Bosnalijek

montypython
Posts: 3863
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Ljudi su presiti ove dionice i manipulacija. Ja prvi bih rado izasao ako bi mi neko sad ponudio 15 iako sam do ove godine tvrdio da ne dam ispod 20.
Dogodine mozda i ja kazem: ne dam ispod 12. Mada je sa ovim prinosom isplativo cuvati ovo, pogotovo sto ima smisla ocekivati da se ovo dobro "uda" nekoj multinacionalki.
Mislim da u tom slučaju, imajući u vidu poslovanje, dobit, rast prodaje u Rusiji za 24 % u 2016, certifikat kvalitete, koji su dobili tamo, nema šanse da iko veliki ovo može kupiti za ispod, pa recimo, 25 KM po dionici. Alvogen je nudio 20 prije koju godinu kada firma nije poslovala ni blizu kao sad. A ova sada cijena na SASE je potpuno virtuelna, evo vidim da danas ode nešto i ispod 12.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Kako se sada racuna ex-dividend day (T+2 ili T+3).

Skupstina Bosnalijeka je 23.05., ako je ex dividend T+2, to znaci da ce kupci koji danas i sutra kupe dionice imati dividendu??????
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Zar je moguce da niko ne zna kako ide ex-dividend date?????
Sabur2
Posts: 1846
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Mislim da je sad već: ko je kupio - kupio je.
http://www.sase.ba/v1/Tr%C5%BEi%C5%A1te ... -dividende

Mada ima i ova:

Code: Select all

file:///C:/Documents%20and%20Settings/dgribajcevic/My%20Documents/Downloads/Odluka%20o%20nacinu%20racunanja%20dva%20radna%20dana%20_T+2_%202017%20godina.pdf
...pa ti protumači.
SASE inače nije ažurna što se tiče ovih informacija i uputstava.


BTW. Edin Dizdar, predsjednik NO, kupio 3960 dionica.
http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 14/type/50
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Koliko sam sazno ko i danas kupi dobija dividendu
Sabur2
Posts: 1846
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nego meni je interesantno ovo sa Dizdarom. Uvalio svojih 50K. Sluti li to na nesto? Sumnjam da je njemu stalo do 2K dividende.
slavuj
Posts: 1938
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/164182/26042016

Evo malo podsječanja na temu Haden i nekoliko hajduka!I Evropu su zaintrigirali pa su ovoj inventivnoj novinarki dodjelili nagradu kao najboljem mladom novinaru istraživačuBaš za ovaj prilog o Bosnalijeku !.Moglo bi se ovo protumačiti i kao Bosnalijekov prodor u Evropu!
Dobro će ovo doći i kao predizborna kampanja za E.Dizdara.Jer ove dionice je kupio baš zbog toga što ima namjeru i dalje biti u NO Bosnalijeka!Ovog puta očito i ime malih dioničara pa je red da ima i nešto dionica!Ja bih čak i glasovao za njega,ali on nikada do sada nije prihvatio da sam ja vlasnik onih dionica na skrbniku,za koje uredno priložim potvrdu!
A moguća je i ova Saburova slutnja,možda je nešto na vidiku,neka dobra prodaja!Ja ipak mislim da će mo do toga još sačekati!
Kasno je sada da vas pozivam na skupštinu,ali vjerujem da će biti interesantno.Možda dođe i gospodin Haden lično i onaj njegov jaran sa Malte.Dvojka vozi redovno!
Sabur2
Posts: 1846
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

U svakom slucaju znamo sad da ispod 12 nece ici :)
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

http://www.bosnalijek.ba/redovna-godisn ... avjestenja

Tu je i neka dopuna dnevnog reda u vezi promjene Statuta, kao i imena predloženih na nadzorni odbor.
slavuj
Posts: 1938
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovi opet hoće u novine!Ne znam kada su ovo objavili,ali je po svoj prilici dovoljno da neko ko ne bude zadovoljan obori Skupštinu.Ne znam ni je li neko od ovih Rusa dolazi sa Malte ili sa aerodroma,ali će poslije izbora NO sve ipak biti malo jasnije!Pade mi na pamet onaj mali Mujica,koji,nakon što mu je mama objasnila da je i nju i babu također donijela roda ,mudro upitao:Pa zar niste imali za autobus.Pola mog razreda kaže da su im roditelji došli iz Sandžaka
A ja sam sad totalno neodlučan.Do sada sam se samo dvoumio da li da glasam za E.D,ili za ovog Zevlova,a oni sad dodali i hrpu Ruskinja.Možda su one bolje od Dizdara,ko zna.No ne bih se začudio da je za neke odozgo ED ipak bolji!
Sad sam potpuno siguran da će bar biti interesantno vidjeti koliko je ovaj Haden naš čovjek a koliko je sa istoka!
Post Reply