Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1839
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Istrazitelji su tamo neke davne godine radili na ovom slucaju u vrijeme kad su bili neradni dani, i poslijepodnevni i nocni sati. Konspiracije radi.
Nekoliko provjerenih ljudi. Čavkinih mislim.
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Uglavnom, direktorska fotelja viče : sljedeći!!

A radnici,posebno oni iz finansijsko računovodstvenog sektora neka gledaju kako im se kriminalci smjenjuju na najvišim pozicijama.
Sad sljedećeg direktora,ovog koji dođe iz mujine i suljine ekipe za šest do dvanaest mjeseci mogu poslati da se pridruži predhodnicima.
Ako budu htjeli.
slavuj
Posts: 1934
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 07 Dec 2021, 02:01 Uglavnom, direktorska fotelja viče : sljedeći!!

A radnici,posebno oni iz finansijsko računovodstvenog sektora neka gledaju kako im se kriminalci smjenjuju na najvišim pozicijama.
Sad sljedećeg direktora,ovog koji dođe iz mujine i suljine ekipe za šest do dvanaest mjeseci mogu poslati da se pridruži predhodnicima.
Ako budu htjeli.
Nista se posebno inace ne moze ocekivati od tih gore ljudi.O uposlenicima i clanovima NO brinuo se jos Arslanagic,naravno parama dionicara.
Vec im je podijeljeno 5% kapitala kroz dionice zaposlenih.I zasto bi onda oni nesto kao vidjeli.
Sjacate li se onog profesora etike ,cini mi se da se zvao Kopic.Kada je pocelo istrazivanje Arslanagicevih mahinacija on je izjavljjvao da nista nije primjetio kao clan NO.A Arsla je to honorirao visokim bonusima clanovima NO.Kada sam pitao na skupstini za dividendu,profesor Trivun je poceo objasnjavati kako se dionice kupuju da se njima trguje a ne zbog dividende.I dobro mi je zamjerio kada sam rekao da je to samo obicno lupetanje.
I nista to nije neobicno za nas svijet.
Pa na ovom sto ja pokusavam ukazati na nesto,ljute se cak i u mojoj porodici.
Ali da se ja vratim akterima ove najnovije BSNL operacije.
Atmosfera koju ja gore osjetim kad dodjem da se prijavim za skupstinu i na samoj skupstini,,zorno pokazuje da nesto nije uredu.
Bogdan vec na portirnici pokusava kao da mi stavi do znanja da nisam dobro dosao.Na skupstini oko mene u krug uvijek je prazno po najmanje desetak stolica.A direktor i njegova svita ponasaju se kao na pogrebu.Cak i mladjahni advokati izgledaju kao da na sudu nekoga brane bas od mene.
Na zadnjoj skupstini cak i advokat koji je prestavljao dionicara kojem sam obecao da cu glasati za njegovog kandidata za NO,izgledao je kao Uzunovic.
A u vezi izjave sadasnjeg direktorovog advokata kako su oni Tuzilastvu dostavili sve sto je trazeno od njih,moram reci da je i tada,kada sam ja spomenuo optuzbe za izvlacenje novca iz Bosnalijeka,direktor pokusao nesto da kaze,sto je meni zvucalo kao tvrdnja da je to zavrseno,ali ga je neko od njegovic,zaustavio u pola recenice.
Sve u svemu,oni su stvarno mislili da ce tuzioci prihvatiti sve njihive paapire zdravo za gotovo.
Sta ce od svega ispasti,vidjeti cemo!
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Imao sam i ja tih slučajeva da budem "dežurno smetalo" ali na kraju slab efekat pošto to oni sve dogovore prije skupštine.

Što se tiče radnika. Ljudi mogu biti pasivni jednom pa i dva puta. Ali treći put bi bilo glupo. A razlog je sasvim lične prirode. Ne radi neke transparentnosti, ne radi poštenja, ne radi javnosti nego radi njih samih.
Ako su im ranijih a i ove godine smanjili radnička prava, razlog za to je bilo upravo ovo ponašanje direktora a i vlasnika parama firme i radnika. Čovjek izvuče desetine miliona KM i onda smanje radnicima njihova ostvarena prava jer je "slab rezultat".
Druga stvar su upravo te radničke dionice. Pa valjda i one ostvaruju pravo na dividendu. Ako direktor sve pokupi sebi onda radnici imaju siću od dividende.
A tek kad dođu muje i sulje onda će normalno dobit preusmjeriti u "razvoj AS grupacije". Čuj dividenda. Ko je još vidio da se isplaćuje dividenda kad ZIM i Solana pa i Sarajevo Osiguranje još nisu preuzeti.

Al eto. Može se opet pustiti da rade šta hoće i mazati stampi po hljebu u kantini.
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uzunovi ... /211208108

Malo mu jedna, pa organizovao dvije grupe...
panzer
Posts: 11879
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Nije mu on bio otac nego Arslanagić.
Na današnjem ročištu tužiteljica Tužilaštva BiH je iznijela frapantan podatak kazavši da je imala veoma emotivan razgovor s ocem Nedima Uzunovića koji joj je rekao:

"Ja znam sve o čemu se tu radi, ali sam ja bio protiv toga i čitav život sam se borio protiv onoga što on radi."
Ima ona pjesmica od Karajlića : pa i lav je kralj al ne "živi" duže..
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Izgleda da je dobro zahvatio direktor, hoce li sta vratiti bosnalijeku😂😂😂
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Evo sud blokirao upravljanje imovinom. ASu se otvorili naširoko. Može li se ovo desiti i sa ostalim drušvima koja su popljačkana? Šta mislite ?
Sitna buranija
Posts: 2007
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Može ako se poklope sve okolnosti i interesi...
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Je su li mu to blokirali upravljanje dionicama, da li je gdje to objavljeno
Post Reply