapitala,a na skupstinama samo borba za ovladavanje onim sto je jos ostalo u Bosnalijeku.
Ko su,zapravo ti ljudi,u ime koga su tu.Ko su i ovi medju Prvih deset dionicara.
Nisam gore vidio ni Dodika,nj Covica,ali ovu firmu,a i zemlju razvaljuju.
Nego,gdje smo ono stali u raspravi o energetskoj krizi!
panzer
Posts: 11897
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Jeste da je kursna razlika najviše uticala na 9-tomjesečnu dobit ali i dobit od poslovnih aktivnosti je vrlodobrih 8,2 miliona KM
Markodj
Posts: 119
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: Bosnalijek

Post by Markodj »

Kako ja iz rs- banjaluka mogu kupiti akcije na sase... Na blse trgujem sa raiffaizen, drugi je sistem ili je to uvezano, kako da kupim Bosnalijek, solanu?
panzer
Posts: 11897
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Najjednostavnije je ići preko sarajevskog raiffeisena.
esas
Posts: 32
Joined: 26 Dec 2020, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by esas »

Je li iko dobio dividendu ko je slao podatke po prvi put?
Poslao sam sredinom oktobra i još ništa nije leglo.
panzer
Posts: 11897
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Isplaćena dividenda u periodu od 01.01. do 30.09.2022. godine iznosi 3.018.771,58 KM
Zašto na 9tomjesečnom izvještaju piše da su isplatili 3 miliona KM. Je li ovo iz ranijih godina?
Post Reply